Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Ewa Stiasny

Urodzona w 1967 r. w Warszawie. Grafik, projektant, ilustrator książkowy, wydawca. Absolwentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Starych Druków i Grafiki oraz Pracowni Ilustracji Książkowej warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Książka Toona Tellegena "Nie każdy umiał się przewrócić" z jej ilustracjami zdobyła Dużego Donga w 2005 r. Za ilustracje i opracowanie graficzne do książki "Tydzień Konstancji" Olgi Masiuk otrzymała nominację do nagrody Książka Roku IBBY 2009.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Agnieszka Żelewska

Urodzona w 1964 r. Ilustratorka. Ukończyła studia PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Autorka ilustracji do 32 książek. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. W 2000 r. otrzymała nagrodę Polskiej Sekcji IBBY za ilustrację do książki "Marceli Szpak dziwi się światu" J. Pollakówny. W 2001 r. zdobyła wyróżnienie w konkursie Pro Bolonia za ilustracje do książki "Sznurkowa historia" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Rok 2002 to nagroda Polskiej Sekcji IBBY za ilustracje do opowiadań "Bajki o rzeczach i nierzeczach" Zofii Beszczyńskiej. W konkursie w 2003 r. zdobyła wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY za "Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie", a w 2004 r. wpis na Listę Honorową IBBY za ilustracje do książki "Bajki o rzeczach i nierzeczach" Zofii Beszczyńskiej.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Anatol Karoń

Jest artystą plastykiem zajmującym się rysunkiem, malarstwem, rzeźbą, instalacją, happeningiem. Należy do Stowarzyszenia Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa od 1999 r. W latach 2001 - 2006 studiował Historię Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Działalność artystyczną prowadzi od 1978r. W 1984 r. zaczął tworzyć rzeźby w jednej zapałce. Od 1990 roku prowadzi swój autorski program zajęć plastycznych, na których uczy rysunku, malarstwa oraz historii sztuki. Miał ponad 30 wystaw indywidualnych (m. in. we Florencji, Berlinie, Vancouver, Hamburgu) oraz brał udział w licznych wystawach zbiorowych.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Wystawa "Piłka w grze" w Muzeum Karykatury

Najlepszy humor z piłkarskiego boiska na Międzynarodowej Wystawie Rysunku Satyryczno-Humorystycznego „Piłka w grze” w Muzeum Karykatury! 28 maja 2012 roku na dziesięć dni przed oficjalnym rozpoczęciem obchodów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 w warszawskim Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zostanie uroczyście otwarta pokonkursowa wystawa najlepszych i najzabawniejszych prac nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczno-Humorystyczny „Piłka w grze”. Wystawa dla zwiedzających będzie czynna już od wtorku 29 maja 2012 r. w gmachu muzeum przy ul. Koziej 11 w Warszawie. Zbliżający się turniej Euro 2012 to jedna z najważniejszych imprez sportowych, potwierdzających ogromne zainteresowanie i fascynację piłką nożną na całym świecie. W wystawie pokonkursowej organizowanej w Muzeum Karykatury w Warszawie weźmie udział ponad stu wybitnych artystów karykatury i rysunku satyrycznego z Polski i z całego świata, w tym także przedstawiciele młodego pokolenia twórców. Tematem Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczno-Humorystyczny „Piłka w grze” i wystawy pokonkursowej jest piłka nożna potraktowana w szerokiej, społecznej i oczywiście humorystycznej perspektywie.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Komunikaty kultury - przesłanie plakatu

Wystawa Komunikaty kultury – przesłanie plakatu. Europejski plakat na przełomie XX i XXI w. towarzyszy 23. Międzynarodowemu Biennale Plakatu. 21 europejskich twórców prezentuje prace związane z wydarzeniami artystycznymi. Pełna paleta środków wyrazu – od rozmalowanych, metaforycznych kompozycji po powściągliwe formy wywodzące się z tradycji konstruktywizmu - przypomina, że to Europa była kolebką nowoczesnego plakatu i że nadal jest to najsilniejszy jego ośrodek. Ośrodek Propagandy Sztuki, Park Sienkiewicza do 26 sierpnia 2012

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Targi Sztuki w Krakowie

Prawdziwa sztuka jest zawsze współczesna - mawiał Fiodor Dostojewski. Nie sposób nie zgodzić się z jednym z najwybitniejszych światowych pisarzy. Miło nam poinformować, że prawdziwa sztuka będzie również tematem nowego wydarzenia w kalendarzu imprez Targów w Krakowie. Premierowa edycja Targów Sztuki w Krakowie - polskiej stolicy kultury - odbędzie się już 22-23 września tego roku. Dla znakomitego grona współczesnych artystów, reprezentujących takie dziedziny sztuki jak: malarstwo, grafikę, rzeźbę oraz fotografię artystyczną Targi będą niespotykaną okazją do bezpośrednich spotkań z miłośnikami sztuki. Targi Sztuki w Krakowie dzięki przyjętej formule wystawy staną się równocześnie szansą na ugruntowanie własnej pozycji w środowisku artystycznym. Dla kolekcjonerów, inwestorów i koneserów sztuki będzie to idealny moment, by wzbogacić kolekcje o dzieła współczesnych artystów, zarówno tych uznanych jak i młodych, dopiero rozpoczynających swoją artystyczną karierę. Zwiedzającym, Targi Sztuki umożliwią kontakt z samymi artystami oraz poznanie ich twórczości osobiście, nie zaś tylko za pośrednictwem współczesnych mediów.Osoby zainteresowane zagadnieniem inwestowania w sztukę będą miały możliwość uczestniczenia w specjalnie przygotowanych z okazji Targów Sztuki warsztatach i wykładach- (szczegóły przedstawimy wkrótce). Gorąco zachęcając do udziału w I edycji Targów Sztuki, mamy nadzieję, że dzięki udziale zarówno wystawców jak i zwiedzających staną się one istotnym wydarzeniem

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Galeria 2 Światy

Galeria Iwony Kargol-Dębickiej - 2 Światy zainaugurowała swoja działalność wystawą zbiorową 17 czerwca 2004 roku która była próbą połączenia i pokazania wzajemnego przenikania się rzeczywistości, wymiarów i czasu. Poszukiwanie i łączenie jest celem i drogą galerii "dwa światy" gdzie pokazywane są wystawy sztuki współczesnej prezentujące różnorodne zjawiska artystyczne, prace o charakterze eksperymentalnym, jak i mniej lub bardziej tradycyjne. Chcąc dotrzeć do możliwie szerokiego kręgu odbiorców, prezentuje zarówno malarstwo, grafikę, rysunek, rzeźbę oraz sztukę użytkową.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego