Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Galeria Foksal

GALERIA FOKSAL powstaje pod patronatem Pracowni Sztuk Plastycznych. Instytucja ta z racji funkcji spełnianych w plastyce użytkowej dysponuje warsztatami, pracowniami doświadczalnymi i materiałami. Artyści zyskują szansę realizacji takich koncepcji twórczych, które w warunkach indywidualnej pracowni malarskiej byłyby niemożliwe. Dysponując specyficznymi warunkami Galeria FOKSAL nie widzi konieczności przestrzegania zasad praktykowanych w innych warszawskich salonach sztuki. Celem Galerii nie jest: * ukazywanie "pełnej różnorodności" zjawisk sztuki współczesnej * dokonywanie "konfrontacji" indywidualności artystycznych * prezentowanie dzieł "nowoczesnych" (pojęcie nowoczesności nadmiernie zwiększyło swoją pojemność) * prezentowanie dzieł najlepszych * przestrzeganie potocznie przyjmowanych podziałów na nurty czy kierunki artystyczne. Galeria FOKSAL chciałaby ujawniać, w jakiej mierze nowe środki techniczne i dostęp do nieosiągalnych dotychczas materiałów przyczynią się do powstawania nieprzewidzianych koncepcji i rezultatów artystycznych. Po pierwsze - nie tyle demonstrować "dzieła sztuki" w ich "skończonej" postaci, ile ujawniać - warunki i sytuacje, które wiążą się z ich powstawaniem. Po drugie - traktować te warunki i sytuacje jako organiczne elementy pokazu artystycznego. Chodzi o naruszenie utrwalonego podziału na dwa odizolowane od siebie tereny aktywności artystycznej: pracownię, w której dzieło powstaje i lokal wystawowy, gdzie jest ono eksponowane.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Międzynarodowy Festiwal Komiksu - festiwal odbywający się w Łodzi w Łódzkim Domu Kultury. Początkowo impreza nosiła nazwę Ogólnopolskiego Konwentu Twórców Komiksu. Pierwsza edycja odbyła się w Kielcach 2 lutego 1991, wszystkie kolejne zaś odbywały się już w Łodzi. Podczas odbywającej się w dniach 9-10 października 1999 roku, dziesiątej edycji imprezy, zmieniono nazwę na Ogólnopolski Festiwal Komiksu. W kolejnym roku impreza znów zmieniła nazwę stając się Międzynarodowym Festiwalem Komiksu. Na festiwalu gościli m.in. Grzegorz Rosiński, Stan Sakai, Marvano, Pat Mills, Clint Langley, Milo Manara, Jean Giraud, Tanino Liberatore, Zbigniew Kasprzak, Karel Saudek, Henryk Jerzy Chmielewski, Tadeusz Baranowski, Janusz Christa, Bogusław Polch, Szarlota Pawel i Bohdan Butenko. W czasie każdego festiwalu odbywają się warsztaty dla rysowników i scenarzystów prowadzone przez doświadczonych twórców i znawców tematu. Odbywają się także prelekcje na temat komiksu i dziedzin pokrewnych, takich jak film czy fantastyka oraz spotkania z twórcami i wydawcami komiksów. Imprezą towarzyszącą jest kiermasz wydawnictw komiksowych, na którym swoje stoiska mają prywatni kolekcjonerzy, wydawcy, ale także niezależni wydawcy komiksów.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

WallArt

Niezależnie od tego, czy prowadzisz zakład fryzjerski, restaurację czy sklep ogrodniczy, sukces Twojego biznesu w coraz większym stopniu zależy od emocjonalnego postrzegania go przez Twoich klientów. Jeśli uda Ci się wyzwolić w ludziach pozytywne uczucia, to pozyskasz więcej klientów i powiększysz swoje zyski. Nadamy Twojemu budynkowi nowe piękno. Wspaniałe, kolorowe malowidła na ścianach będą podkreślać charakter Twojego biznesu i stanowić jego doskonałą wizytówkę. Malujemy zarówno wnętrza jak i elewacje, w firmach i domach prywatnych, wg oryginalnych projektów lub dostarczonych przez klienta. Artystyczne malarstwo ścienne to oryginalna i niezwykle skuteczna forma reklamy. Dlatego nie zwlekaj - wyprzedź konkurencję i wyróżnij się już teraz! Skontaktuj się z nami. Bezpłatnie przedstawimy wstępne projekty malowideł - przekonasz się, że Twoje ściany mogą być naprawdę piękne. Artystyczne malowanie ścian zdobywa coraz większą popularność, a my jesteśmy liderem na rynku!

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce

Centrum Kultury i Turystyki to samorządowa instytucja kultury istniejąca od 1 lutego 2006 roku, której organizatorem jest Gmina Wieliczka. Centrum realizuje zadania w dziedzinie wychowania, edukacji i upowszechniania kultury. Propaguje gminę jako atrakcyjną miejscowść turystyczną, podkreślając jej walory kulturowe i turystyczne. Prowadzi Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej. W ofercie programowej znajdują się całoroczne zajęcia stałe i cykliczne oraz imprezy okazjonalne. CKiT jest organizatorem koncertów, turniejów, konkursów, przeglądów, wernisaży i wystaw, spektakli teatralnych, konfrontacji artystycznych. Realizuje jednąz ważniejszych imprez wielickich Dni Świętej Kingi, patronki górników i Kopalni Soli, która stała się symbolem święta górniczego miasta Wieliczki. Należy podkreślić prężność ruchu amatorskiego na terenie gminy w różnych dziedzinach sztuki, będącego wizytówką naszego regionu. Centrum Kultury i Turystyki obejmuje patronatem 11 zespołów i grup amatorskich.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Rzemieślnicy z Lublina

Latem 2010 roku dwóch fotografików - Michał Jadczak oraz Kuba Wójtowicz - przez trzy miesiące zbierało informacje, a także wykonało serię fotografii właścicielom tradycyjnych zakładów rzemieślniczych działających w Lublinie. Większość z tych pracowni powstała przed II Wojną Światową i istnieje po dziś dzień. Powstał wówczas pomysł wydania albumu prezentującego sylwetki dwunastu lubelskich rzemieślników. Do jego tworzenia zaprosiliśmy także Agnieszkę Mazuś i Tomasza Bielaka. Miasta nie tworzą ani budynki, ani ogrody, lecz ludzie. To oni są esencją, najważniejszym nośnikiem pamięci i społecznej tożsamości. Kto inny jak nie rodowici lublinianie, związani ze swoim miastem przez całe życie, mają opowiedzieć młodszym pokoleniom historię naszego miasta? Wernisaż wystawy fotografii oraz prezentacja albumu odbędzie się dnia 6 czerwca 2012 o godz. 18.00 w hali biletowej Dworca PKP Lublin Główny. Wystawę będzie można oglądać do 6 lipca 2012

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

3fala.art.pl

3fala.art.pl jest obecnie projektem społeczno/artystycznym, do którego zapraszam różne osobowości, artystów, działaczy społecznych oraz uczestników warsztatów, które prowadzę w całym kraju. A oto, jak się to zaczęło. Trzecią Falę założyliśmy wspólnie z Błażejem Sobańskim w 1998 roku w Bielsku-Białej. Spisaliśmy zasady, nasz kodeks i cele działania. Doświadczeniach jakie wyniosłem z zakładanego przeze mnie Frontu Wyzwolenia Zwierząt – FWZ oraz Grupy Antynazistowskiej – GAN, którą współtworzyłem z Marcinem Kornakiem, przekonały mnie, że to dobry kierunek rozwoju. Nazwa ma podkreślić, że pamiętając o pierwszej fali szablonowego przesłania lat 80.tych w Polsce i drugiej fali nastawionego przeważnie na formę graffiti, zaczynamy coś nowego, trzecia falę, która miała przypominać o dobrych rodzimych tradycjach malowania z przekazem społecznym, ekologicznym i politycznym. Trzecia Fala stała się nieformalnym ruchem, który w swym szczytowym momencie działał w 17 miastach. Więcej dowiecie się z naszej Archiwalnej strony. Świat się zmienia i czas również, ewolucja jest niezbędna, by na fali sunąć do przodu… Trzecia Fala z przekazem społecznym, by inspirować, pomagać i tworzyć!

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego