Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Samodzielna Grupa Odtworzeniowa „Pomorze”

Samodzielna Grupa Odtworzeniowa "POMORZE" jest zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sądowym zrzeszeniem osób zainteresowanych odtwarzaniem i podtrzymywaniem tradycji wojskowych i patriotycznych jednostek Wojska Polskiego działających na terenie Pomorza w XX wieku. Szczególny nacisk położyliśmy na jak najwierniejsze odtwarzanie wyposażenia, umundurowania, uzbrojenia i wyszkolenia Wojska Polskiego. Środkiem umożliwiającym nam realizację powyższych zadań są m.in. rekonstrukcje historyczne, których SGO "Pomorze" jest organizatorem lub partnerem. Celem, który postawiliśmy sobie jako nadrzędny, jest realizowanie zamierzeń i zobowiązań statutowych w oparciu o w znacznym stopniu autonomiczne oddziały terenowe zrzeszające osoby dobrze się znające i mające na co dzień kontakt ze sobą. Powyższe oznacza, że zamiast hierarchicznej budowy grupy, nadmiaru precyzujących zachowania członków regulacji i wymogów, zobowiązań i ograniczeń, jesteśmy zwolennikami stosunkowo luźnej struktury organizacyjnej, w której istotą działania jest wewnętrzna potrzeba każdego z nas osobno i wszystkich razem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

SGRH 3 Bastion Grolman

Zajmujemy się głównie rekonstrukcją historyczną. Interesuje nas okres I i II Wojny Światowej, nie zapominamy oczywiście o dziejach Powstania Wielkopolskiego i pięknej historii Wojsk Wielkopolskich. Członkowie naszego Stowarzyszenia biorą udział w największych projektach rekonstrukcyjnych na terenie Polski. Spotykamy się również na zlotach, filmach, prelekcjach, grach ulicznych, programach edukacyjnych.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

SOR Oddział Ułanów Miasta Poznania

Kształtowanie postaw patriotycznych, uczestnictwo w przedsięwzięciach, których celem jest krzewienie tradycji jazdy polskiej oraz historii oręża polskiego wśród dzieci i młodzieży Stowarzyszenie Ochotniczy Reprezentacyjny Oddział Ułanów Miasta Poznania w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich Celem stowarzyszenie jest kontynuowanie tradycji kawalerii i jazdy konnej, między innymi poprzez utworzenie ochotniczej jednostki konnej, formowanej oraz wystawianej na czas ważnych uroczystości Państwowych i wojskowych

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Rekonstrukcje historyczne Maxim

Specjalizujemy się w organizacji wydarzeń historycznych różnego typu oraz archeologii eksperymentalnej. Realizujemy bitwy historyczne różnych epok, imprezy plenerowo - historyczne, turnieje rycerskie, wioski etniczne, pikniki historyczne i integracyjne dla miast gmin i firm, cykle edukacyjne oraz przedsięwzięcia średnie i kameralne. Zajmujemy się odtwarzaniem dawnych czasów rożnych epok. Rekonstruujemy dawne wydarzenia: bitwy historyczne, oblężenia, jarmarki. Umiejętności naszych przodków: walka bronią białą, drzewcową i palną. Rzemiosło dawne i jadło. Przedmioty codziennego użytku związane z życiem dawnych ludzi oraz kulturę i sztukę: dawne tańce, dzieła artystyczne, bogate stroje, sposoby tworzenia.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

GRH „Podhale w ogniu”

W swej działalności statutowej jako działania priorytetowe uznano: - rozwijanie wiedzy na temat polskiej barwy i broni, a także innych armii, których żołnierze walczyli na terenie Podhala; - prowadzenie działań edukacyjnych, poprzez organizowanie inscenizacji, rekonstrukcji i widowisk historycznych związanych z dziejami Polski i Podhala oraz pikników edukacyjnych tudzież rajdów turystyczno- historycznych; - sprawowanie opieki nad miejscami pamięci narodowej, szczególnie związanymi z działalnością niepodległościową. Członkowie Grupy regularnie uczestniczą w ćwiczeniach, inscenizacjach i rekonstrukcjach historycznych. Pogłębiają swoją wiedzę na temat sprzętu, uzbrojenia i wyposażenia oddziałów wojskowych, ćwiczą musztrę i elementy taktyki, a przede wszystkim przygotowują się do kolejnych inscenizacji. Mają również okazję poznawać miejsca związane z militarną historią naszego regionu. Wśród członków GRH znajdują się ludzie wszelkich profesji i w różnym przedziale wiekowym.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich

Na początku 2009 roku zebrała się grupa około 10 osób zainteresowanych historią regionalną i rekonstrukcją wojskową. Spotkania odbywały się raz w miesiącu. Na nich ustalono działania i strategię. Od samego początku chcieliśmy zainteresować lokalne władze samorządowe, poinformowaliśmy wszystkich zainteresowanych i napotkaliśmy na odzew jednego z wójtów który dzisiaj jest jednym z nas. Wspólnie z gminą Czernice Borowe napisaliśmy program edukacyjny „Zapomniana historia” którego celem było zapoznanie młodego pokolenia z wydarzeniami z okresu I wojny światowej. Zwieńczeniem programu był piknik militarny w Chojnowie pod Przasnyszem 25 czerwca 2011. Równocześnie trwały prace nad mundurami, wyposażeniem i oporządzeniem wykonanym z materiałów i wzorów jak najbardziej zbliżonych epoce. Z grupy założycielskiej zostało 5 osób reszta wykruszyła się z czasem ale zaciągnęli się następni. Spotykałem się z pytaniem dlaczego 14 pss. Odpowiedź jest prosta. W składzie pułku była duża grupa Polaków potomków zesłańców , dokonano udokumentowanego poboru do niego w naszej okolicy, dowódca był Polakiem. Oraz najważniejsze WALCZYŁ POD PRZASNYSZEM. Na dzień dzisiejszy grupa liczy 18 żołnierzy i 4 sanitariuszki. Powoli zdobywamy doświadczenie „bojowe”, byliśmy już na większości rekonstrukcji min. w Sękowej, Bolimowie i na Słowacji. Naszym celem jest utworzenie przynajmniej 30 osobowej grupy z pododdziałem jazdy i kopią samochodu pancernego Russo-Bałt który walczył pod Przasnyszem.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

FireShow

Nasza firma powstała w 1992 w Jeleniej Górze. Od tego czasu zajmujmy się tylko pirotechniką, pokazami ogni sztucznych i efektami specjalnymi. Aktualnie nasza firma mieści się w Lubaniu na Dolnym Śląsku, gdzie mamy stałe magazyny i biura. Nasze wyposażenie spełnia najwyższe światowe normy bezpieczeństwa i pozwala nam realizować wszystkie Państwa wizje. Ten sam system – włoski PARENTE FIREMASTER III MILLENIUM używany był podczas największych pokazów na świecie (m.in. podczas Olimpiady w Turynie). Dla Państwa oznacza to możliwość idealnej synchronizacji z muzyką i swobodę w projektowaniu pokazu. Jesteśmy w stanie zrealizować najmniejsze rodzinne pokazy oraz największe pokazy w Europie.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego