Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Piotr Czerwiński

Nazywam się Piotr Czerwiński, urodziłem się w Warszawie, trzydzieści dziewięć lat temu. Zawsze mówię o sobie, że jestem poważnym człowiekiem, któremu przypadło w udziale niepoważne życie, choć to duża przesada, w obie strony. Skończyłem dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, przepracowałem prawie trzynaście lat w mediach, m. in. w „Expressie Wieczornym” i tak zwanych magazynach kolorowych, głównie „CKM”, i polskim wydaniu „Maxima”. Pisałem dla „Playboya”, „Cosmopolitan”, a nawet „Gazety Wyborczej” i kilku innych, mniej lub bardziej ambitnych tytułów. W czasach studencko-dziennikarskich przylgnął do mnie pseudonim „Berger” (na cześć Bergera z „Hair”), do tego stopnia, że nawet podpisywałem w ten sposób artykuły. Dziś już go nie używam – ulotnił się razem z młodością. W roku 2005 debiutowałem jako pisarz powieścią „Pokalanie”, następnie rzuciłem wszystko w diabły i opuściłem Polskę. Cztery lata później ukazała się moja druga powieść, zatytułowana „Przebiegum Życiae”- uniwersalna, surrealistyczna historia osadzona w Dublinie z czasów „celtyckiego tygrysa”, napisana eksperymentalnym polsko-angielskim żargonem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Zygmunt Miłoszewski

Zygmunt Miłoszewski (ur. 8 maja 1976 w Warszawie) – polski pisarz i publicysta, autor powieści kryminalnych. Urodził się i wychował w Warszawie. W 1995 zaczął pracować jako dziennikarz w "Super Expressie", w którym pisał reportaże z sal sądowych. Potem współpracował z innymi wydawnictwami. Od 2003 związany jest z "Newsweekiem", obecnie stały felietonista tygodnika. Literacko zadebiutował w 2004 na łamach "Polityki" opowiadaniem Historia Portfela, nadesłanym na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha. Następnie rozpoczął współpracę z wydawnictwem W.A.B., które od tamtej pory wydaje wszystkie jego książki. Zygmunt Miłoszewski jest miłośnikiem i znawcą gier komputerowych, pisze o nich na łamach "Newsweeka" oraz w serwisie internetowym Polygamia.pl. Do tej pory wydał cztery książki: Domofon (2005), Góry Żmijowe (2006), Uwikłanie (2007) i Ziarno prawdy (2011).

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Joanna Fabicka

Pisarka i felietonistka z wykształceniem filmoznawcy oraz doświadczeniem montażystki. Pracując w łódzkiej Filmówce montowała m.in. nominowaną do Oscara „Męską sprawę” w reżyserii Sławomira Fabickiego (męża). Debiutowała w 1993 roku tomikiem poezji ”Bardziej cierpki smak”. Wytrwała tropicielka absurdów w codziennym życiu, miłośniczka purnonsensu. Jest autorką (wydanych przez WAB) bestsellerowych, zabawnych książek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie. W 2006 r. ukazał się przekład rosyjski pierwszej części cyklu, a w 2008 r. charytatywne wydanie książki w formie audiobooka, przeznaczonego dla osób niewidomych i słabowidzących. Jej najnowsza powieść „Idę w tango. Romans histeryczny” (WAB, październik 2008) doczekała się przekładu czeskiego, rosyjskiego i ukraińskiego, a prawa do jej sfilmowania zakupiła firma Vision.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Barbara Gawryluk

Urodzona w 1957 r. Z wykształcenia filolog szwedzki, autorka książek dla dzieci, dziennikarka radiowa - w radiu pracuje od 1992 roku. Na co dzień redaguje i czyta wiadomości w Radiu Kraków, ale w niedziele rano zmienia nastrój i spotka się ze słuchaczami w programie Alfabet. Od 9.30 przez pół godziny zachęca do czytania dobrych książek dla dzieci. Cykl ”Książka na szóstkę”, w którym proponuje najlepsze nowości istnieje już na radiowej antenie od 2004 roku. Jest laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego w 2010 r. za książkę "Zuzanka z pistacjowego domu". W 2012 r. książka "Dżok. Legenda o psiej wierności" otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABC XXI na najważniejszą książkę 10 lecia kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". Znajomość języka szwedzkiego najchętniej wykorzystuje przy tłumaczeniach książek dla dzieci.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Joanna Olech

Urodzona w 1955 r. Autorka książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorka, graficzka. Publikuje teksty krytyczne o literaturze dziecięcej na łamach Tygodnika Powszechnego i Nowych Książek. Od roku 2007 r. jest członkinią zarządu Sekcji Polskiej International Board on Books for Young People (IBBY). Jest także współautorką podręczników PWN do języka polskiego dla gimnazjum i szkoły podstawowej (w przygotowaniu) , a od roku 2010 ekspertką Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Laureatka wielu prestiżowych nagród. W 1995 r. jej "Dynastia Miziołków" zdobyła nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a rok później otrzymała tytuł dziecięcego Bestselleru Roku. W 2005 r. "Czerwony Kapturek" zdobył honorowe wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY. W 2006 r. książka "Różowy prosiaczek" otrzymała wyróżnienie za ilustracje w konkursie Polskiej Sekcji IBBY. W 2008 r. autorka otrzymała nominację do nagrody wydawców Ikar za propagowanie książek dla dzieci.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Anna Onichimowska

Autorka książek, scenariuszy, felietonistka, poetka. Pisze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Twórca słuchowisk i sztuk teatralnych. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych. W 2011 r. nagrodzona Medalem Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości. W 2012 r. książka "Dziesięć stron świata" otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABC XXI na najważniejszą książkę 10 lecia kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". www.annaonichimowska.art.pl

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

I Slam Poetycki w Znośnej Lekkości Bytu

Slamy w Lekkości podzielone są na dwie części – na klasyczny slam oraz coverowanie klasyków. Rywalizacje poetów będą miały miejsce w ZLB raz w miesiącu. Slam to skrzyżowanie poezji i performance'u, stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z ludźmi, którzy słuchają jego wierszy. Słowo slam określa również imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. Ważne jest, że rolę jury pełni właśnie cała zgromadzona publiczność, a nie kolejne wielce szacowne grono krytyków i literatów. Start: 20:00 Wstęp: 2 zł

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Różewicz Open Festiwal

Różewicz Open Festiwal to jedyny w Polsce festiwal poświęcony życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. Przedsięwzięcie nawiązuje do twórczości Braci Różewiczów, którzy swoje młodzieńcze lata spędzili w Radomsku. To właśnie tutaj dorastały trzy osoby, o trzech różnych pasjach...Stałym elementem festiwalu są m.in. spektakle teatralne, projekcje filmów, wystawy plakatów, warsztaty teatralne, konkurs poetycki oraz spotkania z e znakomitymi osobami.Festiwal to nie tyko propagowanie twórczości Braci Różewiczów, ale przede wszystkim promocja sztuki oraz inspiracja dla młodych ludzi. Ma zachęcać uczestników do rozwijania swoich pasji i zdolności artystycznych.Radomsko jest miejscem szczególnym dla Braci Różewiczów. To tutaj spędzili dzieciństwo, młodość, tutaj chodzili do szkoły, tutaj zastała Ich wojna... To właśnie w Radomsku znajduje się ukochane kino "Kinema" Stanisława Różewicza, które jak sam mówił, wpłynęło na to, że został reżyserem. Organizując Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza, nie zapominamy także o najstarszym z Braci - Januszu, którego kult przewija się w całej twórczości Stanisława i Tadeusza Różewiczów.Różewicz Open Festiwal jest niewątpliwie nie tylko wydarzeniem promującym zasługi Braci Różewiczów, ale przede wszystkim hołdem dla Wielkich Twórców. Ma łączyć w sobie pasję poetycką, dramatyczną oraz filmową artystów związanych z Radomskiem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego