Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Piotr Czerwiński

Nazywam się Piotr Czerwiński, urodziłem się w Warszawie, trzydzieści dziewięć lat temu. Zawsze mówię o sobie, że jestem poważnym człowiekiem, któremu przypadło w udziale niepoważne życie, choć to duża przesada, w obie strony. Skończyłem dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, przepracowałem prawie trzynaście lat w mediach, m. in. w „Expressie Wieczornym” i tak zwanych magazynach kolorowych, głównie „CKM”, i polskim wydaniu „Maxima”. Pisałem dla „Playboya”, „Cosmopolitan”, a nawet „Gazety Wyborczej” i kilku innych, mniej lub bardziej ambitnych tytułów. W czasach studencko-dziennikarskich przylgnął do mnie pseudonim „Berger” (na cześć Bergera z „Hair”), do tego stopnia, że nawet podpisywałem w ten sposób artykuły. Dziś już go nie używam – ulotnił się razem z młodością. W roku 2005 debiutowałem jako pisarz powieścią „Pokalanie”, następnie rzuciłem wszystko w diabły i opuściłem Polskę. Cztery lata później ukazała się moja druga powieść, zatytułowana „Przebiegum Życiae”- uniwersalna, surrealistyczna historia osadzona w Dublinie z czasów „celtyckiego tygrysa”, napisana eksperymentalnym polsko-angielskim żargonem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Zygmunt Miłoszewski

Zygmunt Miłoszewski (ur. 8 maja 1976 w Warszawie) – polski pisarz i publicysta, autor powieści kryminalnych. Urodził się i wychował w Warszawie. W 1995 zaczął pracować jako dziennikarz w "Super Expressie", w którym pisał reportaże z sal sądowych. Potem współpracował z innymi wydawnictwami. Od 2003 związany jest z "Newsweekiem", obecnie stały felietonista tygodnika. Literacko zadebiutował w 2004 na łamach "Polityki" opowiadaniem Historia Portfela, nadesłanym na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha. Następnie rozpoczął współpracę z wydawnictwem W.A.B., które od tamtej pory wydaje wszystkie jego książki. Zygmunt Miłoszewski jest miłośnikiem i znawcą gier komputerowych, pisze o nich na łamach "Newsweeka" oraz w serwisie internetowym Polygamia.pl. Do tej pory wydał cztery książki: Domofon (2005), Góry Żmijowe (2006), Uwikłanie (2007) i Ziarno prawdy (2011).

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Joanna Fabicka

Pisarka i felietonistka z wykształceniem filmoznawcy oraz doświadczeniem montażystki. Pracując w łódzkiej Filmówce montowała m.in. nominowaną do Oscara „Męską sprawę” w reżyserii Sławomira Fabickiego (męża). Debiutowała w 1993 roku tomikiem poezji ”Bardziej cierpki smak”. Wytrwała tropicielka absurdów w codziennym życiu, miłośniczka purnonsensu. Jest autorką (wydanych przez WAB) bestsellerowych, zabawnych książek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie. W 2006 r. ukazał się przekład rosyjski pierwszej części cyklu, a w 2008 r. charytatywne wydanie książki w formie audiobooka, przeznaczonego dla osób niewidomych i słabowidzących. Jej najnowsza powieść „Idę w tango. Romans histeryczny” (WAB, październik 2008) doczekała się przekładu czeskiego, rosyjskiego i ukraińskiego, a prawa do jej sfilmowania zakupiła firma Vision.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Barbara Gawryluk

Urodzona w 1957 r. Z wykształcenia filolog szwedzki, autorka książek dla dzieci, dziennikarka radiowa - w radiu pracuje od 1992 roku. Na co dzień redaguje i czyta wiadomości w Radiu Kraków, ale w niedziele rano zmienia nastrój i spotka się ze słuchaczami w programie Alfabet. Od 9.30 przez pół godziny zachęca do czytania dobrych książek dla dzieci. Cykl ”Książka na szóstkę”, w którym proponuje najlepsze nowości istnieje już na radiowej antenie od 2004 roku. Jest laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego w 2010 r. za książkę "Zuzanka z pistacjowego domu". W 2012 r. książka "Dżok. Legenda o psiej wierności" otrzymała wyróżnienie w plebiscycie Fundacji ABC XXI na najważniejszą książkę 10 lecia kampanii "Cała Polska czyta dzieciom". Znajomość języka szwedzkiego najchętniej wykorzystuje przy tłumaczeniach książek dla dzieci.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Wojciech Nowicki

Urodzony w 1968 r. Pisarz, fotograf, kurator wystaw fotograficznych. Wydał Dno oka. Eseje o fotografii, Wołowiec: Czarne, 2010 (testy opublikowane w Tygodniku Powszechnym w latach 2008-201; książka znalazła się w finale nagrody literackiej NIKE 2011). Publikuje w Gazecie Wyborczej (gdzie ukazują się m.in. jego cotygodniowe recenzje kulinarne), w Tygodniku Powszechnym i Polityce, a także w innych pismach. Należy do rady programowej Miesiąca Fotografii w Krakowie, jest współzałożycielem fundacji fotograficznej Imago Mundi. Mieszka w Krakowie.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Daniel Odija

Urodzony w 1974 r. – pisarz, dziennikarz. Jeden z najbardziej obiecujących prozaików młodego pokolenia. Mieszka w Słupsku. Publikował m.in. w Tygodniku Powszechnym, Gazecie Wyborczej, Playboyu i antologiach literatury współczesnej. Jego książki ukazały się w przekładzie na język francuski, niemiecki i ukraiński. W 2001 r. za debiutancką książkę "Ulica" otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną, a także honorową nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. W 2003 r. został uhonorowany Nagrodą Artusa za książkę "Tartak", która zakwalifikowana została również do finału Nagrody Nike w 2004 r. Otrzymał także nominację do Nagrody im. Józefa Mackiewicza. W 2003 r. Przekrój uznał pisarza za jednego z najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia. W 2008 roku został Radiową Osobowością roku Radia Gdańsk – największej rozgłośni na Pomorzu. W styczniu Odija wydał powieść, pt. "Kronika umarłych", która przez Poznańskie Towarzystwo Wydawców Książek została uznana za Książkę zimy 2009/2010.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Małopolskie Centrum Kultury Sokół

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu jest samorządową instytucją kultury województwa małopolskiego, realizującą zadania z zakresu ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego, kształtowania kompetencji kulturowej oraz inspiracji aktywnych form uczestnictwa w kulturze. Stanowimy zespół ludzi, którym udało się przekształcić przeciętny, typowy dla połowy lat siedemdziesiątych ośrodek kultury w jedną z najbardziej znaczących, prężnie rozwijających się instytucji w południowej Polsce. Podmiotem naszego zainteresowania jest kultura oparta na żywej relacji pomiędzy współczesnością a dziedzictwem przeszłości, kultura zrodzona z indywidualizmu regionalnego, poszanowania odrębności i tożsamości, a jednocześnie sprzyjająca integracji grup i narodów nowej cywilizacji europejskiej. Kultura będąca odzwierciedleniem aktualnego stanu życia duchowego naszego kraju i zarazem wyznaczająca drogę jego dalszego rozwoju.Stworzyliśmy instytucję pełniącą funkcje promocyjne, edukacyjne i inspiracyjne. Instytucję starającą się odpowiadać zarówno na potrzeby tzw. elit, jak i oczekiwania szerokiej publiczności. Instytucję działającą na obszarze całej Małopolski - z równym zaangażowaniem realizującą swoją misję w sądeckiej siedzibie, jak i poprzez działania wspierające kulturotwórcze inicjatywy w najdalszych zakątkach regionu.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Grojkon

Grojkon to cykliczny, ogólnopolski festiwal fantastyki przyciągający środowiska hobbystyczne z całego kraju do pięknego, podgórskiego miasta Bielska-Białej. Ideą Festiwalu jest łączenie środowisk twórczych, prezentowanie ciekawych i nietuzinkowych zainteresowań. Festiwal Grojkon propaguje kreatywne spędzanie czasu wolnego poprzez rozwijanie pasji opierających się o kulturę i „gry bez prądu”. Znajdziesz tutaj całą masę atrakcji, wśród nich można wymienić: spotkania autorskie z pisarzami polskiej fantastyki, bloki prelekcyjne dotyczące literatury, filmu i gier, blok naukowy z popularnonaukowymi wykładami, konkursy z nagrodami, wszelakiego rodzaju gry (fabularne, planszowe, karciane, bitewne) i wiele, wiele więcej! Wszystkie elementy Festiwalu Grojkon tworzone są z myślą o dobrej zabawie uczestników w myśl sentencji „łączy nas pasja”. Wyrusz wraz z nami na pełną przygód wyprawę do Królestwa Grojkonu! Przybądź 7 września 2012 do Bielska-Białej i przekonaj się jak szerokie są Twoje zainteresowania!

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego