Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Teatr Pod Lupą

Teatr Pod Lupą powstał w 1991 roku w Łódzkim Domu Kultury z potrzeby twórczej kilku młodych osób - uczniów łódzkich szkół oraz teatrologa i aktorki Teatru 77 - Teresy Radzikowskiej. Podstawą działalności były i są zajęcia warsztatowe prowadzone między innymi metodą dramy. Od początku praca przebiegała dwutorowo. Z jednej strony zajęcia edukacyjne, z drugiej realizacja spektaklu. W pierwszym okresie największymi osiągnięciami były adaptacje powieści np. Pałacu Lodowego i inscenizacje utworów Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta. W 1996 roku nastąpił przełom w pracy - część grupy odeszła, a najwytrwalsi zaczęli pracować metodą improwizacji zbiorowej nad tekstem Moja głowa była młotem kowalskim. Tekst ten, stanowiący odpowiednik teatralnego strumienia świadomości, pomógł wyartykułować prawdę o świecie poprzez ostrą, nowatorską formę. Podkreślano to w recenzjach, w gazetach, omówieniach spektaklu. Po premierze dewizą teatru stają się słowa Gertrudy Stein: trzeba umieć mówić i słuchać jednocześnie. Chodziło o relacje między reżyserem i młodymi aktorami na zasadach partnerskich.

Cena od: 0 pln do: 0 pln
Obszar działalności: Cała Polska

Projektornia GAK

Położony w nadmorskiej dzielnicy klub Projektornia GAK (dawniej Cebulka GAK) funkcjonuje jako dom kultury już od 1979 roku, początkowo jako klub osiedlowy, z czasem stał się częścią Gdańskiego Archipelagu Kultury. Projektornia GAK prowadzi działalność nakierowaną przede wszystkim na potrzeby kulturalne mieszkańców Brzeźna. Odbiorcami zajęć stałych są zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli. Mieszkańcy tej oddalonej od centrum dzielnicy mogą rozwijać swoje talenty i zainteresowania podczas zajęć ruchowych, plastycznych czy językowych. Drzwi klubu zawsze stoją otworem dla uczestników zajęć, stałych bywalców, a także wszystkich zainteresowanych. Kolejnym celem placówki jest też wspieranie twórczości młodych, lokalnych artystów. W nawiązaniu do tradycji działającego tu niegdyś dzielnicowego kina odbywają się również projekcje filmowe, warsztaty i konkursy związane z filmem, jego produkcją i recepcją. Równie ważne miejsce zajmuje teatr - organizator stara się zapraszać wartościowe spektakle, w klubie działa teatr seniora, okazjonalnie odbywają się warsztaty ze specjalistami. Oprócz tego brzeźnieński dom kultury proponuje koncerty, wystawy, warsztaty i otwarte konkursy.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Różewicz Open Festiwal

Różewicz Open Festiwal to jedyny w Polsce festiwal poświęcony życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. Przedsięwzięcie nawiązuje do twórczości Braci Różewiczów, którzy swoje młodzieńcze lata spędzili w Radomsku. To właśnie tutaj dorastały trzy osoby, o trzech różnych pasjach...Stałym elementem festiwalu są m.in. spektakle teatralne, projekcje filmów, wystawy plakatów, warsztaty teatralne, konkurs poetycki oraz spotkania z e znakomitymi osobami.Festiwal to nie tyko propagowanie twórczości Braci Różewiczów, ale przede wszystkim promocja sztuki oraz inspiracja dla młodych ludzi. Ma zachęcać uczestników do rozwijania swoich pasji i zdolności artystycznych.Radomsko jest miejscem szczególnym dla Braci Różewiczów. To tutaj spędzili dzieciństwo, młodość, tutaj chodzili do szkoły, tutaj zastała Ich wojna... To właśnie w Radomsku znajduje się ukochane kino "Kinema" Stanisława Różewicza, które jak sam mówił, wpłynęło na to, że został reżyserem. Organizując Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza, nie zapominamy także o najstarszym z Braci - Januszu, którego kult przewija się w całej twórczości Stanisława i Tadeusza Różewiczów.Różewicz Open Festiwal jest niewątpliwie nie tylko wydarzeniem promującym zasługi Braci Różewiczów, ale przede wszystkim hołdem dla Wielkich Twórców. Ma łączyć w sobie pasję poetycką, dramatyczną oraz filmową artystów związanych z Radomskiem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego