Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Anna Dziewit-Meller, Marcin Meller

Anna, ur. 1981, dziennikarka i reporterka. Autorka (razem z Agnieszką Drotkiewicz) książek Głośniej! Rozmowy z pisarkami oraz Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami. Swoje teksty publikowała m.in. w "Polityce", "Wysokich Obcasach" i "Lampie".W programie "Dzień Dobry TVN" i radiu Chillizet poleca dobre książki. W zespole Andy gra na gitarze i śpiewa. Marcin, ur. 1968, historyk z wykształcenia. Od 1991 do 2003 reporter "Polityki", jako jej wysłannik po raz pierwszy trafił do Gruzji; opisywał konflikty w Iranie, Czeczenii, byłej Jugosławii i w Afryce, w której spędził w sumie dwa lata. W latach 2000 - 2002 prowadził pierwszy w Polsce reality show "Agent", a od 2005 do 2008 "Dzień Dobry TVN". Obecnie redaktor naczelny "Playboya", gospodarz "Drugiego Śniadania Mistrzów" w TVN24 i "Melliny" w Radiu Roxy.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Michał Ogórek

Urodzony w 1955 r. w Katowicach. Dziennikarz, felietonista, autor książek, krytyk filmowy i satyryk. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Śląskim. W latach 80-tych XX-wieku pisał w Przeglądzie Technicznym, a od 1989 r. jest stałym felietonistą Gazety Wyborczej. Od 2004 r. związany z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie komentował kroniki filmowe z czasów PRL. Współpracuje z Polskim Radiem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Jarosław Kret

Urodzony w 1963 r. w Warszawie. Dziennikarz telewizyjny i fotoreporter. Z wykształcenia egiptolog. Autor licznych reportaży i filmów dokumentalnych o tematyce podróżniczej. Od 1992 r. współpracuje z telewizją. W latach 1993-1995 pracował jako dziennikarz i reporter, a przez rok był prezenterem Teleexpressu. Prowadził autorskie programy tj. "Klub Podróżników", "Kino Klubu Podróżników" w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym. Współtworzył polskie wydanie magazynu National Geographic. Od 1997 r. jest członkiem The Explorers Club. Od 2009 r. prowadzi nadawany w TVP Info program podróżniczy "Planeta według Kreta". Od 2002 r. na antenie TVP prowadzi prognozę pogody.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Marek Miller

Marek Miller ur. w 1951 r. w Łodzi. Dziennikarz, reportażysta, pisarz i scenarzysta. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Łódzkim. Wykładał na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1981-1986 pracował dla tygodników "Odgłosy" w Łodzi i "Radar" w Warszawie. Redaktor naczelny miesięcznika "Bestseller" wychodzącego w Szkole Filmowej. Założyciel Laboratorium Reportażu w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Twórca łódzkiego festiwalu „Człowiek w zagrożeniu”. Na podstawie jego książki Pierwszy milion, czyli chłopcy z Mielczarskiego powstał film w reżyserii Waldemara Dzikiego, do którego Marek Miller był autorem scenariusza. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Daniel Odija

Urodzony w 1974 r. – pisarz, dziennikarz. Jeden z najbardziej obiecujących prozaików młodego pokolenia. Mieszka w Słupsku. Publikował m.in. w Tygodniku Powszechnym, Gazecie Wyborczej, Playboyu i antologiach literatury współczesnej. Jego książki ukazały się w przekładzie na język francuski, niemiecki i ukraiński. W 2001 r. za debiutancką książkę "Ulica" otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną, a także honorową nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. W 2003 r. został uhonorowany Nagrodą Artusa za książkę "Tartak", która zakwalifikowana została również do finału Nagrody Nike w 2004 r. Otrzymał także nominację do Nagrody im. Józefa Mackiewicza. W 2003 r. Przekrój uznał pisarza za jednego z najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia. W 2008 roku został Radiową Osobowością roku Radia Gdańsk – największej rozgłośni na Pomorzu. W styczniu Odija wydał powieść, pt. "Kronika umarłych", która przez Poznańskie Towarzystwo Wydawców Książek została uznana za Książkę zimy 2009/2010.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Małgorzata K. Piekarska

Urodzona w 1967 r. w Warszawie. Pisarka, dziennikarka prasowa i telewizyjna. Od 1996 roku współpracuje z TVP, gdzie emitowane są jej reportaże. Jest związana z programami informacyjnymi TVP Warszawa i TVP INFO. W latach 1994-2006 współpracowała z dwutygodnikiem Cogito. Publikowała również na łamach Victora gimnazjalisty. Od lat współpracuje z południowopraskim pismem społeczno-samorządowym Mieszkaniec. Prowadzi też rubrykę "Zapytaj Gośkę" w Magazynie 13-tka. Książka "Klasa pani Czajki" znalazła się na liście najchętniej czytanych pozycji. W 2004 roku trafiła na listę bestsellerów tygodnika Wprost w kategorii Dla dzieci i młodzieży stając się jedyną pozycją polskiego autora. Fragmenty powieści znalazły się w kilku podręcznikach do języka polskiego.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Małgorzata Strękowska-Zaremba

Pisarka, dziennikarka; członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Polskiej Sekcji IBBY oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Publikowała opowiadania oraz teksty dziennikarskie w Tygodniku Solidarność, Wiadomościach Kulturalnych, Sycynie, Magazynie Literackim, Bibule - dodatku do Rzeczpospolitej, Nowej Polszy, Życiu, Wyspie, Nowym Dzienniku nowojorskim piśmie dla polonii, w Kombatancie. Autorka książek dla dzieci oraz powieści, opowiadań, tekstów edukacyjnych w pismach dla dzieci i młodzieży: Miś, Świerszczyk, Płomyczek, Projekt. Planeta, Bluszczyk. Współscenarzysta pierwszych odcinków programu telewizyjnego dla dzieci i rodziców Od słów do głów emitowanego na antenie TVP1. Współautorka podręczników do nauczania zintegrowanego dla kl. 0-III z cyklu „Moje abc”, przewodników dla nauczycieli, książek edukacyjnych dla kl. IV-VI i gimnazjum. Laureatka wielu konkursów, m. in. w 2004 r. otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Abecelki i duch Bursztynowego Domu". Za książkę "Bery, gangster i góra kłopotów" w 2006 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY, a w 2007 r. wyróżnienie Fundacji Świat Dziecka w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2006, jak również nominację do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego oraz Małego Donga – nagroda dziecięcego jury. W 2008 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2008 za książkę "Złodzieje snów".

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Wojciech Widłak

Urodzony w 1957 r. Pisarz, redaktor. Z wykształcenia specjalista ds. stosunków międzynarodowych. Pracował m. in. w miesięcznikach: Cztery Kąty, Fantazja, Kwak, Bęc!, Już czytam, ale także w Przedsiębiorstwie Projektowania i Dostaw Kompletnych Obiektów Przemysłowych Chemadex oraz Studium Pomocy Psychologicznej PTP. Przez dziesięć lat współredagował miesięcznik Dziecko. Teraz jest redaktorem w wydawnictwie edukacyjnym Nowa Era i dziadkiem. W 2012 r. książka "Pan Kuleczka" otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABC XXI na najważniejszą książkę 10 lecia kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego