Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Zofia Beszczyńska

Poetka, autorka utworów fantastycznych, krytyk literacki, tłumaczka literatury francuskiej. Członkini SPP i IBBY. Stypendystka Internationale Jugendbibliotek w Monachium, Baltic Centre for Writers and Translators w Visby i International Writers and Translators House w Ventspils. Uczestniczyła w festiwalach poetyckich w Sarajewie, Strudze, Hawanie, Calicut, Granadzie i Paryżu. Jej wiersze, proza oraz przekłady z francuskiego były publikowane m.in. w pismach: Akcent, Fantastyka, Kresy, Kwartalnik Artystyczny, Literatura, Literatura na Świecie,Twój Styl, Tygiel Kultury, Voyager, Wyspa. Wiersze i bajki dla dzieci znalazły się na łamach m.in. Ciuchci, Misia, Naszego Maksa, Płomyczka, Przekroju, Świerszczyka, Twojego Dziecka. Jest laureatką wielu nagród literackich. "Kot herbaciany" w 1999 r. otrzymał nagrodę Polskiej Sekcji IBBY za Książkę Roku oraz wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku. "Bajki o rzeczach i nierzeczach" w 2002 r. zostały nagrodzone przez Polską Sekcję IBBY za Książkę Roku i wyróżnione w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku. "Dawno, dawno temu" i "Za górami, za lasami" wyróżnione zostały w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2004. "Z górki na pazurki" została Książką Lata 2005 i zdobyła wyróżnienie Białego Kruka 2006 Internationale Jugendbibliotek w Monachium. Jej wiersze i proza były tłumaczone i publikowane m.in. w językach: angielskim, czeskim, hiszpańskim, litewskim, niemieckim, perskim, portugalskim, rumuńskim...

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Zuzanna Celmer

Autorka książek o tematyce małżeńskiej, społecznej i rodzinnej, z których trzy zostały przetłumaczone na języki obce. Od lat współpracuje z czasopismami, radiem i telewizją. Jest licencjonowanym psychoterapeutą małżeńskim. Była wykładowcą na zajęciach genderowych na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi seminaria i wykłady na UW Trzeciego Wieku przy SGH. Od wielu lat prowadzi seminaria szkoleniowe dla firm na temat stresu, asertywności, komunikacji, procesów motywacyjnych, inteligencji emocjonalnej, budowania związków.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Ewa Lipska

Urodzona w Krakowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1970-1980 redaktor Wydawnictwa Literackiego. Współredaktor miesięcznika literackiego „Pismo”. W latach 1990 - 1992 pracowała w zespole redakcyjnym „Dekady Literackiej”. Należy do polskiego i austriackiego PEN-Clubu i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, jest członkiem Polskiej Akademii Umiejętności. Uczestniczyła w festiwalach poetyckich, seminariach i spotkaniach autorskich m.in. w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Danii, Szwecji, Kanadzie, USA. Wydała około 40 obcojęzycznych wyborów wierszy m.in. w języku niemieckim, angielskim, francuskim, duńskim, holenderskim, czeskim, słowackim, węgierskim, bułgarskim, albańskim, serbskim, szwedzkim, hebrajskim, katalońskim, hiszpańskim.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Mikołaj Łoziński

Urodzony w 1980 r. Pisarz i fotograf. Ukończył socjologię w Paryżu. Pracował jako fotoreporter dla Przekroju i Rzeczpospolitej. Jego debiutancka powieść "Reisefieber" została przetłumaczona na wiele języków obcych. Dostała Nagrodę Kościelskich w 2007 r., nagrodę Pawiego Pióra oraz Nagrodę Fundacji Kultury. Nominowana była również do nagrody NIKE. Zbiór opowiadań dla dzieci "Bajki dla Idy" otrzymał wyróżnienie w Konkursach Książka Roku 2008 i Dong 2008. Laureat Paszportu Polityki 2011 za "Książkę".

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Andrzej Poniedzielski

Andrzej Poniedzielski - ur. w 1954 r. w Iwaniskach. Poeta, autor tekstów piosenek, humorysta, scenarzysta, felietonista. Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej. Autor ponad 250 wierszy, kilkuset felietonów i wielu tekstów piosenek. W 1987 ukazała się jego pierwsza płyta długogrająca „Elżbieta Adamiak & Andrzej Poniedzielski - Live”. W 2002 r. w ramach Olsztyńskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję odbyła się premiera jego pierwszej solowej płyty „13 łatwych utworów tanecznych”. W 2002 r., w łódzkim Teatrze Powszechnym, stworzył spektakl „12 godzin z życia kobiety” z piosenkami Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla z płyty pod tym samym tytułem. Współtwórca spektakli „Piosennik” i „Stacyjka Zdrój” wystawianych na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie. W roku 2006 r. wraz z Magdą Umer i Wojciechem Borkowskim stworzył spektakl parateatralny „Chlip-Hop - czyli nasza mglista laptop-lista”. W 2007 roku napisał scenariusz i wraz z Adamem Opatowiczem wyreżyserował spektakl „Album rodzinny” oparty na piosenkach i tekstach Jana Kaczmarka. W 2008 r. został laureatem Nagrody Polskiej Estrady Prometeusz przyznawanej za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz Małego Berła. W 2009 r. otrzymał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Michał Rusinek

Urodzony w 1972 r. Wykładowca, tłumacz, pisarz, poeta, sekretarz Wisławy Szymborskiej. Pracuje jako adiunkt w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przetłumaczył m.in. wszystkie wiersze dla dzieci A.A. Milne'a, powieść "Piotruś Pan i Wendy" J.E. Barriego, serię komiksów o Fistaszkach Charlesa Schulza i kilka książek o misiu Paddingtonie Michaela Bonda, a także libretta dwóch musicali. Autor tekstów piosenek, m.in. Grzegorza Turnaua, Doroty Miśkiewicz i Anny Marii Jopek. Pisał scenariusze do programu „Retoryka poranna, czyli poradnik nie tylko językowy”, emitowanego na antenie TVP1.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego