Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

All Jazz

Muzycy zespołu są absolwentami Instytutu Jazzu w Katowicach, niektórzy posiadają również wykształcenie klasyczne zdobyte w Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie. Wokaliści zespołu: wokalistka jazzowo popowa Nika Lubowicz zdobywczyni nagród na wielu festiwalach jazzowych m.in.: Złota Tarka, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych, wyróżnienie na festiwalu Polskiego Radia piosenki Agnieszki Osieckiej, oraz Piotr Rafałko specjalizujący się w repertuarze Franka Sinatry, Sammy’ego Davisa Jr., Michaela Buble, Deana Martina, Kasia Orczyk, Ola Trzaska, finalistka Idola Gosia Stępień. Doświadczenie: Jako zespół rozpoczęliśmy działalność grając na kontraktach w hotelach Bristol, Sheraton, Mariott, Hyatt, Intercontinental. Teraz muzycy all Jazz doskonalą swój warsztat grając w zespole muzycznym teatru Roma, w spektaklach „Les Miserables”, „Koty”, „Taniec Wampirów”, „Akademia Pana Kleksa”, „Upiór w Operze”. Graliśmy na setkach bankietów i na imprezach tanecznych, między innymi dla firm: Mercedes-Benz, Noble Bank, Oriflame, Konfederacja Pracodawców Polskich, HBO, GTS Energis, PSE-Operator, Nokia, Ambasada Kanadyjska, Holmes Place, Festiwal Beethovenowski, Orange Ideały 2006, EDBUD, SMC, IMPEL; dla kancelarii prawniczych (Weil, Gotshal & Manges); dla firm farmaceutycznych między innymi: Servier, Janssen-Cilag, GSK. (w załączeniu zdjęcia i filmy z niektórych z imprez) i wielu innych. Akompaniujemy również gwiazdom polskiej rozrywki.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Janosik 21 - Kwartet Jorgi z Orkiestrą Symfoniczną

Niemy film z 1921 roku ze specjalnie przygotowaną muzyką graną na żywo. "Jánošík 21"– pierwszy słowacki pełnometrażowy film; finansowany z USA; reżyseria: Jaroslav Jerry Siakeľ - wpisany na Listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Pierwszy film o losach Janosika, słynnego zbójnika, obecnego w słowackiej i polskiej sztuce ludowej. Juraj Janosik (1688-1713) w historycznym przekazie to uczestnik antyhabsburgskiego powstania, legendarny przywódca niepokornych chłopów w górach Mala Fatra na Słowacji. Ten pierwszy długometrażowy słowacki film zrealizowała w zadziwiająco profesjonalny sposób ekipa... debiutantów. Reżyser i jego brat Daniel, to słowaccy emigranci, wynalazcy, właściciele fabryki produkującej sprzęt filmowy w USA. Premiera Janosika odbyła się w 1921 roku. Później film zaginął. Odnalazł się w 1970 roku w... garażu w Chicago. W 1975 roku został zrekonstruowany, a w 1995, jeszcze za życia reżysera, wpisany na prestiżową listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Szkoła Muzyki "Jak z Nut"

Szkoła Muzyki Jak z Nut to możliwość uczenia się gry na skrzypcach w zaciszu własnego domu. Grać może każdy, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Jest tylko jeden warunek: chęć muzykowania! Program zajęć dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb i umiejętności ucznia. Ustalany jest on podczas pierwszej lekcji przeprowadzanej GRATIS. Zajęcia prowadzi Małgorzata Kwaśniak, która ukończyła studia wyższe na wydziale Instrumentalnym w Łodzi, jest nauczycielką klasy skrzypiec szkoły muzycznej I stopnia oraz członkinią Kwartetu Smyczkowego BEFANE. Zajęcia prowadzone są w cyklu standardowym (1 godzina w tygodniu) oraz intensywnym (2 godziny w tygodniu). Lekcja dzielona jest na naukę teorii, jak np. czytanie nut i ogólna wiedza muzyczna oraz naukę gry na instrumencie. Lekcja trwa godzinę zegarową. W trakcie semestru organizowany jest przynajmniej jeden koncert, na którym uczniowie grają wcześniej przygotowany repertuar. Po zagraniu utworu uczniowi wręczany jest certyfikat z wyszczególnieniem umiejętności oraz stopniem zaawansowania gry na skrzypcach. Do certyfikatu dołączana jest płyta CD z nagraniem audio z koncertu. Możliwość wypożyczenia skrzypiec. Zrób coś dla siebie – graj na skrzypcach!

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Dwór Zieleniewskich

Historia Dworu w Trzebini sięga XIV wieku. Pierwszymi właścicielami była rodzina Karwacjanów. Na przestrzeni wieków zmieniali się liczni właściciele, jak też sam obiekt. Obecny kształt został nadany w XVIII wieku. Jest to budynek częściowo podpiwniczony z charakterystycznym łamanym dachem polskim. Od frontu zwieńczono go czterokolumnowym portykiem. Dzisiejsza nazwa obiektu pochodzi od nazwiska rodziny Zieleniewskich, ostatnich właścicieli zarówno dworu, jak i kopalni węgla w Trzebini. Dwór nie remontowany, z czasem zaczął podupadać, podobnie jak inne tego typu obiekty w Polsce. Utworzona w odbudowanym dworze instytucja kultury prowadzi szeroko zakrojoną działalność organizując liczne koncerty, recitale gwiazd estrady, wystawy, warsztaty plastyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi. Prężnie działająca instytucja stała się jednym z ważniejszych ośrodków kultury na terenie miasta Trzebini oraz okolicznych gmin. W naszych murach gościli między innymi: Danuta Rinn, Grzegorz Turnau, Jan Nowicki, Anna Maria Jopek, Magdalena Umer, Cezary Pazura, Janusz Olejniczak, Justyna Steczkowska, Stanisłąw Soyka oraz cała plejada innych polskich gwiazd, zespołów oraz kabaretów. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z aktualnym repertuarem naszych cotygodniowych imprez kulturalnych, w których można znaleźć wiele interesujących pozycji programowych.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

THE SONS OF ROBERT MITCHUM

Międzynarodowa grupa mająca w składzie doświadczonych muzyków z Irlandii, Niemiec, RPA i ... Polski. Rezydują w Belfaście (Irlandia Północna). Z niejednego pieca chleb jedli, niejednego trunku skosztowali, na niejednej scenie występowali, ale jeszcze nigdy nie grali w Polsce! Patronują im: Nick Cave, Tom Waits, Jacques Brel i... śliwowica :-) Ich muzykę opisuje dobrze słowo "noir", a utwory wypełnia ciemna strona życia: rozpacz, depresja, melancholia, wyalienowanie, poczucie winy, brak iluzji, cynizm, pesymizm, mizantropia, zgnilizna moralna, zło, paranoja, egzystencjalizm i beznadziejna miłość. Wszystko to podane w smakowitej formie, z dystansem i humorem (oczywiście czarnym :-) Znakomity zespół koncertowy! Koncerty w Polsce: 8-17 października 2012 wolne daty: 9, 10, 12 i 16 października

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Maria Zawartko

Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu /Wydział Wokalno-Aktorski/ oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Jednostkami Oświaty i Kultury. Współpracowała z: Filharmonią Częstochowską, Filharmonią Łódzką i Filharmonią Wrocławską /tournee – Francja, Belgia/, Kammerorchester w Oslo /Norwegia/, Capellą Cracoviensis, Collegio di Musica Sacra, Cantores Minores Wratislavienses, Altri Stromenti, Wrocławskim Chórem Polskiego Radia I TV, Kompanią Teatru Muzykalnego /opery dla dzieci/, Agencją Artystyczną „Pro Musica” /spektakle operowe i koncerty w Europie /. Brała udział w festiwalach: Wratislavia Cantans, Barbórkowy Chórów Studenckich, Musica Sacra, Sacrosong, Tonsberg Summer Festiwal, Legnica Cantans. Nagrywała dla Polskiego Radia i TVP /udział w spektaklach TV: „Przypadek Klary” w reż. Magdaleny Łazarkiewicz, „Lekcja angielskiego” do scenariusza Krzysztofa Pieczyńskiego/. Jest zatrudniona na stanowisku adiunkta na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, odznaką honorową „Zasłużony dla kultury polskiej”, otrzymała nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodę rektora Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego