Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Michał Witkowski

Michał Witkowski (ur. 17 stycznia 1975 we Wrocławiu) – polski pisarz i dziennikarz, stale współpracuje z "Ha!artem". Mieszka w Warszawie. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim i jako doktorant prowadził tam ćwiczenia ze studentami dziennikarstwa. Był nominowany do nagrody Paszport Polityki w 2005 roku w kategorii "Literatura" oraz dwukrotnie do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody literackiej Nike w 2006 (za Lubiewo) i 2007 (za Fototapetę). Ponadto otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia 2006 w kategorii proza za Lubiewo. Książka opisuje świat tzw. "ciot" (zmanierowanych homoseksualistów) PRL-u. Jego powieść Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej została wybrana Książką Lata 2007 Przeglądu Nowości Wydawniczych w Poznaniu. Reprezentował Polskę na IX Międzynarodowym Festiwalu Książki w Budapeszcie, festiwalu TERrA Polska (Berlin, kwiecień 2004), a także na festiwalu Krajów Wstępujących do Unii Europejskiej (Budapeszt, kwiecień 2004). Był stypendystą Ministra Kultury. Był tłumaczony na angielski, niemiecki, fiński, francuski, hiszpański, szwedzki, hebrajski, węgierski, słoweński, chorwacki i ukraiński.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Manuela Gretkowska

Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 1988 wyjechała do Francji i w Paryżu ukończyła antropologię. Na początku lat 90. wróciła do kraju. Była zastępczynią redaktorki naczelnej Elle, a potem dyrektorką literacką tego pisma. Pisała felietony do Elle, Cosmopolitan, Wprost, Polityki, Machiny, Cogito. Manuela Gretkowska debiutowała powieścią My zdies' emigranty (1991), w której w sposób ironiczny opowiedziała o doświadczeniach młodego pokolenia ludzi wyjeżdżających z Polski. Twórczość młodej pisarki przychylnie ocenił Cz. Miłosz, którego wypowiedź opublikowano w pierwszym wydaniu. Następne 3 książki Gretkowskiej opisywały żywot zamieszkałej we Francji współczesnej bohemy artystyczno-intelektualnej. W tym czasie pisarka zyskała opinię "skandalistki" i "postmodernistki". Proza Manueli Gretkowskiej unikała patetycznego języka, bliżej jej było do lekkości i uszczypliwości eseju. W 1996 roku Gretkowska napisała scenariusz do filmu Andrzeja Żuławskiego Szamanka. Najnowsza twórczość Gretkowskiej skłania się ku prozie osobistej, niemal intymnej. Polka (2001) była dziennikiem ciąży pisarki, zaś Europejka (2004) przynosi dowcipny obraz zmieniającej się Polski, widziany oczyma Gretkowskiej - intelektualistki. Polka była ponadto nominowana do Nagrody Literackiej Nike w 2002. W 2003 roku autorka wraz z partnerem P. Pietuchą napisała Sceny z życia pozamałżeńskiego. W 2007 roku przekształciła ruch społeczny "Polska jest kobietą" w nową partię polityczną.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Michał Ogórek

Urodzony w 1955 r. w Katowicach. Dziennikarz, felietonista, autor książek, krytyk filmowy i satyryk. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Śląskim. W latach 80-tych XX-wieku pisał w Przeglądzie Technicznym, a od 1989 r. jest stałym felietonistą Gazety Wyborczej. Od 2004 r. związany z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie komentował kroniki filmowe z czasów PRL. Współpracuje z Polskim Radiem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Anna Janko

Urodzona w 1957 r. w Rybniku. Poetka, pisarka, krytyk literacki. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Współpracowała z czasopismem Odra i Pani. Od 2007 r. współpracuje z miesięcznikiem Zwierciadło. Na antenie programu II Polskiego Radia prowadziła przegląd prasy kulturalnej. Jej dramat "Rzeź lalek", wystawiany był w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Członkini PEN i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Laureatka wielu nagród za twórczość poetycką m. in. Nagroda Młodych im. Włodzimierza Pietrzaka z 1980 r., Nagroda Związku Pisarzy Niezależnych w Dreźnie w 1993 r., nominacja do nagrody Literackiej Nike za „Świetlistego cudzoziemca” 2001. Powieść "Dziewczyna z zapałkami" w 2007 r. otrzymała nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej Książka Czerwca, nagrodę literacką im. Władysława Reymonta w 2008 r. oraz nominację do Nagrody Mediów Cogito i nominację do literackiej nagrody Europy Środkowej Angeles.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Autorka książek dla najmłodszych. Doktor literaturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Przez kilka lat współpracowała z miesięcznikiem Dziecko, dwutygodnikami Świerszczyk i Miś, a także z redakcją dziecięcą Polskiego Radia jako autorka słuchowisk. Współscenarzystka i autorka piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. Autorka tekstów do podręczników oraz bajek terapeutycznych. Jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W 2007 otrzymała medal Zasłużeni dla kultury – Gloria Artis. Jej książki były kilkakrotnie nominowane w kategorii Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY "Gębolud" w 2004 r., "Kamienica" w 2006 r., "O słodkiej królewnie i pięknym księciu" w 2008 r., "Kosmita" w 2009 r. Jest laureatką wiele nagród i wyróżnień m .in. w Konkursie Literackiej Nagrody im. K. Makuszyńskiego. Otrzymała Złoty medal na Targach Edukacyjnych i wyróżnienie Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Książka "Florka – z pamiętnik ryjówki" otrzymała Tytuł Książki Wiosny Biblioteki Raczyńskich oraz nagrodę Bestseller-ka. Natomiast "Kosmita" – opowieść o autystycznym chłopcu – wpisana została na Złotą Listę Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W 2012 r. książka "Kosmita" otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABC XXI na najważniejszą książkę 10 lecia kampanii "Cała Polska czyta dzieciom".

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Joanna Olech

Urodzona w 1955 r. Autorka książek dla dzieci i młodzieży, ilustratorka, graficzka. Publikuje teksty krytyczne o literaturze dziecięcej na łamach Tygodnika Powszechnego i Nowych Książek. Od roku 2007 r. jest członkinią zarządu Sekcji Polskiej International Board on Books for Young People (IBBY). Jest także współautorką podręczników PWN do języka polskiego dla gimnazjum i szkoły podstawowej (w przygotowaniu) , a od roku 2010 ekspertką Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Laureatka wielu prestiżowych nagród. W 1995 r. jej "Dynastia Miziołków" zdobyła nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a rok później otrzymała tytuł dziecięcego Bestselleru Roku. W 2005 r. "Czerwony Kapturek" zdobył honorowe wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY. W 2006 r. książka "Różowy prosiaczek" otrzymała wyróżnienie za ilustracje w konkursie Polskiej Sekcji IBBY. W 2008 r. autorka otrzymała nominację do nagrody wydawców Ikar za propagowanie książek dla dzieci.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Elbląskie Noce Teatru i Poezji.

Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej to niezwykłe przedsięwzięcie. Realizowane co roku z należytą starannością i dbałością o walory artystyczne, na trwałe zapisały się w świadomości wielu mieszkańców naszego miasta, regionu oraz kraju. Bo Elbląskie Noce to nie tylko prezentacje najzdolniejszych polskich laureatów festiwali piosenki, wybitnych artystów, poetów i piosenkarzy, ludzi teatru i gwiazd kabaretu – to przede wszystkim magia. Magia wyjątkowego wydarzenia i wyjątkowych ludzi.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

I Slam Poetycki w Znośnej Lekkości Bytu

Slamy w Lekkości podzielone są na dwie części – na klasyczny slam oraz coverowanie klasyków. Rywalizacje poetów będą miały miejsce w ZLB raz w miesiącu. Slam to skrzyżowanie poezji i performance'u, stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z ludźmi, którzy słuchają jego wierszy. Słowo slam określa również imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. Ważne jest, że rolę jury pełni właśnie cała zgromadzona publiczność, a nie kolejne wielce szacowne grono krytyków i literatów. Start: 20:00 Wstęp: 2 zł

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego