Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Ola Cieślak

Urodzona w 1981 roku w Częstochowie. Grafik, projektant, ilustrator. Absolwentka wydziału grafiki ASP w Warszawie w Pracownii Projektowania Książki,1 semestr w Staatliche Akademie der Bildenden Kuenste w ramach stypendium Sokrates-Erasmus. Projektuje książki (w tym książki autorskie), plakaty, tworzy rysunki, grafiki i instalacje. Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Centrum Komunikacji Kultur w Kłajpedzie (2010), "Projekt Próżna", Warszawa (2010) w Galerii WizyTUjącej, Galerii Olympia w Krakowie (2008), w Fejkiel Gallery w Krakowie (2008).

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Anna Kaszuba-Dębska

Malarka, grafik, ilustratorka, autorka filmów animowanych. Laureatka wielu prestiżowych konkursów i wystaw. W 2000 r. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Leszka Misiaka. W 2004 Dyplom z Grafiki w pracowni filmu animowanego prof. Jerzego Kuci na ASP w Krakowie. W 2011 doktorat z Projektowania Książki i Typografii u prof. Macieja Buszewicza ASP Warszawa. Autorka licznych projektów graficznych, ilustracji i okładek do książek.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Grażyna Dłużniewska

Urodzona w 1946r w Płońsku. Wodniczka. Malarka, ilustratorka, poetka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Zajmowała się ilustrowaniem książek dla dzieci i dorosłych, projektowaniem scenografii teatralnej, filmowej i telewizyjnej. Od połowy lat osiemdziesiątych przez kilkanaście lat prowadziła coroczne plenery malarskie dla dzieci i młodzieży na terenie Polski i Ukrainy. Obecnie prowadzi multimedialne warsztaty plastyczne i ceramiczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Tworzy w zakresie malarstwa, grafiki i ceramiki i innych technik. Regularnie bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest autorką ilustracji m. in. do książek Macieja Wojtyszki "Tajemnica Szyfru Marabuta" i "Trzynaste pióro Eufemii". Uczestniczy w kolejnych edycjach Festiwalu Progressteron.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Paweł Pawlak

Urodzony w 1962 roku we Wrocławiu. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Autor ilustracji do ponad 70-ciu książek. Zajmuje się również projektowaniem graficznym, malarstwem, oprawą obrazów, bajkopisarstwem. Jest autorem scenografii do spektakli teatralnych dla dzieci w teatrach lalek w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, Jeleniej Górze i Rabce oraz twórcą Fontanny Krasnali w Wielkich Kapeluszach przed Wrocławskim Teatrem Lalek. Współpracuje z polskimi i francuskimi czasopismami dla dzieci. Autor m. in. książek "Jajuńciek" i "Nocny Maciek". Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień m. in. pierwszej nagrody na IX Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu w 1991 r., nagrody Publiczności Dziecięcej w konkursie na projekt książki dla dzieci w Hasselt w 1998 r. oraz nagrody Jury w konkursie Współczesna Polska Sztuka Książki w 2000 r. i w 2003 r.Laureat nagród „Książka Roku” polskiej sekcji IBBY: w 2003 za „Historyjki o Alicji, która zawsze wpadała w kłopoty” Gianniego Rodari oraz w 2009 za „Podręczny NIEporadnik. Młotek” Wojciecha Widłaka. Ta książka otrzymała też w tym samym roku nagrodę główną w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” KOPD. W 2009 r. nominowany do Literackiej Nagrody ALMA (The Astrid Lindgren Memorial Award). Laureat „Złotego Jabłka” na Biennale Ilustracji BIB w Bratysławie w 2005 roku i wyróżnienia na Triennale Ilustracji TIT w Tallinie w 2009 roku.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Nina Zielińska-Krudysz

Urodzona w 1983 r. w Rzeszowie. Moją największą pasją i sposobem na życie jest sztuka. Tytuł magistra sztuki otrzymałam w pracowni prof. Tadeusza Wiktora, gdzie nauczyłam się tworzyć świat z pogranicza rzeczywistości. Wcześniej, w Liceum Plastycznym pod okiem prof. Józefa Gazdy, uczyłam się "bawić kolorem". Wybrane wystawy: - pokonkursowa „Obraz, Rysunek, Grafika, Rzeźba roku" - 2009 w BWA w Rzeszowie; - pokonkursowa „Obraz, Rysunek, Grafika, Rzeźba roku" - 2008 w BWA w Rzeszowie; - zbiorowa w Galerii Sztuki Współczesnej SOLVAY w Krakowie - malarstwo; i wiele innych...

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Plaster

3 Edycja Międzynarodowego Festiwalu Plakatu i Typografii Plaster będzie dotyczyła zagadnień relacji kulturowych i twórczych pomiędzy polską i białoruską grafika projektową. Temat wzajemnych odniesień na polu szeroko rozumianego designu, pomimo bliskości geograficznej i silnych skojarzeń historycznych między oboma narodami, wydaje się cały czas mało spenetrowany. Festiwal wywoła działania symetryczne – zobaczymy sztukę polskich i białoruskich projektantów w równych proporcjach. Otwarciu festiwalu – 23 maja (godz. 19.00) towarzyszyć będą wernisaże czterech wystaw. Wstęp na wszystkie imprezy festiwalu jest bezpłatny! Z powodu ograniczonej ilości miejsc na warsztaty typograficzne obowiązują zapisy.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

OFFicyna

Miejsce sztuki OFFicyna to laboratorium działań artystyczno-społecznych. Współistnieją tu wystawy w galerii, warsztaty, projekty kuratorowane i współtworzone przez uczestników, działania w przestrzeni miejskiej i wyjazdy do innych miejsc sztuki, koncerty muzyki improwizowanej, działania performance, multimedia i festiwale sztuk synkretycznych. Trwa praca w rzeczywistym miejscu i czasie. OFFicyna jako jedyna w Szczecinie definiuje pojęcie sztuki. W przestrzeniach m/s OFFicyna odbywają się prezentacje szeroko rozumianej sztuki współczesnej - od wystaw sztuk klasycznych (malarstwo, grafika, fotografia), poprzez architekturę, po instalację i sztukę idei. OFFicyna od początku działalności organizuje i współorganizuje rozbudowane formy prezentacji sztuk współczesnych.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego