Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Michał Ogórek

Urodzony w 1955 r. w Katowicach. Dziennikarz, felietonista, autor książek, krytyk filmowy i satyryk. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Śląskim. W latach 80-tych XX-wieku pisał w Przeglądzie Technicznym, a od 1989 r. jest stałym felietonistą Gazety Wyborczej. Od 2004 r. związany z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie komentował kroniki filmowe z czasów PRL. Współpracuje z Polskim Radiem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Waldemar Nowak

Waldek Nowak to profesjonalny artysta kabaretowy oraz świetny konferansjer. Prowadzenie imprez jest jego żywiołem i robi to od lat. Awangardowy prezenter do wynajęcia Valdi powala naturalnością i spontanicznością a jego występy kabaretowe po prostu wyrzucają z butów. Waldek jako artysta estradowy zjeździł pół świata nabywając doświadczeń w najróżniejszych teatrach i innych miejscach. To również zabawny komik, oferujący swój autorski kabaret do wynajęcia. Bierze udział m.in. w występach stand-up polska w Warszawie. Jego niepowtarzalny, wzbogacony niekonwencjonalnymi środkami wyrazu styl oraz wieloletnie doświadczenie i zdrowy dystans do świata gwarantują niezapomniane przeżycia.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Piotr Plewa

Dwadzieścia lat pracy estradowej, osiem lat działalności w wielokrotnie nagradzanym na PACE (największym festiwalu kabaretowym) olsztyńskim kabarecie „BEZ NAS”. Aktor krakowskiego kabaretu „Grupa Rafała Kmity” (trzykrotne zwycięstwo na PACE, w tym dwukrotne Grand Prix i nagroda indywidualna). Realizacje telewizyjne– kabaretowe i indywidualne m.in.: „Pop Show – czyli sceniczny teledysk”, „Trzy zdania o umieraniu”, „Wszyscyśmy z jednego szynela”, „Pieśni z szynela”, benefisy u "Rodziny Antczaków" i "Hoffmana" w Teatrze Stu w Krakowie. Był gospodarzem Opolskiej Nocy Kabaretowej w 1995 roku, oraz głównym prowadzącym ogólnopolskiego kabaretonu telewizyjnego FAMA 2000. Jako aktor na stałe występuje w krakowskim "Teatrze Stu" oraz w teatrze "Kamienica" w Warszawie. Od kilku lat związany ze stacją HBO gdzie występuje w cyklicznych programach pt.: „HBO na Stojaka”. Ostatnie realizacje filmowe: Dzień Gniewu i Nie ma takiego numeru. Seriale dokumentalno-fabularne ;Wielkie ucieczki i Katastrofy górnicze. W trakcie imprez bawi publiczność licznymi konkursami, skeczami i piosenkami. Jego program „quasi kabaretowe one man show” to program znakomicie sprawdzający się na spotkaniach i imprezach.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Artur Andrus

Urodzony w 1971 w Lesku. Poeta, felietonista, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, komentator Szkła kontaktowego. Gospodarz spotkań w warszawskiej Piwnicy pod Harendą, konferansjer imprez kabaretowych. Od 1994 r. współpracuje z Programem Trzecim Polskiego Radia. Był redaktorem Powtórki z Rozrywki, prowadził Trójkę pod Księżycem i Teraz śmieszniej, do których zapraszał znane gwiazdy kabaretu. W latach 1999 - 2008 roku wraz z Andrzejem Poniedzielskim występował w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej – Przechowalnia. Jego wiersze publikowane były na stronach Życia Warszawy i Przekroju. Pisze również teksty piosenek dla innych artystów kabaretowych, m.in. dla Małgorzaty Zwierzchowskiej, Olka Grotowskiego, Czerwonego Tulipana i dla Grupy MoCarta. Od września 2006 r. w portalu wirtualna polska prowadzi "Blog Niecodzienny". W grudniu 2004 r. ukazała się książka stanowiąca zbiór piosenek i wierszy Artura Andrusa pt. "Popisuchy". W 2010 r. otrzymał zaszczytny tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Jacek Fedorowicz

Urodzony w 1937 r. w Gdyni. Satyryk i aktor. Ukończył Wydział Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Był jednym z założycieli gdańskiego, studenckiego teatru Bim-Bom. Współpracował z gdańskim radiem jako autor i aktor, zaś jako autor i rysownik-karykaturzysta z prasą w całym kraju (m.in. Dookoła świata, Po prostu, Dziennik Bałtycki, Szpilki, ITD). Współtworzył telewizyjne programy rozrywkowe "Poznajmy się", "Małżeństwo doskonałe", "Kariera i Runda". Występował na estradzie m. in. w Teatrze Wagabunda. W stanie wojennym tworzył audycje rozprowadzane na kasetach w tzw. drugim obiegu (emitowało je także Radio Wolna Europa). Jest autorem satyrycznego program „Dziennik Telewizyjny”, emitowanego w TVP. Od roku 1999 publikuje cotygodniowe felietony satyryczne w dodatku kulturalnym Gazety Wyborczej. Zagrał w takich filmach, jak m.in. „Do widzenia do jutra”, „Małżeństwo z rozsądku”, „Polowanie na muchy”, „Kochajmy Syrenki”, „Nie ma róży bez ognia”. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień – m. in. Nagrody Kisiela za 1994 w kategorii publicystyki. W 2007 r. za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2009 r. z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego odebrał Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Andrzej Poniedzielski

Andrzej Poniedzielski - ur. w 1954 r. w Iwaniskach. Poeta, autor tekstów piosenek, humorysta, scenarzysta, felietonista. Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej. Autor ponad 250 wierszy, kilkuset felietonów i wielu tekstów piosenek. W 1987 ukazała się jego pierwsza płyta długogrająca „Elżbieta Adamiak & Andrzej Poniedzielski - Live”. W 2002 r. w ramach Olsztyńskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję odbyła się premiera jego pierwszej solowej płyty „13 łatwych utworów tanecznych”. W 2002 r., w łódzkim Teatrze Powszechnym, stworzył spektakl „12 godzin z życia kobiety” z piosenkami Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla z płyty pod tym samym tytułem. Współtwórca spektakli „Piosennik” i „Stacyjka Zdrój” wystawianych na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie. W roku 2006 r. wraz z Magdą Umer i Wojciechem Borkowskim stworzył spektakl parateatralny „Chlip-Hop - czyli nasza mglista laptop-lista”. W 2007 roku napisał scenariusz i wraz z Adamem Opatowiczem wyreżyserował spektakl „Album rodzinny” oparty na piosenkach i tekstach Jana Kaczmarka. W 2008 r. został laureatem Nagrody Polskiej Estrady Prometeusz przyznawanej za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz Małego Berła. W 2009 r. otrzymał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Elbląskie Noce Teatru i Poezji.

Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej to niezwykłe przedsięwzięcie. Realizowane co roku z należytą starannością i dbałością o walory artystyczne, na trwałe zapisały się w świadomości wielu mieszkańców naszego miasta, regionu oraz kraju. Bo Elbląskie Noce to nie tylko prezentacje najzdolniejszych polskich laureatów festiwali piosenki, wybitnych artystów, poetów i piosenkarzy, ludzi teatru i gwiazd kabaretu – to przede wszystkim magia. Magia wyjątkowego wydarzenia i wyjątkowych ludzi.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego