Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Instytut Sztuki Wyspa

Założony w 2004 roku i prowadzony przez Fundację Wyspa Progress w Gdańsku, ulokowany na dawnych terenach Stoczni Gdańskiej Instytut Sztuki Wyspa jest pierwszą w Polsce niekomercyjną instytucją o międzynarodowym profilu, zajmującą się zagadnieniami współczesnej kultury artystycznej, prowadzoną przez organizację pozarządową. Ambicją i misją Instytutu Sztuki Wyspa jest spełniać stymulującą intelektualnie i artystycznie rolę dla terenów postoczniowych, wpisując się swoim programem w dyskusję na temat ich historycznej roli, łącząc je z dziejami niezależnych ruchów artystycznych Gdańska oraz współczesną, innowacyjną praktyką artystyczną. Wyspa współpracuje z licznymi międzynarodowymi instytucjami o charakterze artystycznym, badawczym i edukacyjnym. Fundacja Wyspa Progress planuje przebudowę istniejącego budynku, celem powiększenia powierzchni użytkowej dla zadań programowych oraz nadania mu bardziej współczesnego kształtu, adekwatnego do współczesnej estetyki powstającej nowej dzielnicy. Rozłożony na etapy proces adaptacji i przebudowy podobnie jak program placówki swoją dynamiką odzwierciedla specyfikę procesów rewitalizacyjnych zachodzących na terenie Młodego Miasta.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Piotr Salata

Malarz, instalator , twórca video i performance ,,Sztuka tylko w przelotny i cząstkowy sposób może przekazać nam odbicia ukrytych rzeczywistości.Nigdy nie jest w stanie doprowadzić do trwałego rozumienia.Prawdziwa wartość sztuki nie polega na tym czym sztuka jest ale na tym co sugeruje.Umożliwia nam ona odkrycie w sobie nowych poziomów uwagi prowadzących na najwyższe pole świadomości gdzie wszelkie obrazy to tylko znikające cienie".

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Magdalena Walulik

Moje obrazy powstają w momencie szczególnego natchnienia dewocyjno – metafizycznego, który nazywam aktem strzelistym. Surrealizm religijny to mój własny i osobisty kierunek w malarstwie, w którym bóstwo lub jego manifestacje zstępują na moje obrazy. Jest to zjawisko tzw. epifanii, czyli przejawiania się sacrum w rzeczywistości materialnej, ziemskiej. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj na stronę www.tarotapokalipsy.com. Zapraszam i zachęcam również do wymiany banerów - patrz zakładka "Ulubione".

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze jest spadkobiercą wielowiekowej tradycji. Obecne muzeum mieści się w barokowej kamienicy w rynku miasta . Najstarsze akta obiektu datuje się na 1760 rok, wiadomo również, że budynek w 1774 roku został sprzedany firmie lniarskiej Fischer, a następnie stał się własnością kupca – Daniela Kaufmanna. Rodzina Kaufmann w 1917 roku odsprzedała kamienicę Dolnośląskiej Loży Masońskiej. W 1932 roku budynek przeszedł na własność miasta i zaczęto w nim organizować Heimatmuseum. Ogromne zasługi w utworzeniu muzeum i popularyzacji wiedzy o regionie położył pierwszy jego dyrektor dr Ernest Kunick. Niestety nasza wiedza o przedwojennych zasobach tego muzeum jest bardzo niewielka, nie zachowały się inwentarze a najcenniejsze zbiory, które ocalały trafiły do zbiorów Muzeum Śląskiego we Wrocławiu. Po wojnie ponownie muzeum zaczęto tworzyć w 1947roku, także gminy ewangelickie w Kamiennej Górze i Chełmsku Śląskim przekazały część swoich pamiątek i w ten sposób wśród eksponatów znalazły się także osiemnastowieczne obiekty z „Gabinetu Osobliwości”. Obecnie muzeum gromadzi zbiory w trzech działach: sztuki, tkactwa i dziale numizmatyczno-historycznym.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Apteka Sztuki

Apteka Sztuki jest niezależną instytucją kultury prezentującą i promującą artystów młodego pokolenia, działających w obszarze różnych gatunków sztuki (malarstwo, rzeźba, instalacja, video, performance). Celem galerii jest inicjowanie niekonwencjonalnych przedsięwzięć artystycznych i ekspozycyjnych, wspieranie debiutantów, odkrywanie i promocja najbardziej intrygujących postaw artystycznych a także ukazywanie dynamiki współczesnej sceny artystycznej. Galeria realizuje również projekty w przestrzeni publicznej, przedsięwzięcia kulturalno – społeczne. Jednym z istotnych aspektów działalności Apteki Sztuki jest prezentacja i promocja artystów nieprofesjonalnych. Działając poza utartymi schematami nasi kuratorzy unikają tematycznej czy formalnej konwencji. Istotą ich działań jest spontaniczność, eksperymentalność, szczerość i brak rutyny. Zależy nam na stworzeniu przyjaznej, bezpośredniej atmosfery, opartej na dobrej energii i wspólnych emocjach, ułatwiającej publiczności kontakt ze sztuką. Oprócz wystaw organizujemy spotkania literackie, wykłady, warsztaty. Tworzymy przestrzeń dla profesjonalnego dyskursu, jak i mniej zobowiązujących spotkań ze sztuką.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Marek Mamica

Urodziłem się w miejscowości Mnich na Śląsku Cieszyńskim w roku 1959. Moja przygoda z malarstwem zaczęła się w lipcu 1981 roku w Kazimierzu Dolnym. Pracowałem wówczas jako marchand i dla żartu namalowałem i wywiesiłem swój pierwszy obraz. Ku memu zdziwieniu sprzedałem go już pierwszego dnia. No to zacząłem malować i uczyć się głównie podglądając tamtejszych artystów. Uczę się zresztą do dzisiaj. Do dzisiaj jestem wolnym strzelcem i kompletnym samoukiem - oczywiście wciąż podglądam kolegów a zwłaszcza tych o ustalonej renomie, no i ciągle eksperymentuję. Moje ulubione techniki to olej i - jako unikat - rysunek kredkami ołówkowymi.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Dwór Zieleniewskich

Historia Dworu w Trzebini sięga XIV wieku. Pierwszymi właścicielami była rodzina Karwacjanów. Na przestrzeni wieków zmieniali się liczni właściciele, jak też sam obiekt. Obecny kształt został nadany w XVIII wieku. Jest to budynek częściowo podpiwniczony z charakterystycznym łamanym dachem polskim. Od frontu zwieńczono go czterokolumnowym portykiem. Dzisiejsza nazwa obiektu pochodzi od nazwiska rodziny Zieleniewskich, ostatnich właścicieli zarówno dworu, jak i kopalni węgla w Trzebini. Dwór nie remontowany, z czasem zaczął podupadać, podobnie jak inne tego typu obiekty w Polsce. Utworzona w odbudowanym dworze instytucja kultury prowadzi szeroko zakrojoną działalność organizując liczne koncerty, recitale gwiazd estrady, wystawy, warsztaty plastyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Prężnie działająca instytucja stała się jednym z ważniejszych ośrodków kultury na terenie miasta Trzebini oraz okolicznych gmin. W naszych murach gościli między innymi: Danuta Rinn, Grzegorz Turnau, Jan Nowicki, Anna Maria Jopek, Magdalena Umer, Cezary Pazura, Janusz Olejniczak, Justyna Steczkowska, Stanisłąw Soyka oraz cała plejada innych polskich gwiazd, zespołów oraz kabaretów. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z aktualnym repertuarem naszych cotygodniowych imprez kulturalnych, w których można znaleźć wiele interesujących pozycji programowych.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

OFFicyna

Miejsce sztuki OFFicyna to laboratorium działań artystyczno-społecznych. Współistnieją tu wystawy w galerii, warsztaty, projekty kuratorowane i współtworzone przez uczestników, działania w przestrzeni miejskiej i wyjazdy do innych miejsc sztuki, koncerty muzyki improwizowanej, działania performance, multimedia i festiwale sztuk synkretycznych. Trwa praca w rzeczywistym miejscu i czasie. OFFicyna jako jedyna w Szczecinie definiuje pojęcie sztuki. W przestrzeniach m/s OFFicyna odbywają się prezentacje szeroko rozumianej sztuki współczesnej - od wystaw sztuk klasycznych (malarstwo, grafika, fotografia), poprzez architekturę, po instalację i sztukę idei. OFFicyna od początku działalności organizuje i współorganizuje rozbudowane formy prezentacji sztuk współczesnych.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Pracownia Duży Pokój

Wygraliśmy konkurs "Lokal na kulturę" ogłoszony przez dzielnicę Warszawa-Śródmieście i otrzymaliśmy mieszkanie - 120 m2 powierzchni całkowitej, 4 pokoje w tym jeden duży. Prawie każdy (przynajmniej każdy kto mieszkał w bloku) pamięta słowa duży pokój jeszcze z dzieciństwa, kiedy to duży pokój wydawał się naprawdę duży. Duży pokój to było coś ekstra, tam stał telewizor, tam się świętowało. Miejsce niezwykłe, do którego warto zajrzeć choćby przez szparę pod drzwiami.Duży Pokój to miejsce na kulturę - przestrzeń, w której będą mogły prowadzić i rozwijać swoją działalność organizacje, teatry, artyści, filmowcy, animatorzy, tancerze, performerzy i inne osoby oraz grupy nieformalne, amatorzy, młodzi twórcy i profesjonaliści. To miejsce otwarte i dostępne dla wszystkich. Chcemy: - tworzyć przestrzeń do realizacji działań takich, jak: próby do spektakli, filmów, castingi, warsztaty, spektakle, wystawy, pokazy filmowe itp. zarówno dla początkujących, młodych artystów, profesjonalistów, jak i amatorów, - aktywizować mieszkańców Warszawy, - stać się centrum kultury otwartym dla wszystkich tych, którzy szukają przestrzeni, w której mogliby realizować swoje inicjatywy i rozwijać zainteresowania, - tworzyć ofertę, która urozmaici działalność miejskich domów kultury.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego