Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Ap Art Point - Galeria

Galeria AP Art Point i Akademia Autokreacji oferuje warsztaty artystyczne: zajęcia z rysunku, malarstwa, warsztaty fotograficzne, warsztaty teatralne, zajęcia z ceramiki, tworzenie batiku. W Akademii Autokreacji prowadzimy różnorodne warsztaty artystyczne dla osób w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania, gdzie pod okiem animatorów – artystów można rozwijać swoje zdolności. W galerii AP ART POINT promujemy i prezentujemy prace we współczesnych formach wypowiedzi artystycznych, takich jak: malarstwo, fotografię artystyczna,wideo-art. projektowanie graficzne. • wzbogacenie aranżacji wnętrza prywatnego/firmy z wykorzystaniem fotografii artystycznej, malarstwa nowoczesnego, ilustracji • portret artystyczny na zamówienie – odzwierciedlający osobowość • unikatowe tapety artystyczne • indywidualne albumy rodzinne, artystyczne kartki okolicznościowe

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Plama GAK

W 2011 r. "Plama" obchodzi dwudziestolecie powstania! Podstawowym elementem pracy klubu jest działalność edukacyjna w dziedzinie kultury oraz promocja młodych artystów. Od stycznia do maja i od października do grudnia w klubie odbywały się zajęcia stałe adresowane do różnych grup wiekowych: ceramika, rysunek, malarstwo, tkanina. Od października do końca kwietnia w siedzibie klubu wystawiane są spektakle teatralne dla dzieci oraz dorosłych. W ramach klubu działają: Teatr w Blokowisku, Feta - Teatr na Specjalne Okoliczności. Do głównych imprez organizowanych przez klub "Plama" należą: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, Obrazy Ogniem Malowane, Muzyka w blokowisku, Miejskie Znaki Kultury, Gdańska Szkoła Muralu.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr Poza Tym GAK

Teatr Poza Tym powstał w 2006 roku. Początkowo działał przy Sopockiej Scenie Off de BICZ, gdzie zostało zrealizowane pierwsze "dzieło" zespołu – spektakl uliczny "Wyprzedaż wspomnień" z inspiracji prozą Brunona Schulza. Z "Wyprzedażą…" teatr objechał większość festiwali teatru ulicznego w Polsce (m. in. warszawska Sztuka Ulicy, gdańska FETA, Olsztyńska Trzydniówka Teatralna, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Żarach, Międzynarodowe Spotkania Teatrów Ulicznych w Gorzowie) oraz brał udział w projektach „Kolory lata” w Łodzi oraz "Dni Sopotu w Krakowie". Zagranicą zagrał trzy spektakle na festiwalu La Strada w Bremie. (więcej na http://www.strefa-poza-tym.pl/) Obecnie Teatr Poza Tym działa w strukturach Gdańskiego Archipelagu Kultury, gdzie oprócz projektów edukacyjno - kulturalnych będzie realizował spektakle sceniczne (trwają prace na spektaklem scenicznym opartym na tekstach "Bombshells" Joanna Murray-Smith) i uliczne.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimu

Międzynarodowe Warsztaty Teatru Sztuki Mimu są ukierunkowane na badanie i doskonalenie sztuki milczącego aktora, tworzącego swój oryginalny Teatr Ruchu. Aby docenić piękno i tajemniczość Teatru Sztuki Mimu należy najpierw skupić sie na pracy aktora mima, który zrezygnował ze słów w swojej sztuce i wybrał ruch jako najważniejszy środek wyrazu. Aktor mim działa w sferze ruchu i bezruchu, a więc w sferze głębokiej kontemplacji wewnętrznej i dynamicznej różnorodności przemian zachodzących w ciele. Jego milczące ciało staje się instrumentem dramatycznego wyrazu i zwierciadłem zmieniających się myśli i przeżyć emocjonalnych. Sztuka aktorska artysty mima polega na jego umiejętności zobrazowania stanów całkowitego milczenia. Aktorstwo mima powinno być esencją prawdy, a więc autentycznym, organicznym przeżyciem wewnętrznym aktora. O sile działania sztuki Mimu nie decyduje ani pomysłowość przedstawienia, ani rekwizyty, kostiumy, światła czy dekoracje, a nawet muzyka. Czynnikiem decydującym jest wyłącznie osoba aktora. Nie waham sie stwierdzić, że źródłem oraz istotą sztuki aktorskiej w Teatrze Ruchu jest właściwie pojęta sztuka Mimu, w której artysta mim staje się aktorem milczącym. Dlatego właśnie warsztaty te nazywam Silence of the Body/Milczące Ciało. /Stefan Niedziałkowski

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Bemowskie Zaburzenia Teatralne

Pierwsza edycja przyniosła duży sukces, jeżeli chodzi o zainteresowanie teatrem osób niepełnosprawnych w kręgach teatru współczesnego. Na festiwalu pojawili się krytycy sztuki oraz dziennikarze. W Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie odbyła się dyskusja na temat "Czy w sztuce współczesnej jest miejsce dla artystów niepełnosprawnych?" z udziałem praktyków i teatrologów. W tej edycji chcemy poszerzyć granice i zaprosić do współpracy teatry nie tylko osób niepełnosprawnych, ale także osób amatorów z tak zwanego przez nas "pogranicza" - teatry osób uzależnionych.Celem Festiwalu jest poszukiwanie miejsca dla teatrów z pogranicza we współczesnym teatrze. Pytaniem jest czy osoby utalentowane a nie posiadające wykształcenia artystycznego mogą zaistnieć w sztuce współczesnej na takim samym poziomie artystycznym jak artyści zawodowi?Poszukiwanie nowej definicji i własnego miejsca na teatralnej mapie.Promocja nie znanych szerszej publiczności teatrów z pogranicza a reprezentujących pełnowartościowe widowiska artystyczne. Poszukiwanie dialogu pomiędzy teatrem zawodowym a amatorskim. Wymiana doświadczeń między artystami.Pokazy spektakli spełniających wysokie kryteria sztuki.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego