Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

kino zremiksowane

Totalny kolaż muzyki i filmu. Polega na wzajemnym przenikaniu się dźwięków z obrazami. Wizualizacje to miksowane za żywo klipy czerpiące ze światowej kinematografii, począwszy od filmu niemego i kina lat 20., poprzez animacje i wszelkie formy przekazu wizualnego. Autorem muzyki jest Piotr Krakowski: trębacz, kompozytor i producent muzyczny, autor muzyki do 4 filmów dokumentalnych i wielu programów telewizyjnych. Za stronę wizualną odpowiada Jacek Kabziński, VJ i fotograf.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Dariusz Makaruk

Dariusz Makaruk – muzyk i producent projektów muzycznych i audiowizualnych, jak również programista, animator kultury, wykonawca live electronics, twórca instalacji interaktywnych. Jako producent muzyczny i wykonawca live electronics występuje z autorskim materiałem z pogranicza muzyki klubowej, improwizowanej i dubowej. Występuje również solowo z użyciem audiowizualnych instalacji sensorycznych sterowanych ruchem, natężeniem światła lub dźwiękiem. Jest twórcą muzyki teatralnej i filmowej (oprawa spektaklu Teatru Studio Magellana z udziałem aktorów-pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach, w roku 2009 kompozycja muzyki do francuskiego filmu niemego z 1923r. pt. Twarze Dzieci reż. Jacques Feyder). Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej (PSeME). Współpracuje z Teatrem Polonia i Teatrem Mabel Octobre (Francja) przy tworzeniu teatralnych, audiowizualnych systemów interaktywnych w oparciu o autorskie oprogramowanie. Współtworzy projekty zaliczane do jazzowej awangardy m.in. specjalny projekt audiowizualny Michała Urbaniaka oraz performance koncertowo-filmowy z udziałem Mariusza Wilczyńskiego, Tomasza Stańko iWłodzimierza Kiniorskiego ( z którym tworzy od 2002r . duet Kinior & Makaruk). Współpracuje również z tancerką i choreografką Naoko Maeshiba, z Tymonem Tymańskim oraz Antonim Gralakiem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Andrzej Krauze AK Production

W moim dorobku kompozytorskim znajdują się filmy fabularne, dokumentalne, seriale telewizyjne, seriale i filmy animowane dla dzieci, piosenki, teatry telewizji, reklamy telewizyjne. W 2009 r. skomponowałem i wyprodukowałem Oratorium dla Łodzi "Sprawiedliwi Tej Ziemi", wystawione w sierpniu 2009 r. w Łodzi. Dysponuję studiem nagrań dla własnych produkcji kompozytorskich. Moja firma "AK Production", działająca od 1993 r. jest producentem muzyki przy autorskich realizacjach.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

SZCZĘŚCIE projekt Waldemara Rychłego

Niemy film z 1934 roku ze specjalnie przygotowaną muzyką graną na żywo. Film „Happiness” to wyjątkowa komedia z satyryczną wymową, z awanturnictwem i paradoksalnymi scenami, nieco trącającymi gagami sytuacyjnymi kino Charliego Chaplina. To także bajka komediowa z nonsensami i absurdalnymi scenami - antybolszewicka w swoim przesłaniu. Fabuła filmu koncentruje się na postaci nieszczęśliwego Khmyra - biednego rolnika. A rzeczywistość, w której żyje ów bohater - to ciężary na rzecz rozmaitych wyzyskiwaczy. Z polecenia żony ma on iść w świat inny, po szczęście, by dalej nie żyć w znoju i niewolniczym poddaństwie, jak jego przodkowie. Wszystkie usiłowania Khmyra paraliżują przeszkody tkwiące w systemie, mentalności, biedzie i ludzkiej pazerności. W istocie jest ten obraz - nawet z przesadzoną celowo stylistyką - bliski naszych wyobrażeń o wsi rosyjskiej, jej kolorycie -nędzarskich chałupach, długobrodym popie, babuszce czy sukmanach chłopskich, a w dalszych scenach z - wizytówką postępu: traktorzystką-kombajnistką w "jedynie słusznym" ustroju... To swoista forma ostrej krytyki całego systemu, z którym nasuwają się podobieństwa do satyry Mikołaja Reja "Krótka rozprawa między panem, wójtem i plebanem" - "Ksiądz pana wini, pan księdza/A nam prostym zewsząd nędza". Film ten cenzura skazała na 40 lat zakazu wyświetlania, dopiero w latach 60. ujrzał światło dzienne i zarówno w ZSRR, jak i na Zachodzie.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Janosik 21 - Kwartet Jorgi z Orkiestrą Symfoniczną

Niemy film z 1921 roku ze specjalnie przygotowaną muzyką graną na żywo. "Jánošík 21"– pierwszy słowacki pełnometrażowy film; finansowany z USA; reżyseria: Jaroslav Jerry Siakeľ - wpisany na Listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Pierwszy film o losach Janosika, słynnego zbójnika, obecnego w słowackiej i polskiej sztuce ludowej. Juraj Janosik (1688-1713) w historycznym przekazie to uczestnik antyhabsburgskiego powstania, legendarny przywódca niepokornych chłopów w górach Mala Fatra na Słowacji. Ten pierwszy długometrażowy słowacki film zrealizowała w zadziwiająco profesjonalny sposób ekipa... debiutantów. Reżyser i jego brat Daniel, to słowaccy emigranci, wynalazcy, właściciele fabryki produkującej sprzęt filmowy w USA. Premiera Janosika odbyła się w 1921 roku. Później film zaginął. Odnalazł się w 1970 roku w... garażu w Chicago. W 1975 roku został zrekonstruowany, a w 1995, jeszcze za życia reżysera, wpisany na prestiżową listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

ŻakFest

Żakfest to cykl imprez kulturalnych organizowanych corocznie przez Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej. W październiku, dla studentów powracających na uczelnię i tych dopiero rozpoczynających studia, radio przygotowuje szereg imprez prezentujących zjawiska interesujące dla oka i ucha, wybiegających poza szeroko pojmowany mainstream. Pokaz filmów niemych z oprawą muzyczną zagraną na żywo to kolejna atrakcja tegorocznego Żakfestu - festiwalu organizowanego przez Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej. W czwartkowy wieczór w Kinie Charlie zobaczyć będzie można awangardowe krótkometrażowe filmy Franciszki i Stefana Themerson. Pokazane zostaną takie tytuły jak "Przygoda człowieka poczciwego" z 1937 r. czy "Oko i ucho" z 1945 r. Do filmów zagra na żywo zgierski zespół Skaffander, który oprócz oprawy muzycznej projekcji zaprezentuje również własne utwory podczas koncertu po seansie.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Lebowski

Lebowski – zespół grający szeroko rozumianą ”muzykę progresywną”. Na debiutanckim albumie „Cinematic” z 2010r. usłyszeć można dźwięki z pogranicza art rocka, muzyki filmowej, eksperymentalnej i improwizowanej, zamknięte w spójnej całości, określonej charakterystycznym i rozpoznawalnym stylem zespołu. „Cinematic” to muzyka do nieistniejącego filmu. Tematycznie śmiało można uznać ją za koncept album , dedykowany wielkim postaciom polskiego kina. Muzycznie – płyta bardzo spójna, gęsto usiana tworzącymi swoisty kolaż dynamicznymi tematami . Niczym obraz dobrego reżysera, Lebowski trzyma słuchacza w napięciu, zmieniając nastroje, grając na emocjach, niepokojąc. Rozbudowane i wielowątkowe kompozycje, pozwalają snuć opowieść zaskakującą i niebanalną. Całości dopełniają bogate instrumentarium i ciekawe aranżacje, co jednak nie przeszkadza muzyce stawać się chwilami ascetyczną, skromną i wyciszoną. Charakterystyczne dla „Cinematic” są wplecione w muzykę oryginalne kwestie pochodzące z klasycznych filmów kina polskiego i światowego. Debiut Lebowskiego wywołał duże zainteresowanie zarówno w Polsce jak i za granicą. Pochlebne recenzje z ponad 20 krajów, tytuły „albumu tygodnia” w Polsce, Kanadzie, Finlandii i Brazylii, publikacje w czasopismach „Metal Hammer”, „Teraz Rock”, „LIZARD”, „Nocturne” (Serbia), „Inferno” (Finlandia), to dorobek ostatnich kilku miesięcy.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Pustki na żywo do filmu Aelita

Kino Charlie i Radio Żak zapraszają na wyjątkowy pokaz filmu AELITA (1924) w reżyserii Jakowa Protazanowa ze ścieżką dźwiękową zespołu PUSTKI wykonywaną na żywo podczas projekcji. AELITA to adaptacja powieści Aleksego Tołstoja, obraz uznawany za pierwszy rosyjski film science-ficion. Krytycy do dziś pamiętają sceny toczące się na Marsie, konstruktywistyczną scenografię autorstwa Aleksandry Exter i Isaaka Rabinovicza i słynną scenę, w której bohaterowie rozpoczynają proletariacką rewolucję na Marsie. Akcja rozpoczyna się w grudniu 1921 roku, wraz z wprowadzeniem NEP-u (Nowej Polityki Ekonomicznej). Los i jego kolega Spiridonov odbierają tajemniczy przekaz radiowy. Aelita jest córką Tuskuba, władcy totalitarnego państwa na Marsie, gdzie członków klasy robotniczej zamraża się w momencie, gdy nie są już potrzebni. Aelita obserwuje Losa przez teleskop. Los podając się za Spiridonova, buduje statek kosmiczny i razem z rewolucjonstą Gusevem wylatują na Marsa. Wkrótce Ziemianie i Aelita z rozkazu dyktatora lądują w więzieniu. Gusev i Los organizują rewolucję, a Aelita zgadza się być jej przywódcą. Reżyser filmu, Jakow Protazanow, będzie jednym z bohaterów OJCÓW KINA ROSYJSKIEGO podczas II Festiwalu Kina Rosyjskiego SPUTNIK NAD ŁODZIĄ w grudniu 2009 roku. Zespół PUSTKI powstał w sierpniu 1999 w podwarszawskiej miejscowości Ostrówek.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego