Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Scena Prapremier InVitro

Scena Prapremier InVitro tworzy alternatywną propozycję o trwałym charakterze repertuarowym, skierowaną szczególnie do osób młodych, poszukujących własnej drogi. Ideą Sceny Prapremier, zgodnie z definicją in vitro (łac. w szkle), jest funkcjonowanie poza organizmem teatru instytucjonalnego, a więc „praca z żywymi komórkami wyizolowanymi z organizmu macierzystego”. Scena Prapremier InVitro działa w Lublinie od grudnia 2007 przy Centrum Kultury w Lublinie. InVitro zaprasza do współpracy najciekawszych reżyserów młodego pokolenia, a także międzynarodowej sławy reżyserów, dramaturgów i aktorów, którzy zmierzą się z nieprezentowanymi wcześniej w Polsce tekstami. Jest to absolutnie nowatorski i niespotykany dotąd projekt, mający na celu stworzenie, wraz z artystami z całej Polski, siatki współpracujących ze sobą scen wymieniających się repertuarem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr Lalek RABCIO

Teatr Lalek "Rabcio" istnieje od roku 1949, powstał jako teatr amatorski dla dzieci przebywających w sanatoriach w Rabce. Inauguracja Teatru odbyła się 12 listopada 1949 roku w Sanatorium Dziecięcym w Rabce. Wystawiono adaptację baśni Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi" w reżyserii Stanisławy Rączko, z dekoracjami Olgierda Sawickiego i muzyką Zofii Konopczyny. Początkowa nazwa teatru brzmiała „Rabcio Zdrowotek”. Scena mieści sie na ul. Orkana 6, tel. (18) 267 76 48, bilety do nabycia w kasie teatru na godzinę przed spektaklem. Teatr posiada własny autokar i na życzenie dowozi grupy zorganizowane na przedstawienia.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce

Centrum Kultury i Turystyki to samorządowa instytucja kultury istniejąca od 1 lutego 2006 roku, której organizatorem jest Gmina Wieliczka. Centrum realizuje zadania w dziedzinie wychowania, edukacji i upowszechniania kultury. Propaguje gminę jako atrakcyjną miejscowść turystyczną, podkreślając jej walory kulturowe i turystyczne. Prowadzi Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej. W ofercie programowej znajdują się całoroczne zajęcia stałe i cykliczne oraz imprezy okazjonalne. CKiT jest organizatorem koncertów, turniejów, konkursów, przeglądów, wernisaży i wystaw, spektakli teatralnych, konfrontacji artystycznych. Realizuje jednąz ważniejszych imprez wielickich Dni Świętej Kingi, patronki górników i Kopalni Soli, która stała się symbolem święta górniczego miasta Wieliczki. Należy podkreślić prężność ruchu amatorskiego na terenie gminy w różnych dziedzinach sztuki, będącego wizytówką naszego regionu. Centrum Kultury i Turystyki obejmuje patronatem 11 zespołów i grup amatorskich.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr Muzyczny w Lublinie

Teatr Muzyczny w Lublinie jest renomowaną sceną operetkowo - operową, działającą nieprzerwanie od 1947 roku. W bogatym dorobku Teatru znajdują się najznakomitsze pozycje muzyki operowej, operetkowej, i musicalowej, jak "Carmen" G. Bizeta i "Straszny Dwór" S. Moniuszki i "Baron cygański" J. Straussa, czy też cieszący się ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem publiczności musical "Skrzypek na dachu" J. Bocka, grany już od 1984 roku.Teatr zaprasza do współpracy znakomitych solistów operowych z całej Polski oraz znanych i cenionych reżyserów, scenografów i dyrygentów. Na deskach Teatru występowały takie gwiazdy, jak Joanna Woś,Marta Abako, Joanna Horodko. Wielkie dzieła operowe zrealizowali znakomici reżyserzy tego gatunku, m.in. Waldemar Zawodziński, Robert Skolmowski, Anette Leistenschneider,Artur Hoffman.Rok 2008 przyniósł Lublinowi największą operową premierę wschodniej Polski - superprodukcję "La Traviata" G. Verdiego reżyserowaną przez Waldemara Zawodzińskiego, a wystawioną dla blisko ośmiotysięcznej publiczności w lubelskiej Hali "Globus". Najnowszą pozycją jest długo oczekiwany musical "Phantom - upiór w operze" M. Yestona, którego premiera w marcu 2012 roku stała się jednym z ważniejszych wydarzeń kultralnych roku.Teatr ma w swoim repertuarze również bogatą ofertę dla najmłodszych: "Pinokia", "Kota w butach", "O dwóch takich, co ukradli księżyc", "Kopciuszka", "Calineczkę" i "Karnawał Zwierząt" a także wiele koncertów.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Interdisciplinary Fringe Festival Wrocław

Festiwal multimedialny we Wrocławiu wzorowany jest na strukturze przeglądu w Edynburgu. Liczymy, że pomysł, który sprawdził się na podobnych imprezach na całym świecie, od Australii i Nowej Zelandii, po Kanadę, Stany Zjednoczone (Nowy Jork), Europę (Dublin, Barcelona)sprawdzi się również we Wrocławiu. Tym bardziej, że Wrocław to miasto spotkań. Podobnie jak Edynburg ma wiele interesujących miejsc nadających się do prezentacji różnorodnych form sztuki IFF – Wrocław jest otwartym przeglądem – takim jak festiwal w Edynburgu. Dlatego zapraszamy każdego, kto chce do Wrocławia przyjechać.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Zgierskie Spotkania Małych Teatrów Słodkobłękity

"Słodkobłękity" to ogólnopolski festiwal kierowany do przedstawicieli niezależnego nurtu teatralnego. Jego główną częścią jest konkurs spektakli wybranych na podstawie zgłoszeń i załączonych filmów z zarejestrowanymi spektaklami. Festiwal odbywa się na sali teatralnej i na scenie na strychu. Urozmaica go szereg imprez towarzyszących: koncerty muzyki alternatywnej, recitale poezji śpiewanej, etiudy teatralne, pokazy dla szkół i w plenerze, warsztaty teatralne. Celem festiwalu jest : - wspieranie i promocja twórczości artystycznej, przede wszystkim debiutantów; - edukacja teatralna młodzieży i dorosłych; - wyrównanie różnic w dostępie do kultury, - integracja środowisk twórczych (również z odbiorcami sztuki teatralnej); - promocja sztuki teatralnej w regionie. Kierownikiem artystycznym imprezy jest Marian Glinkowski - twórca teatrów alternatywnych, zdobywca wielu nagród, m. in. Gloria Artis oraz Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, podczas obchodów 50 - lecia twórczości). Dla wielu aktorów młodego pokolenia i dla instruktorów teatralnych to autorytet, nauczyciel i opiekun przedsięwzięć artystycznych. Ideą "Słodkobłękitów" jest propagowanie kultury alternatywnej. W Zgierzu spotkają się niezawodowe grupy teatralne, dla których festiwal jest jednym z najważniejszych przeglądów teatralnych w kraju. Otwarta formuła festiwalu sprawia, że impreza jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego