Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Nitka. Kawiarenka szyciowa.

Wszystkie nitki na świecie całym mają… dwa  końce. Nasza również. Jeden to kawiarenka  a drugi sklep. Istotą jednak jest to co oba końce  łączy. Czyli szycie. Szycie jako pasja, szycie  jako aktywność, szycie jako przyjemność, szycie jako relaks, szycie dla siebie i dla innych,  szycie zaawansowane i szyciowe początki.  W Nitkowym sklepie znajdziecie wszystko, co do szycia potrzebne, wyszukane z sercem  i starannością o detale . A pomiędzy ściegami  dobrze jest zanurzyć się w wygodnym fotelu  z kubkiem aromatycznej herbaty lub filiżanką  pobudzającej kawy.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Piękno Huculszczyzny

Wyróżnieni strojem. Huculszczyzna - tradycja i współczesność to wystawa skomponowana ze zbiorów Narodowego Muzeum Sztuki Ludowej Huculszczyzny i Pokucia w Kołomyi (Ukraina), Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi przy współpracy z Lwowską Narodową Akademią Sztuk Pięknych. Towarzyszą jej liczne warsztaty, koncerty, prezentacje oraz sesje popularno - naukowe. To interesujące wydarzenie potrwa aż do końca października.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Akademia Wolnego Czasu

Akademia Wolnego Czasu organizuje warsztaty i szkolenia skierowane do wszystkich, którzy pragną radośnie i twórczo spędzać czas, dla których życie to coś więcej niż ciągły pośpiech i pęd na oślep. Akademia – to profesjonalizm, atmosfera, wyjątkowi ludzie – trenerzy i instruktorzy. Wśród wielu różnorodnych zajęć przez nas proponowanych szczególnym zainteresowaniem cieszą się kursy projektowania wnętrz i ogrodów, malowania na jedwabiu, batiku, warsztaty projektowania i tworzenia biżuterii oraz kreacji wizerunku oraz wszystkie zajęcia dla dzieci. Z naszych usług korzystają także firmy. W odpowiedzi na zapotrzebowanie działów HR odnośnie planów szkoleń i inwestowania w swoich pracowników, opracowaliśmy programy warsztatów i szkoleń o uniwersalnej tematyce, które w połączeniu z kursami artystycznymi stanowią zupełnie nową wartość i są alternatywą dla szkoleń tradycyjnych. Ponadto specjalizujemy się w organizowaniu imprez integracyjnych i okolicznościowych, imprez dla dzieci pracowników i klientów a także pikników rodzinnych. Realizujemy zamówienia firm towarzyszące działaniom reklamowym, marketingowym i promocyjnym firm i konkretnych produktów.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze jest spadkobiercą wielowiekowej tradycji. Obecne muzeum mieści się w barokowej kamienicy w rynku miasta . Najstarsze akta obiektu datuje się na 1760 rok, wiadomo również, że budynek w 1774 roku został sprzedany firmie lniarskiej Fischer, a następnie stał się własnością kupca – Daniela Kaufmanna. Rodzina Kaufmann w 1917 roku odsprzedała kamienicę Dolnośląskiej Loży Masońskiej. W 1932 roku budynek przeszedł na własność miasta i zaczęto w nim organizować Heimatmuseum. Ogromne zasługi w utworzeniu muzeum i popularyzacji wiedzy o regionie położył pierwszy jego dyrektor dr Ernest Kunick. Niestety nasza wiedza o przedwojennych zasobach tego muzeum jest bardzo niewielka, nie zachowały się inwentarze a najcenniejsze zbiory, które ocalały trafiły do zbiorów Muzeum Śląskiego we Wrocławiu. Po wojnie ponownie muzeum zaczęto tworzyć w 1947roku, także gminy ewangelickie w Kamiennej Górze i Chełmsku Śląskim przekazały część swoich pamiątek i w ten sposób wśród eksponatów znalazły się także osiemnastowieczne obiekty z „Gabinetu Osobliwości”. Obecnie muzeum gromadzi zbiory w trzech działach: sztuki, tkactwa i dziale numizmatyczno-historycznym.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Wzorzysta Małopolska - warsztaty haftu

„Wzorzysta Małopolska – warsztaty haftu regionalnego” to dwa cykle spotkań o tematyce hafciarskiej dla dwóch grup: uczniów gimnazjów i liceów oraz studentów z obszaru województwa małopolskiego. Warsztaty pozwolą poznać uczestnikom tradycje hafciarskie wybranych małopolskich grup etnograficznych: krakowiaków zachodnich, lachów sądeckich oraz górali spiskich. Pomysł na realizację warsztatów hafciarskich powstał w wyniku obserwowanej w ostatnich latach mody na wzornictwo ludowe oraz tradycyjne techniki zdobnicze, w tym między innymi haft – opowiada Teresa Ścisłowicz, członek zarządu Fundacji w paski. – O popularności rękodzieła z pewnością świadczy duża liczba portali internetowych pośredniczących w sprzedaży tego typu wyrobów. Projekt kierowany jest do uczniów i studentów, dla których ręczne wykonywanie drobnych przedmiotów użytkowych, ozdób i biżuterii może wydać się interesującym i kreatywnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. – Jako organizatorzy projektu pragniemy stworzyć młodym osobom warunki do rozwijania swoich zainteresowań artystycznych oraz przekazać merytoryczną wiedzę na temat niezwykle bogatych tradycji hafciarskich, charakterystycznych dla naszego regionu – dodaje T. Ścisłowicz.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego

Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego serdecznie zaprasza nauczycieli, instruktorów oraz wszystkie osoby zainteresowane rękodziełem artystycznym do udziału w 20 godzinnych warsztatach, organizowanych w naszej placówce w Woli Sękowej. Zgłoszenie udziału w warsztatach odbywa się drogą internetową lub pocztą, co najmniej na 10 dni wcześniej przed rozpoczęciem warsztatu.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

M-artis Waleria Musiał

Wykonuję gobeliny na ręcznym krośnie tkackim. Wśród moich prac znajdują się gobeliny wykonane według własnych projektów jak również reprodukcje obrazów, które mnie zainspirowały. Szczególne znaczenie mają dla mnie gobeliny, które otrzymał Ojciec Św. Jan Paweł II oraz wielkowymiarowy gobelin (9m x 13m), który do dzisiaj pełni funkcję kurtyny w teatrze w Wielkim Tyrnovie w Bułgarii. Dla mnie jest to wspaniałe, gdy z kolorowych nitek powstaje obraz, moje spojrzenie na świat, które mogę przekazać innym. Dlatego chętnie organizuję warsztaty dla osób, które chcą poznać techniki tkania i odkryć w sobie nieznane dotąd talenty. Moją drugą pasją jest projektowanie i szycie strojów – tych codziennych jak i na szczególne okazje. Szczególną satysfakcję czerpię z przygotowania unikatowych sukien ślubnych.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Warsztaty tworzenia lamp - lampy z recyklingu

Stwórzmy świetlną instalację której rozbłysk będzie symbolicznym rozpoczęciem działalności DCK. Noc z 22 na 23 czerwca- to nie tylko data otwarcia DCK- to Noc Świętojańska! Noc lampionów, świateł i ognia! Mieszkaniec miasta, który zechce zaprojektować i zrobić lampę będącą częścią świetlnej iluminacji DCK- pod okiem instruktora – może uczestniczyć w dwóch weekendowych edycjach bezpłatnych warsztatów: Wprowadzenie: godz 11, zajęcia 12 -15 Zapisy telefoniczne 606 254 156 Rozmaite materiały, oprawki i kable czekają na pomysły uczestników. Lampa, która weźmie udział w wystawie-instalacji w dniu otwarcia wróci później do swojego twórcy.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego