Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Liliana Bardijewska

Urodzona w 1955 r. - jest autorką kilkunastu książek, słuchowisk radiowych i sztuk teatralnych dla dzieci, a także tłumaczką oraz krytykiem literackim i teatralnym. Jej bajka „Zielony wędrowiec” (2001) oraz tom opowiadań „Dom ośmiu tajemnic” (2006) zostały uhonorowane tytułem Książki Roku przez Polską Sekcję IBBY. „Dom ośmiu tajemnic” był ponadto wpisany na Międzynarodową Honorową Listę IBBY najlepszych książek (2008) oraz na Listę Białych Kruków Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Monachium. Jest laureatką licznych nagród literackich i dramaturgicznych. Jej sztuki dla dzieci były grane w Polsce, w Finlandii i w Bułgarii. W 2010 roku została odznaczona srebrnym medalem Gloria Artis. Jej utwory były tłumaczone na język angielski, bułgarski, chorwacki, czeski, fiński, niemiecki i słowacki.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Maria Ewa Letki

Autorka bajek, baśni i prozy realistycznej poruszającej problemy dzieci we współczesnym świecie, jak również słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Współpracuje ze Świerszczykiem. Jej utwory były tłumaczone na język francuski, słowacki i niemiecki. Laureatka wielu nagród literackich, także we Francji. W 2009 r. została uhonorowana medalem Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Paweł Beręsewicz

Urodzony w 1970 r. w Warszawie. Autor opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci, tłumacz i leksykograf. Ukończył anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim, uczył angielskiego w warszawskim liceum im. Reytana. Autor i współautor kilku słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. Współtworzył 'Wielki Słownik angielsko-polski i polsko-angielski" PWN-Oxford. Pod jego redakcją powstał angielsko-polski i polsko-angielski internetowy "Słownik umów prawnych i finansowych Getionary Contracts". Laureat licznych nagród literackich. Książka "Co tam u Ciumków?" została uhonorowana nagrodą Guliwer w krainie Olbrzymów w 2005 r. przyznawaną przez czasopismo Guliwer oraz Pierścieniem Wydawców w konkursie literackim PTWK w roku 2006. Rok 2005 przyniósł również nominację do nagrody w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, oraz w konkursie Bestseller-ek roku. "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek" otrzymała wyróżnienie w konkursie Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego w 2006 roku. Książka "Pan Mamutko i zwierzęta" została nominowana do nagrody w konkursie Książka Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY, a wydawnictwo Skrzat otrzymało za nią wyróżnienie w Konkursie Fundacji Świat Dziecka Dziecięcy Bestseller. "Ciumkowe historie w tym jedna smutna" została nagrodzona w konkursie literackim im. Kornela Makuszyńskiego w 2008. W 2012 książka "Czy wojna jest dla dziewczyn" otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABC XXI na najważniejszą książkę 10 lecia kampanii "Cała Polska czyta dzieciom"

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Hanna Kowalewska

Urodzona w 1960 r. w Wysokiem Mazowieckiem. Poetka, powieściopisarka, autorka opowiadań, dramatów, słuchowisk i scenariuszy. Debiutowała wierszami w Okolicach w 1985 roku pod pseudonimem Anna Lewska. Po studiach filologicznych na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ukończyła Studium Scenariuszowe przy PWSFTViT w Łodzi. Publikowała m. in. na łamach Poezji, Czasu Kultury, Twórczości, Polityki, Magazynu Literackiego oraz Nowych Książek. Za powieść "Tego lata, w Zawrociu" zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Wydawnictwa Zysk i S-ka oraz Świata Książki na polską powieść roku 1997. Książka została przetłumaczona na język niemiecki i włoski.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Małgorzata K. Piekarska

Urodzona w 1967 r. w Warszawie. Pisarka, dziennikarka prasowa i telewizyjna. Od 1996 roku współpracuje z TVP, gdzie emitowane są jej reportaże. Jest związana z programami informacyjnymi TVP Warszawa i TVP INFO. W latach 1994-2006 współpracowała z dwutygodnikiem Cogito. Publikowała również na łamach Victora gimnazjalisty. Od lat współpracuje z południowopraskim pismem społeczno-samorządowym Mieszkaniec. Prowadzi też rubrykę "Zapytaj Gośkę" w Magazynie 13-tka. Książka "Klasa pani Czajki" znalazła się na liście najchętniej czytanych pozycji. W 2004 roku trafiła na listę bestsellerów tygodnika Wprost w kategorii Dla dzieci i młodzieży stając się jedyną pozycją polskiego autora. Fragmenty powieści znalazły się w kilku podręcznikach do języka polskiego.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Eliza Piotrowska

Autorka i ilustratorka książek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Członkini ogólnopolskiego zrzeszenia młodych, utalentowanych poetów KLAN, powołanego w latach 90-siątych przez Danutę Wawiłow. Absolwentka wydziału historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Università La Sapienza w Rzymie. Pracownik Muzeum Narodowego w Poznaniu. Aktywnie współpracuje z czasopismami dla dzieci Miś i Świerszczyk oraz pismem Ryms. Autorka polskich i włoskich tekstów krytycznych z dziedziny historii sztuki dawnej i współczesnej. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych. Od siedmiu lat zamieszkała w Rzymie.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Festiwal Kultury Absurdalnej ABSURDALIA

Festiwal Kultury Absurdalnej ABSURDALIA odbywa się w ramach kampanii społecznej nawołującej do intensyfikacji i popularyzacji absurdu w sztuce. Bohaterami, a zarazem znakiem rozpoznawczym festiwalu, są trzy ogromne ślimaki, które zaznaczają swoją obecność podczas licznych happeningów odbywających się w centrum Katowic. Kampania ma na celu ukazanie pozytywnej strony absurdu jako siły napędowej i inspiracji w kulturze i sztuce, ale także, a nawet przede wszystkim – odkrycia wartości absurdu w codziennej rzeczywistości naszej egzystencji.

Cena od: 0 pln do: 0 pln
Obszar działalności: Cała Polska

DOM KULTURY; WYGODA

ZAJĘCIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH, KOŁA I SEKCJE ZAINTERESOWAŃ: PLASTYCZNE, TANECZNE, TEATRALNO-MUZYCZNE, NAUKA GRY NA GITARZE, NAUKA GRY NA PIANINIE, NAUKA OBSŁUGI KOMPUTERÓW, GIMNASTYKA ZDROWOTNA DLA SENIORÓW, GIMNASTYKA DLA DZIECI, AEROBIK DLA PAŃ I DZIEWCZĄT, PRZEDSTAWIENIA DLA DZIECI, IMPREZY PLENEROWE, KONCERTY MUZYCZNE, WIECZORY POEZJI, KABARETOWE, WYKŁADY I PRELEKCJE, WIECZORKI TANECZNE, WYSTAWY MALARSKIE, IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE, LATO W MIEŚCIE, ZIMA W MIEŚCIE, RODZINNE FESTYNY DOM KULTURY "WYGODA" PEŁNI FUNKCJĘ CENTRUM KULTURALNEGO. PODSTAWOWYM CELEM JEST POZYSKIWANIE I PRZYGOTOWANIE SPOŁECZEŃSTWA DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W KULTURZE, WSPÓŁTWORZENIE JEJ WARTOŚCI ORAZ PODNOSZENIE POZIOMU EDUKACJI KULTURALNEJ SPOŁECZEŃSTWA. DZIAŁALNOŚĆ ZMIERZA W KIERUNKU EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ, PRZYGOTOWANIA DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W KULTURZE, DOSTARCZENIA ROZRYWKI, ORGANIZACJI CZASU WOLNEGO, KSZTAŁCENIA PASJI, ZAINTERESOWAŃ I HOBBY. POSIADA KOMPETENTNĄ KADRĘ PRACOWNIKÓW. REALIZOWANIE ZADAŃ STATUTOWYCH, NISKIE CENY ZA UCZESTNICTWO W KOŁACH ZAINTERESOWAŃ, BRAK POBIERANYCH OPŁAT ZA ORGANIZOWANIE DLA MIESZKAŃCÓW IMPREZ ARTYSTYCZNYCH, DOBRY DOJAZD, DUŻY TEREN ZIELONY, DOM KULTURY DZIAŁA POPOŁUDNIAMI, WIECZORAMI I W WEEKENDY

Cena od: 0 pln do: 500 pln
Obszar działalności: mazowieckie ...

Wieruszowski Dom Kultury

Wieruszowski Dom Kultury oferuje różnorodne formy zajęć pozwalających na miłe spędzenie czasu wolnego zarówno dzieci jak i dorosłych, rozszerzanie swoich pasji i doskonalenie talentów. Twórcza animacja artystyczna stanowi najważniejszy kierunek edukacji kulturalnej. Dlatego ten właśnie cel postawiliśmy sobie jako najbardziej potrzebny i wiodący w naszej codziennej pracy. Priorytetowym zadaniem, które przyjęliśmy sobie do realizacji jest edukacja artystyczna dzieci i młodzieży w zakresie muzyki, plastyki, tańca, filmu i teatru. Naszą misja jest ukierunkowanie merytorycznego procesu działalności zgodnie ze społecznymi potrzebami regionu i środowiska lokalnego. Ważną grupę spraw stanowią zagadnienia koordynacji działalności z innymi instytucjami upowszechniania kultury, szkołami, towarzystwami miłośników regionu, stowarzyszeniami społecznymi oraz zakładami pracy. W instytucji działa Studio Piosenki oraz kapela Podwórkowa Sami Swoi. Zajęcia stałe to: pracownie plastyczne – dziecięca i młodzieżowa, klub taneczny oraz kursy językowe. Dwa razy w tygodniu odbywają się również ćwiczenia aerobiku. Wieruszowski Dom Kultury podejmuje inicjatywy artystyczne o różnorodnym charakterze i zasięgu. Przedsięwzięcia cykliczne: Dział

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: łódzkie ...
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego