Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Gildia.pl Fantastyczny portal kulturalny

Portal internetowy Gildia.pl powstał w 2000 roku pierwotnie jako komercyjny projekt zaś w 2001 roku został przekształcony w niezależny i autorski projekt skupiający fanów i profesjonalnych twórców związanych z szeroko rozumianą fantastyką. W 2005 roku dokonaliśmy kolejnego kroku w naszym rozwoju i rozszerzyliśmy formułę portalu stricte fantastycznego do codziennie aktualizowanego serwisu kulturalnego o niespotykanej do tej pory w naszym kraju ofercie jednej redakcji. Kulturę traktujemy bardzo szeroko. Nasze serwisy tematyczne, które skupiają codziennie dziesiątki tysięcy czytelników, prezentują informacje związane z literaturą, filmem, muzyką, grami komputerowymi, bitewnymi, karcianymi i planszowymi jak również komiksami, grami fabularnymi, tematyką popularnonaukową oraz tajemnicami otaczającego nas świata.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Międzynarodowy Festiwal Komiksu - festiwal odbywający się w Łodzi w Łódzkim Domu Kultury. Początkowo impreza nosiła nazwę Ogólnopolskiego Konwentu Twórców Komiksu. Pierwsza edycja odbyła się w Kielcach 2 lutego 1991, wszystkie kolejne zaś odbywały się już w Łodzi. Podczas odbywającej się w dniach 9-10 października 1999 roku, dziesiątej edycji imprezy, zmieniono nazwę na Ogólnopolski Festiwal Komiksu. W kolejnym roku impreza znów zmieniła nazwę stając się Międzynarodowym Festiwalem Komiksu. Na festiwalu gościli m.in. Grzegorz Rosiński, Stan Sakai, Marvano, Pat Mills, Clint Langley, Milo Manara, Jean Giraud, Tanino Liberatore, Zbigniew Kasprzak, Karel Saudek, Henryk Jerzy Chmielewski, Tadeusz Baranowski, Janusz Christa, Bogusław Polch, Szarlota Pawel i Bohdan Butenko. W czasie każdego festiwalu odbywają się warsztaty dla rysowników i scenarzystów prowadzone przez doświadczonych twórców i znawców tematu. Odbywają się także prelekcje na temat komiksu i dziedzin pokrewnych, takich jak film czy fantastyka oraz spotkania z twórcami i wydawcami komiksów. Imprezą towarzyszącą jest kiermasz wydawnictw komiksowych, na którym swoje stoiska mają prywatni kolekcjonerzy, wydawcy, ale także niezależni wydawcy komiksów.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Igor Myszkiewicz

1974 roku w Zielonej Górze) - artysta plastyk, zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją książkową, infografią i komiksem. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Komiksy: "Grabarz", "Sny zwierząt", "Czarownica", "Raj", "Okręty", "Zimowy templariusz", "Miasto win", "Psi syn", "Robactwo", "Graal", "Padlina", "Zdeptak". Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze oraz Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej przy WSP w Zielonej Górze. Aktualnie pracuje jako plastyk w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Jest współzałożycielem działającej od 1997 roku Galerii Twórców Galera, promującej młodych artystów. Redaktor zinów TARTAK, AVE GALERA!, ANARION, PRZESTRÓJ; współtwórca grupy artystycznej KORPORACJA TRYLOBIT (jako Trylobit Wschodu). Jest członkiem grupy twórczej WąTPLIWI KREWNI ORSONA WELLESA. Od 2006 roku wiceprezes Zielonogórskiego Okręgu ZPAP.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Festiwal Komiksowa Warszawa

Festiwal Komiksowa Warszawa to jedyny festiwal w stolicy, pozwalający poznać przebogaty świat narracji obrazkowej. To także okazja do przypomnienia, że większość polskich wydawców i autorów komiksów żyje i działa właśnie w Warszawie. Podczas czterech dni festiwalu będzie można spotkać komiksowych autorów z Polski i z zagranicy, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, prelekcjach i wykładach. Ponieważ festiwal towarzyszy Warszawskim Targom Książki, to także doskonała okazja, by zapoznać się z komiksowymi i niekomiksowymi nowościami wydawniczymi, skierowanymi zarówno do młodszych, jak i starszych czytelników. Trzeba wiedzieć, że Komiksowa Warszawa to nie tylko spotkania i giełda, ale także różnorodne wydarzenia towarzyszące, takie jak wystawy plansz komiksowych, czytanie komiksów dla dzieci, „flamastrowa” Bitwa Komiksowa oraz wieńcząca imprezę gala z wręczeniem branżowych nagród za 2011 rok, przyznawanych przez Polskie Stowarzyszenie Komiksowe. Organizatorami Festiwalu Komiksowa Warszawa są Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, Stowarzyszenie Twórców „Contur” oraz Dom Kultury Śródmieście.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Bałtycki Festiwal Komiksu

Po raz kolejny przygotowujemy program pełen prelekcji, paneli, warsztatów, spotkań z wydawcami oraz zagranicznymi i polskimi gośćmi. Tak jak w poprzednich latach, festiwal będzie miejscem przyjaznym zarówno wyrobionym fanom komiksu, jak i tym, którzy dopiero poznają to ciekawe, bogate medium. Głowna część programu skierowana będzie do dorosłych i młodzieży, ale nie zabraknie też komiksowych atrakcji dla najmłodszych.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego