Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Michał Ogórek

Urodzony w 1955 r. w Katowicach. Dziennikarz, felietonista, autor książek, krytyk filmowy i satyryk. Ukończył nauki polityczne na Uniwersytecie Śląskim. W latach 80-tych XX-wieku pisał w Przeglądzie Technicznym, a od 1989 r. jest stałym felietonistą Gazety Wyborczej. Od 2004 r. związany z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie komentował kroniki filmowe z czasów PRL. Współpracuje z Polskim Radiem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Andrzej Poniedzielski

Andrzej Poniedzielski - ur. w 1954 r. w Iwaniskach. Poeta, autor tekstów piosenek, humorysta, scenarzysta, felietonista. Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej. Autor ponad 250 wierszy, kilkuset felietonów i wielu tekstów piosenek. W 1987 ukazała się jego pierwsza płyta długogrająca „Elżbieta Adamiak & Andrzej Poniedzielski - Live”. W 2002 r. w ramach Olsztyńskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję odbyła się premiera jego pierwszej solowej płyty „13 łatwych utworów tanecznych”. W 2002 r., w łódzkim Teatrze Powszechnym, stworzył spektakl „12 godzin z życia kobiety” z piosenkami Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla z płyty pod tym samym tytułem. Współtwórca spektakli „Piosennik” i „Stacyjka Zdrój” wystawianych na deskach Teatru Polskiego w Szczecinie. W roku 2006 r. wraz z Magdą Umer i Wojciechem Borkowskim stworzył spektakl parateatralny „Chlip-Hop - czyli nasza mglista laptop-lista”. W 2007 roku napisał scenariusz i wraz z Adamem Opatowiczem wyreżyserował spektakl „Album rodzinny” oparty na piosenkach i tekstach Jana Kaczmarka. W 2008 r. został laureatem Nagrody Polskiej Estrady Prometeusz przyznawanej za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz Małego Berła. W 2009 r. otrzymał Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Kabaret Drzewo a Gada

Kabaret powstał z twórczego spotkania i wymiany doświadczeń śląskiego muzyka Michała Laksy i ks. Marka Wójcickiego. Wspólne poszukiwania odpowiedniej formy ekspresji pozwoliły wyrosnąć Kabaretowi "Drzewo a Gada", od 2008 r. prezentującemu monologi, skecze i piosenki zapraszające do niestereotypowego spojrzenia na niepełnosprawnych. Nazwa wzięła się od niepełnosprawnego, spastycznego chłopca, którego przezywano ""drewniany patyk", gdyż był tak sztywny w dzieciństwie. Nie dość, że drewniany, to jeszcze bardzo dużo gadał, stąd właśnie: Drzewo a gada. Ten chłopiec to Patryk Laksa, którego marzeniem było stanąć na scenie. A dlaczego kabaret? Bo daje radość i rozwesela mimo trudności dnia codziennego. Jakub Nowrotek, chłopak z dziwnie ukształtowaną kończyną dolną, zwaną szpotawą od dziecka udzielał się w różnego rodzaju teatrzykach i przedstawieniach. Na tych kończynach doszedł do Drewnianego Chłopca, z którym tworzy odtąd główny pień kabaretu. W roku 2011 kabaret poznał Natalię Mastalerz, dokładnie wsłuchał się w jej głos i postanowił zaprosić do swego grona. Natalia od dziecka jeździ na wózku inwalidzkim i jedyne o czym marzy, to bycie na scenie. Bartosz Bialik to niezwykle uzdolniony muzyk, grający na fortepianie, gitarze, harmonijce i flecie. Od lat zaprzyjaźniony z Drewnianym chłopcem, komponuje melodie i aranżacje do każdego repertuaru kabaretu. Wprawdzie Kabaret podejmuje rozmaite "trudne sprawy", omawia je jednak zawsze tak przewrotnie, by tchnęły życiowym optymizmem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego