Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Stream Festival

Stream Festival jest kontynuacją projektów Teatru Formy z poprzednich lat: cyklu festiwali pod nazwą KINEMA Festiwal. Tym razem postanowiliśmy wyjść pomiędzy ludzi tak, aby potknęli się w wolnym czasie o kawał dobrej sztuki. Prezentacje 13 spektakli z Polski, Czech, Gruzji i Japonii, odbędą się w Rynku miasta Wrocław (Pl. Gołębi) oraz na Wyspie Słodowej w godzinach wieczornych, gdzie powstanie Klub Festiwalowy i miejsce prezentacji spektakli. Na wszystkie wydarzenia związane ze STREAM Festival, wstęp WOLNY!

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr La M.ort

Teatr La M.ort powstał w 1999 roku w Warszawie. Jest teatrem zawodowym, nieinstytucjonalnym, poszukującym. O jego wyjątkowości decyduje przede wszystkim nowatorski typ komunikacji teatralnej, w której w centralnym punkcie zostaje postawiony widz, a nie inny aktor. Podstawowe pytania, które towarzyszą zespołowi w procesie tworzenia to: o czym chcemy zrobić spektakl? Jakie miejsce zajmuje w nim Widz? Jaka jest w nim rola aktora? Celem nie jest podsunięcie Widzowi gotowych rozwiązań, prostych odpowiedzi, ale podjęcie z nim dialogu. Od początku swojej działalności zespół kieruje się słynnym zdaniem Tadeusza Kantora „Do teatru nie wchodzi się bezkarnie”. Nie oznacza ono jednak jakiejkolwiek opresyjności wobec widza, ale raczej próbę zachęty do podjęcia odpowiedzialności za swoje wybory teatralne.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Loch Camelot

„LOCH CAMELOT” to dziś miejsce, w którym zatrzymują się wycieczki odwiedzające Kraków. W tym „teatrze dziwnym” w Zaułku Niewiernego Tomasza (nazwa nadana przez artystów Lochu) powstaje wiele przedsięwzięć i zjawisk artystycznych o różnorodnym charakterze. Prowadzi go nierozłączny tandem: Kazimierz Madej – dyrektor, scenograf i reżyser, oraz Ewa Kornecka – dyrektor muzyczny, kompozytor i pedagog. „LOCH CAMELOT” skupia młode talenty oraz twórców doświadczonych, lecz wciąż niespokojnych i poszukujących. Kryteria ich obecności w „Camelocie” to wyrazista osobowość, wysoki poziom dokonań artystycznych i oryginalność. „LOCH CAMELOT” nie jest kabaretem w potocznym znaczeniu tego słowa; unika płytkiej komercji, łączy bogatą tradycję atmosfery Krakowa z jego genius loci.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy

SCENA "i" - stały teatr dzieci i młodzieży, działa nieprzerwanie od września 1987 roku, promuje dorobek młodych twórców amatorów zajmujących się teatrem, muzyką, tańcem, filmem, fotografią. Literka „i” jest symbolem założeń programowych teatru, który ma być teatrem inspiracji, interpretacji, innowacji, impertynencji, inicjacji i innych idei. Teatr zaprasza młodych widzów i twórców we wszystkie poniedziałki roku szkolnego o godzinie 18.00. Na deskach Teatru SCENA „i” każdy może zaprezentować własny dorobek. Punkt konsultacyjny w zakresie inscenizacji, scenografii, reżyserii, choreografii, doboru repertuaru, itp. czynny w każdy poniedziałek od 16.3o. SCENA „i” zapewnia również profesjonalny sprzęt i obsługę techniczną.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Bemowskie Zaburzenia Teatralne

Pierwsza edycja przyniosła duży sukces, jeżeli chodzi o zainteresowanie teatrem osób niepełnosprawnych w kręgach teatru współczesnego. Na festiwalu pojawili się krytycy sztuki oraz dziennikarze. W Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie odbyła się dyskusja na temat "Czy w sztuce współczesnej jest miejsce dla artystów niepełnosprawnych?" z udziałem praktyków i teatrologów. W tej edycji chcemy poszerzyć granice i zaprosić do współpracy teatry nie tylko osób niepełnosprawnych, ale także osób amatorów z tak zwanego przez nas "pogranicza" - teatry osób uzależnionych.Celem Festiwalu jest poszukiwanie miejsca dla teatrów z pogranicza we współczesnym teatrze. Pytaniem jest czy osoby utalentowane a nie posiadające wykształcenia artystycznego mogą zaistnieć w sztuce współczesnej na takim samym poziomie artystycznym jak artyści zawodowi?Poszukiwanie nowej definicji i własnego miejsca na teatralnej mapie.Promocja nie znanych szerszej publiczności teatrów z pogranicza a reprezentujących pełnowartościowe widowiska artystyczne. Poszukiwanie dialogu pomiędzy teatrem zawodowym a amatorskim. Wymiana doświadczeń między artystami.Pokazy spektakli spełniających wysokie kryteria sztuki.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Festiwal Teatrów Błądzących

Festiwal Teatrów Błądzących w Gardzienicach "Błądzący wszystkich krajów świata łączcie się" - pod takim hasłem od kilku lat odbywa się "Festiwal Teatrów Błądzących" organizowany przez Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice". "Gardzienice" otwierają młodym twórcom swoją przestrzeń działań teatralnych. Program festiwalu zapełnią artyści związani z Gardzienicami ale też tacy, którzy inspirują się zupełnie inną poetyką. W programie znajdzie się również coś dla melomanów gdyż każdy dzień zakończy się koncertem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr TERMINUS A QUO z Nowej Soli

Niezależny teatr Edwarda Gramonta, działający od 1976 roku. Teatr stworzył ponad 200 spektakli, i zagrał w ponad 200 miejscowościach w Polsce i na świecie. Był wielokrotnie nagradzany na przeglądach i festiwalach w Polsce. W repertuarze posiada spektakle plastyczne, fizyczne, dramatyczne, klasyczne, kabaretowe, taneczne, abstrakcyjne, uliczne, plenerowe i widowiska teatralne oraz monodramy. Siedziba teatru mieści się w Nowej Soli (woj. Lubuskie).

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

HartOFFanie Teatrem

HartOFFanie Teatrem to prezentacja najciekawszych spektakli należących do nurtu teatru niezależnego, offowego, zderzenie przedstawień prezentujących różne teatralne poetyki oraz zespołów już uznanych i cieszących się renomą, z młodymi utalentowanymi grupami, którym pragniemy dać szansę prezentacji. To obecnie jedyny na Śląsku cykl prezentacji teatru niezależnego. Wieczory organizowane w ramach cyklu HartOFFanie Teatrem to także okazja do swobodnej rozmowy z zespołami, co nadaje tym prezentacjom dodatkowy walor spotkania i pozwala na bardziej osobisty i bliższy kontakt z ludźmi zajmującymi się twórczością teatralną. HartOFFanie Teatrem - wieczór XLIX Projekt: „HOME:SCAPE” Spektakl „Where fom, where to...” międzynarodowe przedsięwzięcie teatralne, polska premiera oraz spotkanie z twórcami spektaklu

Cena od: 0 pln do: 0 pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego