Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego (KIHA)

Polski kabaret powstały w 2003 roku w XXVIII Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Łodzi. Początkowo KIHA'ę tworzyło 7 mężczyzn. Po krótkotrwałym zawieszeniu działalności, KIHA reaktywowała się (tym razem w składzie sześcioosobowym) w 2006 roku jako kabaret studencki. Dziś (skład pięcioosobowy) jest praktycznie kabaretem postudenckim. Od czterech lat KIHA współpracuje z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, gdzie regularnie można zobaczyć ją na deskach tamtejszej sceny. W swoich skeczach prezentuje wypaczone spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Poruszają tematy, których inni nie poruszają. Wyśmiewają zjawiska (w tym zjawiska atmosferyczne), które inni uznają za tabu. Od kilku lat współpracują z AOIA. Da deskach sceny ośrodka zaprezentowali wiele programów, m.in. "KIHA czyta dzieciom", "MPK, czyli Musisz Poczekać Kolego", "Bez opłat z abonamentu nie byłoby tego występu", "KIHA w pięciu smakach", "56 megaton śmiechu". Są laureatami drugiego miejsca Łódzkich Spotkań Kabaretowych 2010, a także Skierniewickiego Odcinka Kabaretowego 2011.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Kabaret pod Wyrwigroszem

Kabaret pod Wyrwigroszem – polski kabaret założony w październiku 1990 z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Początkowo grupa nosiła nazwę Somgorsi (obecną nazwę kabaret przyjął po reaktywacji w 1994). Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, m.in. realizując "Między Bugiem a prawdą" – cykl słuchowisk satyrycznych o rodzinie z Kresów. W jednym z pierwszych autorskich programów znalazły się skecze o sex-shopach, Teleekspressie, Stanisławie Tymińskim oraz naukach przedmałżeńskich. Kabaret wystąpił kilkanaście razy gościnnie na scenie Teatru STU. 1997 okazał się rokiem przełomowym, ze względu na udział w benefisie Iwony Bielskiej, emitowanym na antenie TVP 2 i TV Polonia. W lutym 2008 kabaret nagrał wersję przeboju Jožin z bažin zespołu Banjo Band z Czech i zatytułowaną "Donald marzy". Utwór wykonany został w programie "Pojedynek nie na żarty" TVP 2 i zyskał rozgłos dzięki upowszechnieniu przez portale You Tube i Joe Monster.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Kabaret Moralnego Niepokoju

Kabaret zdobył dużą popularność dzięki częstym występom w telewizji oraz błyskotliwym tekstom Roberta Górskiego. W emitowanym w latach 2003-2006 w TVP2 autorskim programie satyrycznym grupy pt. Tygodnik Moralnego Niepokoju co tydzień prezentowane były premierowe skecze. Kabaret skupia się głównie na sprawach społecznych, absurdach życia codziennego oraz nie stroni od polityki. Na przełomie 2007 i 2008 roku kabaret tworzył program pt. Miesięcznik Moralnego Niepokoju. Corocznie jest gospodarzem Kabaretowej Nocy Listopadowej.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Kabaret Ani Mru Mru

W pierwszym składzie znaleźli się: Joanna Kolibska, Grzegorz Tatara, Maciej Wojnarowski i Marcin Wójcik. Niedługo później dołączył do nich pianista Janusz Bronkiewicz. Premiera pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej lubelskiego klubu HADES. W styczniu 2000 roku kabaret opuścili Grzegorz Tatara i Maciej Wojnarowski, a skład zespołu uzupełnił Michał Wójcik. W tym czasie członkowie Ani Mru-Mru (z wyjątkiem pianisty Janusza Bronkiewicza) występowali również jako "Trio Dyszona". W czerwcu 2000 roku kabaret opuszcza Janusz Bronkiewicz, a na jego miejsce zostaje przyjęty dźwiękowiec Waldemar Wilkołek. W grudniu 2000 roku kabaret Ani Mru-Mru po raz pierwszy zostaje dostrzeżony na ogólnopolskim festiwalu (III Ogólnopolski Festiwal Kabaretów Studenckich "Wyjście z cienia" w Gdańsku), co zaczyna owocować nagrodami na tym i następnych festiwalach. W grudniu 2001 kabaret opuszcza Joanna Kolibska i od tej chwili skład Ani Mru-Mru tworzą Marcin Wójcik, Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek. Marcin Wójcik i Michał Wójcik występują również w improwizowanym serialu "Spadkobiercy".

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego