Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Kabaret Moralnego Niepokoju

Kabaret zdobył dużą popularność dzięki częstym występom w telewizji oraz błyskotliwym tekstom Roberta Górskiego. W emitowanym w latach 2003-2006 w TVP2 autorskim programie satyrycznym grupy pt. Tygodnik Moralnego Niepokoju co tydzień prezentowane były premierowe skecze. Kabaret skupia się głównie na sprawach społecznych, absurdach życia codziennego oraz nie stroni od polityki. Na przełomie 2007 i 2008 roku kabaret tworzył program pt. Miesięcznik Moralnego Niepokoju. Corocznie jest gospodarzem Kabaretowej Nocy Listopadowej.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Kabaret Ani Mru Mru

W pierwszym składzie znaleźli się: Joanna Kolibska, Grzegorz Tatara, Maciej Wojnarowski i Marcin Wójcik. Niedługo później dołączył do nich pianista Janusz Bronkiewicz. Premiera pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej lubelskiego klubu HADES. W styczniu 2000 roku kabaret opuścili Grzegorz Tatara i Maciej Wojnarowski, a skład zespołu uzupełnił Michał Wójcik. W tym czasie członkowie Ani Mru-Mru (z wyjątkiem pianisty Janusza Bronkiewicza) występowali również jako "Trio Dyszona". W czerwcu 2000 roku kabaret opuszcza Janusz Bronkiewicz, a na jego miejsce zostaje przyjęty dźwiękowiec Waldemar Wilkołek. W grudniu 2000 roku kabaret Ani Mru-Mru po raz pierwszy zostaje dostrzeżony na ogólnopolskim festiwalu (III Ogólnopolski Festiwal Kabaretów Studenckich "Wyjście z cienia" w Gdańsku), co zaczyna owocować nagrodami na tym i następnych festiwalach. W grudniu 2001 kabaret opuszcza Joanna Kolibska i od tej chwili skład Ani Mru-Mru tworzą Marcin Wójcik, Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek. Marcin Wójcik i Michał Wójcik występują również w improwizowanym serialu "Spadkobiercy".

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Grzegorz Halama Oklasky

Urodziłem się w Świdwinie w województwie Koszalińskim obecnie Zachodniopomorskim. Jako dziecko wyróżniałem się tym, że z zamiłowaniem śpiewałem całkiem ładnie. Trochę rysowałem. Miałem również przyjemność chodzić na zajęcia z perkusji. Brałem udział w konkursach recytatorskich. Na początku szkoły średniej trenowałem zapasy z pewnymi sukcesami, ale owa pogoń za sukcesem wszechobecna w sporcie wyczynowym zraziła mnie. Nauczyłem się więc grać na gitarze. Zacząłem od piosenek Stachury w wykonaniu Gałązki. Uczyłem się ze słuchu. Kupiłem tabele akordów słuchałem kasety i spisywałem te akordy które usłyszałem. Usłyszeli moje śpiewanie harcerze i zaczęło się. Biwaki i śpiewanie przy ogniskach poezji... Niedługo potem, reaktywował się zespół poezji śpiewanej i kolega zaproponował mnie jako śpiewającego i grającego na gitarze. Powstał nowy zespół Bańka Bend. Nazwa pochodzi od nazwiska naszej opiekunki Haliny Bańkowskiej. Dużo występowaliśmy i zdobywaliśmy nagrody na przeglądach piosenki harcerskiej i przeglądach poezji śpiewanej. Skład zespołu: Grzegorz Halama, Magda Turowska, Krzysztof Pala, Dyzio - Leszek Pawłusiów, Mała, Paweł Trojanek, Iwona Mierzejewska, Palma, Anko-Aśka, Robert Szewel Za jakiś czas część pokończyła szkoły. I zespół rozpadł się. Razem z Krzyśkiem Palą stworzyliśmy zespół OBSESJA. To nowy etap. Zespół był dość dziwaczny. ja śpiewałem dziwnie ubrany i dziwnie zachowujący się. Krzysztof grał na gitarze elektrycznej przestrojonej na hinduskie brzmienie.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Loch Camelot

„LOCH CAMELOT” to dziś miejsce, w którym zatrzymują się wycieczki odwiedzające Kraków. W tym „teatrze dziwnym” w Zaułku Niewiernego Tomasza (nazwa nadana przez artystów Lochu) powstaje wiele przedsięwzięć i zjawisk artystycznych o różnorodnym charakterze. Prowadzi go nierozłączny tandem: Kazimierz Madej – dyrektor, scenograf i reżyser, oraz Ewa Kornecka – dyrektor muzyczny, kompozytor i pedagog. „LOCH CAMELOT” skupia młode talenty oraz twórców doświadczonych, lecz wciąż niespokojnych i poszukujących. Kryteria ich obecności w „Camelocie” to wyrazista osobowość, wysoki poziom dokonań artystycznych i oryginalność. „LOCH CAMELOT” nie jest kabaretem w potocznym znaczeniu tego słowa; unika płytkiej komercji, łączy bogatą tradycję atmosfery Krakowa z jego genius loci.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Elbląskie Noce Teatru i Poezji.

Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej to niezwykłe przedsięwzięcie. Realizowane co roku z należytą starannością i dbałością o walory artystyczne, na trwałe zapisały się w świadomości wielu mieszkańców naszego miasta, regionu oraz kraju. Bo Elbląskie Noce to nie tylko prezentacje najzdolniejszych polskich laureatów festiwali piosenki, wybitnych artystów, poetów i piosenkarzy, ludzi teatru i gwiazd kabaretu – to przede wszystkim magia. Magia wyjątkowego wydarzenia i wyjątkowych ludzi.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Kaczki z Nowej Paczki

Programy kabaretowe: - Program satyryczno-kabaretowy 80-cio minutowy blok autorskich piosenek satyrycznych, oraz parodii znanych przebojów polskiej piosenki, nadający się do prezentacji zarówno w warunkach kameralnych, jak i plenerowych. Programy dla dzieci: 60-cio minutowe programy estradowe dla dzieci. Zabawy, piosenki, konkursy. Podczas imprezy, dzieci aktywnie uczestniczą w programie. Cyganeria: Cyganeria - impreza w klimatach cygańsko - bałkańskich. Impreza odbywa się w 3 półgodzinnych blokach. Bardzo dobrze sprawdza się jako impreza integracyjna lub firmowa. (Sugerowane są stylowe stroje uczestników, dodające kolorytu imprezie). Na życzenie kontrahenta impreza może kończyć się stylową zabawą taneczną prowadzoną przez DJ.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Festiwal Kultury Absurdalnej ABSURDALIA

Festiwal Kultury Absurdalnej ABSURDALIA odbywa się w ramach kampanii społecznej nawołującej do intensyfikacji i popularyzacji absurdu w sztuce. Bohaterami, a zarazem znakiem rozpoznawczym festiwalu, są trzy ogromne ślimaki, które zaznaczają swoją obecność podczas licznych happeningów odbywających się w centrum Katowic. Kampania ma na celu ukazanie pozytywnej strony absurdu jako siły napędowej i inspiracji w kulturze i sztuce, ale także, a nawet przede wszystkim – odkrycia wartości absurdu w codziennej rzeczywistości naszej egzystencji.

Cena od: 0 pln do: 0 pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego