Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Teatr Pantomimy TOK

Zespół teatru "TOK" składa się z siedmiu aktorów mimów, pracujących indywidualnie i zespołowo. Obok spektakli teatralnych, zespół towarzyszy różnym imprezom, nadając im swoistego klimatu, zależnego od charakteru danej imprezy. Działalność ta jest prowadzona na zaproszenie, względnie zamówienie organizatorów sympozjów, targów, festiwali (innej profesji), wielkich otwarć, imprez okolicznościowych itp.. Nietypową, a zarówno wyjątkową atrakcją naszego teatru są spektakle i improwizacje w pałacach, zamkach, utrzymując czasy XV - XVIII wieku. Występy i działania teatralne łączą często pantomimę z elementami sztuki cyrkowej oraz iluzji. Odbywają się zarówno na scenie, jak i bezpośrednio wśród publiczności. Aktorzy wykorzystują wszelkie możliwe, nieprzewidziane sytuacje, celem zaangażowania obserwatorów do uczestnictwa w spektaklu lub zwrócenia uwagi na reklamowaną przez teatr firmę. Wymaga to niejednokrotnie błyskotliwości i umiejętności improwizacji. Doskonale bawią zarówno dzieci, jak i widzów dorosłych. Mimowie potrafią w komiczny sposób pokazać, jak można wykorzystać pantomimę we wspólnej zabawie, nie będąc znawcą tej sztuki. Różnorodne, bardzo oryginalne kostiumy którymi dysponuje teatr, można dopasować do charakteru imprezy.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr Pantomimy DAR

Teatr Pantomimy „Dar” powstał w 1999 roku i realizuje dzieła uniwersalne, które może odbierać każdy widz na świecie. Choć jego główny nurt stanowi pantomima, jest otwarty na najróżniejsze środki wyrazu i często z nimi eksperymentuje. Wszystko to za sprawą tworzących go ludzi, którzy posiadają umiejętności z różnych dziedzin sztuki. Dzięki nim powstają małe i duże formy teatralne, spektakle sceniczne i uliczne będące wyjątkową mieszanką pantomimy, aktorstwa dramatycznego, tańca, clowningu, szczudlarstwa, żonglerki i wielu innych.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr Formy Józefa Markockiego

Teatr Formy (dawny Współczesny Teatr Pantomimy) istnieje od 1996, założony i prowadzony przez Józefa Markockiego, który wyrósł z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i szkoły Mistrza Henryka Tomaszewskiego. Wszyscy członkowie zespołu są zawodowymi aktorami, a formacja jaką tworzą wyrasta z tradycji polskiego mimu zbiorowego. Interesuje ich współczesność i człowiek teraźniejszy - z tym, co go spotyka, drażni, wzrusza czy przeraża. Aby opowiadać o doświadczeniach homo sapiens XXI wieku, ale i o odwiecznych zmaganiach ideałów z ludzką niedoskonałością, Józef Markocki sięga po inspiracje literackie, a także po wspólne wielu kulturom mity i legendy. Operując międzynarodowym językiem gestu nie wymagającym tłumacza, z dużym powodzeniem gości na festiwalach w kraju i za granicą, między innymi w krajach takich jak: Japonia, Włochy, Francja, Hiszpania, Holandia, Belgia, Szwecja, Białoruś, Rosja, Ukraina, Iran, Gruzja, Czechy, Słowacja, Austria, Węgry.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr Pantomimy MIMO

Teatr Pantomimy Mimo powstał w 2002 roku. Założony przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne aktorów Teatru Mimo zaowocowały wypracowaniem własnego języka teatralnego, w którym artyści starają się łączyć najważniejsze elementy sztuki kluczowych twórców i reformatorów współczesnej pantomimy. W teatralnej pracy poprzez ruch i gest próbują wyrazić esencję uczuć i emocji, nie stroniąc przy tym od odrobiny absurdu. Pragną by przy zachowaniu zasad sztuki pantomimy jedynymi granicami były granice ich wyobraźni. Od 2002 roku teatr zaprezentował 10 premier. Głównymi produkcjami były spektakle sceniczne. Od 2010 roku teatr realizuje spektakle plenerowe wierząc tym samym, że sztuka pantomimy jest w stanie w pełni zaistnieć również w innej przestrzeni niż teatralna scena. Spektakle Teatru Mimo znajdują się w stałym repertuarze Teatru Królewskiego w Wilanowie, gościły również w Teatrze Na Woli. Prezentowane są także na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą. Aktorzy Teatru Pantomimy Mimo są związani z całorocznym Studiem Pantomimy w Teatrze Na Woli w Warszawie, gdzie od kilku lat doskonalą swój warsztat ucząc się sztuki współczesnej pantomimy. Występują również gościnnie na scenach teatrów dramatycznych i operowych Warszawy.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Mariusz Walkosz

Jestem mimem, aktorem i konferansjerem - niekoniecznie w tej kolejności. Pracę zawodową rozpocząłem w 1998 roku. Najczęściej pracuję jako mim - w takiej roli występowałem we Wrocławskim Teatrze Współczesnym i Jeleniogórskim Teatrze im. C.K.Norwida i kilku teatrach niezależnych. Jako wolny strzelec mam na koncie wiele mniejszych form teatralnych, głównie kilku- i kilkunastominutowych etiud. Prowadziłem także warsztaty pantomimiczne. Równolegle pracuję również głosem. Śpiewałem przez 5 lat w chórze, i dzięki odpowiedniemu głosowi pracowałem na antenie lokalnego radia we Wrocławiu (pobierając wówczas astronomiczny dodatek lektorski w wysokości 400 000 złotych!) - m.in. prowadząc blok angielskojęzyczny. Od początku kariery współpracuję z wieloma agencjami artystycznymi, głównie z Agencją Artystyczną Teatrmit oraz Agencją Artystyczną ZAK. Ta współpraca dała mi nieocenione doświadczenie w realizacji zarówno wydarzeń scenicznych oraz estradowych, jak i eventów firmowych czy wydarzeń kulturalnych. Pracowałem i pracuję jako aktor, mim, konferansjer - i każdą z tych ról wypełniam na niezmiennie wysokim poziomie.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Anna Balcerzak

Zadania aktorskie, improwizacja, praca z tekstem, sceny klasyczne i współczesne, świadomość i plastyka ciała, pantomima, teatr fizyczny, ruch sceniczny. Aktorka, założycielka i pedagog Studia. Występuje w spektaklach repertuarowych i gościnnie na scenach takich teatrów jak Teatr Wielki w Poznaniu, Teatr Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Współczesny w Szczecinie, Teatr na Woli w Warszawie. Swój warsztat aktorski i pedagogiczny zdobywała przede wszystkich za granicą i pod okiem aktorów i reżyserów zagranicznych. Ukończyła Instytut Dynamiki Ruchu i Tańca w Essen (tytuł instruktora), Szkołę Współczesnej Pantomimy w Warszawie, kursy prowadzone przez Instytut Grotowskiego, Instytut Aktorski w Turynie, Akademię Teatralną w Warszawie, absolwentów Petersburskiej Szkoły Teatralnej, Wrocławski Teatr Pantomimy, The Living Theater z Nowego Yorku oraz wiele innych. Od niemal pięciu lat również sama uczy, przekazując swoje doświadczenie i pasję dalej, a także reżyseruje spektakle ze swoimi studentami i w ramach różnych projektów. Do tej pory wyreżyserowała 13 spektakli i widowisk: Nieśmiertelni, Puszka Pandory (dwie części), Klechdy, Avalon, Suszarnia na wspomnienia, Chłopcy, Fantazmaty, Białe małżeństwo, 4 pory kobiety, Sny o dzieciństwie, Przemiany (we współprodukcji z Wrocławskim Teatrem Pantomimy), Maria walczy z aniołami.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Ewelina Ciszewska

Aktorka, mim, choreograf. Aktorka Teatru Formy od 1996 r. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2006 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu, w maju 2009 uzyskała tytuł Doktora na tymże Wydziale, gdzie od 2006 r. pracuje ze studentami m. in. nad plastyką ruchu scenicznego oraz interpretacją wiersza. Lubi i chce zderzać różne gatunki sztuki. Laureatka Stypendium przyznawanego "Młodym, Utalentowanym Wrocławianom". Brała udział w polskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych. Prowadzi warsztaty w kraju i za granicą. Od kilku lat zajmuje się sztuką performance. Jako reżyserka zadebiutowała w maju 2004, we Wrocławiu, spektaklem "Love story, czyli defekt miłości". Swoje umiejętności i myślenie o ciele wykorzystuje podczas pracy nad choreografią do spektakli dramatycznych, muzycznych i lalkowych. Współpracowała m.in. z lubelskim Andersenem (2008), wałbrzyskim Teatrem Lalki i Aktora (2009), szczecińską Pleciugą (2009) i warszawskim Bajem (2010).

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop

Szczudlarze, żonglerzy, mimowie, akrobaci, cyrkowcy - to tylko ułamek oferty Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop. Nasz Teatr co roku odwiedza wiele miast w Polsce oraz za jej granicami - wystawiamy w nich spektakle uliczne dla dzieci i dorosłych, spektakle plenerowe oraz widowiska fire show. Realizujemy również parady uliczne, spektakle pantomimiczne, bale maskowe, widowiska okolicznościowe.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr Akt

Teatr Akt wyrósł z tradycji "polskiej szkoły pantomimy", ale szybko zaczął wypracowywać własny język teatralny. Doświadczenia występów ulicznych przyczyniły się do poszukiwań nowych środków wyrazu przez aktorów. Trudno o jednoznaczne zakwalifikowanie Aktu do którejkolwiek kategorii teatralnej. Bazą wciąż pozostaje sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana elementami cyrku i tańca. Absurdalny humor jest niemal znakiem rozpoznawczym spektakli Aktu. Również wpisane w poetykę teatru ulicznego działania interaktywne i happeningowe stały się nieodłączną częścią występów i spektakli. Teatr Akt jest jedną z nielicznych grup teatralnych w Polsce, konsekwentnie uprawiających od wielu lat swój autorski teatr. Jednocześnie udowadnia swoimi realizacjami, że teatr niezależny można tworzyć na profesjonalnym poziomie. Ze względu na brak własnej sceny Teatr Akt nie jest teatrem repertuarowym. Przedstawienia sceniczne, plenerowe, parady uliczne, pokazy ogniowe, a także specjalnie przygotowywane projekty artystyczne, prezentowane są podczas festiwali teatralnych oraz wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych na terenie całej Europy.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego