Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Beata Pawlikowska

Polska pisarka, podróżniczka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka, ilustratorka książek. Pisanie zawsze było moją pasją. Pisałam wiersze w szkole podstawowej, opowiadania w średniej, pierwszą książkę napisałam mając 18 lat. Wysłałam ją na konkurs, gdzie została nagrodzona, potem w odcinkach czytał ją Andrzej Zaorski w Programie 3 PR. Jej fragmenty zostały opublikowane w prasie, a także w książce "W dżungli życia. Poradnik dla dziewczyn i chłopców (oraz niektórych dorosłych)", wydanej w listopadzie 2005 r. Swoje książki podzieliła na 4 rodzaje: • Książki podróżnicze • Książki inne • Książki wielu autorów • My books in foreign languages

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Artur Andrus

Urodzony w 1971 w Lesku. Poeta, felietonista, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator Szkła kontaktowego. Gospodarz spotkań w warszawskiej Piwnicy pod Harendą, konferansjer imprez kabaretowych. Od 1994 r. współpracuje z Programem Trzecim Polskiego Radia. Był redaktorem Powtórki z Rozrywki, prowadził Trójkę pod Księżycem i Teraz śmieszniej, do których zapraszał znane gwiazdy kabaretu. W latach 1999 - 2008 roku wraz z Andrzejem Poniedzielskim występował w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej – Przechowalnia. Jego wiersze publikowane były na stronach Życia Warszawy i Przekroju. Pisze również teksty piosenek dla innych artystów kabaretowych, m.in. dla Małgorzaty Zwierzchowskiej, Olka Grotowskiego, Czerwonego Tulipana i dla Grupy MoCarta. Od września 2006 r. w portalu wirtualna polska prowadzi "Blog Niecodzienny". W grudniu 2004 r. ukazała się książka stanowiąca zbiór piosenek i wierszy Artura Andrusa pt. "Popisuchy". W 2010 r. otrzymał zaszczytny tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Grzegorz Kasdepke

Urodzony w 1972 r. Autor książek dla dzieci i młodzieży. Twórca słuchowisk radiowych. Był wieloletnim redaktorem naczelnym magazynu Świerszczyk. Współpracował z Ciuchcią, Komiksowo i Wesołymi Literkami. Pisał scenariusze programów oraz seriali telewizyjnych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród oraz wyróżnień. W 2002 r. za "Kacperiadę" autor otrzymał literacką nagroda im. Kornela Makuszyńskiego oraz wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku. Książka "Co to znaczy, czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń" w 2003 r. otrzymała Nagrodę Edukacja XXI. W tym samym roku Kuba i Buba została nominowana do nagrody Bestseller-ek roku, a rok później do nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W 2004 r. "Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci" otrzymał Nagrodę Edukacja XXI oraz nominację do nagrody Bestseller-ek roku. W 2006 r. książka "Niesforny alfabet" została Najlepszą Książką Roku w kategorii literatura dla dzieci plebiscytu Wirtualnej Polski. W 2012 r. książka "Detektyw Pozytywka" otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABC XXI na najważniejszą książkę 10 lecia kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Barbara Kosmowska

Urodzona w Bytowie. Pisarka, literaturoznawca, autorka słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim Laureatka wielu prestiżowych nagród. W 2001 r. książka "Teren prywatny" wygrała konkurs literacki pod nazwą Dziennik polskiej Bridget Jones trafiając jednocześnie na Listę Bestsellerów opublikowaną przez dziennik "Rzeczpospolita". W 2002 r. "Buba" zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”. Za powieść "Pozłacana rybka" została laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, zorganizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Anna Onichimowska

Autorka książek, scenariuszy, felietonistka, poetka. Pisze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Twórca słuchowisk i sztuk teatralnych. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Laureatka wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych. W 2011 r. nagrodzona Medalem Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości. W 2012 r. książka "Dziesięć stron świata" otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABC XXI na najważniejszą książkę 10 lecia kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". www.annaonichimowska.art.pl

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Marcin Pałasz

Urodzony w 1971 r. Autor książek i słuchowisk dla dzieci. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Członek Polskiej Sekcji IBBY. Nominowany do nagrody w konkursie Książka Roku 2004 Polskiej Sekcji IBBY za książkę "Straszyć nie jest łatwo". Laureat wyróżnienia w konkursie na literacką nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego w roku 2007 za książkę "Wakacje w wielkim mieście". W 2008 r. otrzymał nominację do nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Licencja na zakochanie". Książka "Wszystko zaczyna się od marzeń" została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego w 2009 r.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Joanna Papuzińska

Urodzona w 1939 r. Prozaik, poetka, profesor zwyczajny nauk humanistycznych, autorka wielu rozpraw i artykułów z dziedziny krytyki literackiej, czytelnictwa, bibliotekoznawstwa i literatury dziecięcej. Autorka wielu bajek i wierszy dla dzieci. Była redaktorem naczelnym miesięcznika Guliwer. Członkini Zarządu Polskiej Sekcji IBBY. W 1989 r. odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki za działalność w dziedzinie upowszechniania kultury w 1996 r. oraz Złotym medalem Gloria Artis w 2005 r. Dama Orderu Uśmiechu. Laureatka wielu nagród i wyróżnień literackich m. in. wyróżnienie w 1994 r. w edycji Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Janusza Korczaka za "Darowane kreski". W 2002 r. książka "Wędrowcy" zaliczona została do Kanonu Książek dla Dzieci i Młodzieży. W 2004 r. "Chwilki dla Emilki" nominowano do nagrody literackiej Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku, wyróżniono w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2004 oraz nominowano do nagrody Bestseller-ek 2004. W roku 2005 Polska Sekcja IBBY uhonorowała autorkę za całokształt twórczości.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Różewicz Open Festiwal

Różewicz Open Festiwal to jedyny w Polsce festiwal poświęcony życiu i twórczości Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. Przedsięwzięcie nawiązuje do twórczości Braci Różewiczów, którzy swoje młodzieńcze lata spędzili w Radomsku. To właśnie tutaj dorastały trzy osoby, o trzech różnych pasjach...Stałym elementem festiwalu są m.in. spektakle teatralne, projekcje filmów, wystawy plakatów, warsztaty teatralne, konkurs poetycki oraz spotkania z e znakomitymi osobami.Festiwal to nie tyko propagowanie twórczości Braci Różewiczów, ale przede wszystkim promocja sztuki oraz inspiracja dla młodych ludzi. Ma zachęcać uczestników do rozwijania swoich pasji i zdolności artystycznych.Radomsko jest miejscem szczególnym dla Braci Różewiczów. To tutaj spędzili dzieciństwo, młodość, tutaj chodzili do szkoły, tutaj zastała Ich wojna... To właśnie w Radomsku znajduje się ukochane kino "Kinema" Stanisława Różewicza, które jak sam mówił, wpłynęło na to, że został reżyserem. Organizując Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza, nie zapominamy także o najstarszym z Braci - Januszu, którego kult przewija się w całej twórczości Stanisława i Tadeusza Różewiczów.Różewicz Open Festiwal jest niewątpliwie nie tylko wydarzeniem promującym zasługi Braci Różewiczów, ale przede wszystkim hołdem dla Wielkich Twórców. Ma łączyć w sobie pasję poetycką, dramatyczną oraz filmową artystów związanych z Radomskiem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

TOMASZ BUDZYŃSKI - PISARZ I FILMOWIEC

Spotkanie z Tomaszem Budzyńskim, znanym muzykiem i wokalistą (m.in. Armia, Siekiera, 2Tm2.3), który tym razem wystąpi w roli pisarza i filmowca. Budzyński zaprezentuje bowiem swoją autobiograficzną książkę Soul Side Story oraz wyreżyserowany przez siebie film pełnometrażowy Podróż na Wschód. Tomasz Budzyński (ur. 2 października 1962 w Tarnobrzegu) – polski wokalista rockowy, malarz i poeta. Ukończył liceum plastyczne w Nałęczowie. Znany jest przede wszystkim jako wokalista zespołów Siekiera, Armia, 2Tm2,3 oraz Budzy i Trupia Czaszka. Nagrał także solowe płyty Taniec szkieletów (2002), Luna (2008) i Osobliwości (2011)."Soul Side Story" to nie tylko autobiografia: wspomnienia, opowieści, archiwalne zdjęcia, dokumenty. To także książka o ludziach, muzyce, epoce. Towarzyszy jej płyta DVD Podróż na Wschód – komedia muzyczna z udziałem zespołu Armia.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego