Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego (KIHA)

Polski kabaret powstały w 2003 roku w XXVIII Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Łodzi. Początkowo KIHA'ę tworzyło 7 mężczyzn. Po krótkotrwałym zawieszeniu działalności, KIHA reaktywowała się (tym razem w składzie sześcioosobowym) w 2006 roku jako kabaret studencki. Dziś (skład pięcioosobowy) jest praktycznie kabaretem postudenckim. Od czterech lat KIHA współpracuje z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, gdzie regularnie można zobaczyć ją na deskach tamtejszej sceny. W swoich skeczach prezentuje wypaczone spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Poruszają tematy, których inni nie poruszają. Wyśmiewają zjawiska (w tym zjawiska atmosferyczne), które inni uznają za tabu. Od kilku lat współpracują z AOIA. Da deskach sceny ośrodka zaprezentowali wiele programów, m.in. "KIHA czyta dzieciom", "MPK, czyli Musisz Poczekać Kolego", "Bez opłat z abonamentu nie byłoby tego występu", "KIHA w pięciu smakach", "56 megaton śmiechu". Są laureatami drugiego miejsca Łódzkich Spotkań Kabaretowych 2010, a także Skierniewickiego Odcinka Kabaretowego 2011.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Kabaret pod Wyrwigroszem

Kabaret pod Wyrwigroszem – polski kabaret założony w październiku 1990 z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Początkowo grupa nosiła nazwę Somgorsi (obecną nazwę kabaret przyjął po reaktywacji w 1994). Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, m.in. realizując "Między Bugiem a prawdą" – cykl słuchowisk satyrycznych o rodzinie z Kresów. W jednym z pierwszych autorskich programów znalazły się skecze o sex-shopach, Teleekspressie, Stanisławie Tymińskim oraz naukach przedmałżeńskich. Kabaret wystąpił kilkanaście razy gościnnie na scenie Teatru STU. 1997 okazał się rokiem przełomowym, ze względu na udział w benefisie Iwony Bielskiej, emitowanym na antenie TVP 2 i TV Polonia. W lutym 2008 kabaret nagrał wersję przeboju Jožin z bažin zespołu Banjo Band z Czech i zatytułowaną "Donald marzy". Utwór wykonany został w programie "Pojedynek nie na żarty" TVP 2 i zyskał rozgłos dzięki upowszechnieniu przez portale You Tube i Joe Monster.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Kabaret Prysły Zmysły

Kabaret Prysły Zmysły to odważni, pełni energii i pomysłów młodzi ludzie, czekający na wciąż nowe sceniczne wyzwania. Grupa powstała w roku 2006 na potrzeby oprawy koncertów dyplomowych uczniów Krakowskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej. Po udanych występach, które zostały ciepło przyjęte przez publiczność, zaczęły powstawać kolejne pomysły na scenariusze i programy. Pierwsze występy odbywały się na deskach sceny MOLIERE w Krakowie. Dużą inspiracją dla początkowych wspólnych występów były piosenki Kabaretu Starszych Panów, które były i do tej pory wykorzystywane są w spektaklach. To właśnie od tytułu jednej z piosenek Wassowskiego i Przybory pochodzi nazwa Kabaretu. Program kabaretowy w wykonaniu Kabaretu Prysły Zmysły to mieszanka tematycznie dobranych piosenek, skeczów i monologów, które dają widzom czas na odrobinę refleksji oraz dużo dobrego humoru i zabawy. Obecnie grupa pracuje pod patronatem Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie oraz samodzielnie, tworząc coraz to nowe scenariusze sceniczne i oprawy imprez artystycznych.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Przechowalnia

Dawno, dawno temu (konkretnie 15 lat) Elżbieta Adamiak i Andrzej Poniedzielski stworzyli Łódzką Piwnicę Artystyczną „Przechowalnia”. Od tego czasu Piwnica przechowała kilka pokoleń i przeszła wiele zmian – na dobre. Obecnie otwieramy codziennie o godz: 17:00, zostawiając niedzielę na odpoczynek :) Można u nas spróbować prawdziwej kolumbijskiej kawy w różnych smakach, zjeść ciasto domowej roboty, pierogi lub spróbować wyjątkowego smalcu. Oprócz strawy dla żołądka mamy również, a może przede wszystkim strawę „dla ducha”. Odbywające się u nas działania przyciągają niezwykłych ludzi o artystycznych i ciekawych duszach. W programie kulturalnym Piwnicy można znaleźć imprezy z kręgu muzyki, kabaretu, teatru i filmu(koncerty, przeglądy kabaretowe, filmowe, wystawy). Niezależnie od pogody gramy: alternatywną muzykę, funky, soul, rock, lata 80, trip-hop, inne gatunki też się na naszej plej-liście znajdą... Liczy się niepowtarzalna atmosfera, tolerancyjni ludzie i wyjątkowa obsługa

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Rotunda

Witam w pięknej, klimatyzowanej sali widowiskowej klubu Rotunda" - to zdanie Polska słyszała po wielokroć na antenie TVP2 z ust najsłynniejszego dziś chyba konferansjera, Piotra Bałtroczyka. Na czym ten fenomen polega przekonało się na własnej skórze dość liczne grono szczęściarzy - miłośników muzyki rockowej i piosenki poetyckiej, wielbicieli metalu i jazzu, fanatyków hiphopu i klubowych brzmień, amatorów teatru i filmu, a nade wszystko kabaretu. Działające od ponad 35 lat Centrum Kultury "Rotunda" wyróżnia bowiem, spośród innych prężnych ośrodków kultury studenckiej, wszechstronność opartych na planie koła sal, jak i niezwykła atmosfera, płynąca nie tylko z zaangażowania czy profesjonalnego działania, ale i radości tworzenia. Efektem tej niecodziennej mieszanki są międzynarodowe i ogólnopolskie festiwale, odbywające się w Rotundzie i w większości przez nią organizowane.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego