Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Teatr Chorea

NOWA CHOREA polega na tym, że zachowując zasadę organicznej trójjedni śpiewu, słowa i ruchu, staramy się tworzyć nowe jakości w teatrze, włączając w naszą pracę współczesną literaturę i muzykę oraz ekstremalny ruch, wywodzący się z technik tańca i eksperymentów radykalnych nurtów współczesnego teatru, opartych na ostrym, brudnym i brutalnym ruchu, który zawsze polega na obniżeniu środka ciężkości i działaniu w bardzo rozpiętych skalach znaczeń w przestrzeni. Jednocześnie musi być w to wpisany dźwięk, rytm i głos, słowo mówione i pieśń. Używamy nie tylko melodii i śpiewu, ale wszystkich dźwięków organicznych, które człowiek nosi w sobie i potrafi z siebie wydobyć. Posługujemy się pełnymi tekstami, czasami tylko fragmentami zredukowanymi niekiedy do sylab i pojedynczych dźwięków. Ciało muzyczne, ciało w ruchu, tworzy szczególną intensywność obecności aktora – uwiarygodnia przekaz. NOWA CHOREA to próba poszukiwania innego sposobu komunikowania się, bardziej wymagającego wobec współczesnego aktora i widza. Dlatego że dotyka kluczowego problemu naszej kultury – a więc także sztuki i teatru – samoidentyfikacji, określenia kim się jest i w czym się jest.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr Szwalnia

CENTRUM KULTURY NIEZALEŻNEJ TEATR SZWALNIA TO TEATR, SALA KONCERTOWA, GALERIA SZTUKI, CZYTELNIA, SALA PRÓB MUZYCZNYCH I PRACOWNIA PLASTYCZNA OŚRODEK POWSTAŁ Z INICJATYWY MARCINA BRZOZOWSKIEGO I STOWARZYSZENIA TARGOWA 62, ZRZESZAJĄCEGO OD 2004 ROKU ABSOLWENTÓW I WYKŁADOWCÓW ŁÓDZKIEJ SZKOŁY FILMOWEJ. STOWARZYSZENIE ZAŁOŻYLI MIĘDZY INNYMI: EWA MIROWSKA, WOJCIECH MALAJKAT I ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI. CENTRUM KULTURY NIEZALEŻNEJ TEATR SZWALNIA TO PRZESTRZEŃ OTWARTA DLA DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH I EDUKACYJNYCH. MIEJSCE POSZUKIWAŃ, WSPÓŁPRACY I SPOTKAŃ TWÓRCÓW TEATRU, FILMU, MUZYKI I SZTUK PLASTYCZNYCH. PROFESJONALISTÓW I AMATORÓW.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Piotr Pasiewicz TWORY WYOBRAŹNI

Piotr Pasiewicz - urodzony w 1979 w Łodzi. Twórczość w zakresie grafik warsztatowej, rysunku, performance, wideoartów i krótkich form filmowych. W 2011 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na swoim koncie liczne wystawy zbiorowe i indywidualne, między innymi eksponował swoje prace w Pałacu Scheiblera, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, Galerii Manhattan, Galerii Rondo, V Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, IV Międzynarodowego Festiwalu Animacji ReAnimacja, w Instytucie Historii Sztuki we Wrocławiu i w Łodzi, Urzędzie Miasta Łodzi i Forum Fabricum. W swych działaniach konsekwentnie tworzy świat, w którym przesiąknięte metafizyką kształty powstają w spontanicznym akcie twórczym. Fascynują go wzajemnie wykluczające się opozycje nie mogące bez siebie funkcjonować. Piotr Pasiewicz "kreuje wyłaniające się w wnętrza siebie uniwersum, które podlega ciągłej transformacji". Śmiałymi gestami tworzy sugestywne i mroczne obrazy, gdzie martwe rodzi żywe, giętkość transformuje skostniałość, aby za chwilę znów zrzucić utrwaloną postać. Jedyną stałą jest zmienność oraz próba zobrazowania subiektywnych przeżyć wizualnych.

Cena od: 1000 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Marcel Szytenchelm

Urodzony w Gdyni aktor, reżyser, animator kultury, związany z Łodzią. W 1982 powołał do życia Studio Teatralne „SŁUP”, w którym pełni funkcje reżysera i dyrektora artystycznego. W 1990 ukończył kulturoznawstwo (specjalność: teatrologia) na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tym samym roku zdał egzamin dla aktorów dramatu oraz otrzymał kategorię instruktorską S w dziedzinie teatru przyznawaną przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. W 2000 zdał egzamin ZASP dla reżyserów dramatu. Jako aktor znany m.in. z roli Mariana Koniuszki w serialu Stanisława Barei Zmiennicy (1986), oraz w Na dobre i na złe, Ucieczka z miejsc ukochanych, Dziewczyna z Mazur, Powrót Wabiszczura, Kanalia. Zainicjował akcję ustawiania pomników Galerii Wielkich Łodzian na ulicy Piotrkowskiej oraz obchody Dnia Tuwima i Dnia Reymonta. Jest autorem pomników stojących na ulicy Piotrkowskiej: Fortepian Rubinsteina, Kufer Reymonta, Twórcy Łodzi Przemysłowej, Lampiarz i Fotel Jaracza.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Galeria Arsenał

Galeria, mogąca pochwalić się bardzo liczną kolekcją, długą historią i szerokim spektrum zainteresowań. Pokazuje i aktywnie promuje sztukę współczesną we wszelkich jej przejawach. Oprócz wystaw, organizuje liczne warsztaty, koncerty i pokazy filmowe. Arsenał stał się w ciągu ostatnich 20 lat jednym z najważniejszych krajowych ośrodków prezentujących i kolekcjonujących sztukę najnowszą.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Miastograf

09-16.06, Łódź Mamy przeogromną przyjemność zaprosić Państwa na piątą już edycję Festiwalu Kultury Miejskiej Miastograf - jednej z niewielu, tak bardzo łódzkich inicjatyw w naszym mieście. W ramach tegorocznej edycji postaramy się poruszyć niektóre z istotnych problemów, z którymi boryka się Łódź i inne miasta - jak takowe próbują sobie z nimi radzić? buntując się, rewitalizując, reformując? Pokażemy Łódź z kilku, na pierwszy rzut oka zupełnie odmiennych perspektyw - już 9. czerwca zapraszamy na wernisaż wystawy Karoliny Sary Maciejewskiej pt. "Trudna miłość", prezentującej dość osobisty stosunek autorki do Łodzi, 13. czerwca zapraszamy na drugi, łódzki pokaz filmu "After The Factory" - Co wspólnego mają ze sobą Łódź i Detroit? W trakcie Festiwalu nie może zabraknąć części rozrywkowej - również 9. czerwca zorganizowana zostanie artystyczna Gra Miejska pt. "Generał Kwadrat - decydujące starcie" - czy uda się pokonać falę zalewającego nas kiczu i pseudo-sztuki? Czy walka pod unistycznymi sztandarami Władysława Strzemińskiego w ogóle ma sens? Na sam koniec Miastografu, zapraszamy na piknik "To Twoja WiMa!", do Widzewskiej Manufaktury - jedna scena, cała masa artystów (między innymi: Plusk, RetroVirus, Marek Kądziela, Body Load) , kiermasz rękodzieła, warsztaty z pierwszej pomocy, Olimpiada Sportów Miejskich i wiele, wiele innych atrakcji!

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Łódź miastem kobiet

Projekt Łódź Miastem Kobiet to niemal 100 wydarzeń, które odbędą się w Łodzi w cztery czerwcowe weekendy (od 8 czerwca do 1 lipca). Serdecznie zapraszamy Panie z całej Polski na solidną dawkę kobiecości w kulturze, w polityce i w sporcie. Przed nami koncerty, przedstawienia, warsztaty, targi, rajd samochodowy i wiele, wiele więcej. W centrum Polski zapowiada się naprawdę gorący czerwiec O tym, że Łódź jest miastem kobiet świadczą statystyki. Na 100 mężczyzn przypada 112 kobiet i jest to najwyższy poziom feminizacji w całej Polsce. Ponieważ to kobieta kreuje Łódź, miasto dba o nią w szczególny sposób: w czerwcu realizowany będzie projekt Łódź Miastem Kobiet. Organizatorzy zapraszają panie z całej Polski na solidną dawkę kobiecości: w kulturze, w polityce, w sporcie.

Cena od: 0 pln do: 500 pln
Obszar działalności: łódzkie ...

Zamek Wyobraźni

"Zamek Wyobraźni" jest cyklicznym, międzynarodowym festiwalem sztuki performance na Pomorzu i w Polsce. Jest jednym z nielicznych festiwali sztuki w Europie i na świecie. W ciągu 13 lat w festiwalu uczestniczyło 352 artystów z 33 krajów. Z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch, Niemiec, Danii, Japonii, Holandii, Słowacji, Estonii, Polski, Francji, Ukrainy, Korei Południowej, Litwy, Portugalii, Węgier, Hong Kongu, Finlandii, Hiszpanii, Singapuru, Szwecji, Czech, Belgii, Północnej Irlandii, Białorusi, Meksyku, Izraela, Jugosławii, Austrii, Kanady, Egiptu i USA.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: pomorskie ...

Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimu

Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimu są ukierunkowane na badanie i doskonalenie sztuki milczącego aktora, tworzącego swój oryginalny Teatr Ruchu. Aby docenić piękno i tajemniczość Teatru Sztuki Mimu należy najpierw skupić sie na pracy aktora mima, który zrezygnował ze słów w swojej sztuce i wybrał ruch jako najważniejszy środek wyrazu. Aktor mim działa w sferze ruchu i bezruchu, a więc w sferze głębokiej kontemplacji wewnętrznej i dynamicznej różnorodności przemian zachodzących w ciele. Jego milczące ciało staje się instrumentem dramatycznego wyrazu i zwierciadłem zmieniających się myśli i przeżyć emocjonalnych. Sztuka aktorska artysty mima polega na jego umiejętności zobrazowania stanów całkowitego milczenia. Aktorstwo mima powinno być esencją prawdy, a więc autentycznym, organicznym przeżyciem wewnętrznym aktora. O sile działania sztuki Mimu nie decyduje ani pomysłowość przedstawienia, ani rekwizyty, kostiumy, światła czy dekoracje, a nawet muzyka. Czynnikiem decydującym jest wyłącznie osoba aktora. Nie waham sie stwierdzić, że źródłem oraz istotą sztuki aktorskiej w Teatrze Ruchu jest właściwie pojęta sztuka Mimu, w której artysta mim staje się aktorem milczącym. Dlatego właśnie warsztaty te nazywam Silence of the Body/Milczące Ciało. /Stefan Niedziałkowski

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego