Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Teatr Tancerzy Ognia Salamandra

TEATR TANCERZY OGNIA SALAMANDRA Występy "Salamandry" są nawiązaniem do korzeni człowieka, próbującego okiełznać Ogień. Utrzymane są w konwencji misterium. Podczas występów "Salamandry" stale przewijającymi się motywami są czerń i czerwień, ciało i ekspresja, CZŁOWIEK I OGIEŃ. Misją przedstawień jest ukazanie partnerstwa Człowieka i Ognia jako przyjaciół, kochanków i wojowników. Przedstawienia widziane oczami widza tworzą spektakularne widowiska, których głównym bohaterem jest ogień zaklinany przez performerów. Oni tańcząc wykonują skomplikowane akrobacje za pomocą łańcuchów zakończonych płonącymi kulami w konsekwencji tworząc zsynchronizowane układy choreograficzne w rytm muzyki. Artyści czerpią szczególną inspirację z kultur plemion maoryskich (Nowa Zelandia), tam też w czasach starożytnych kobiety i mężczyźni wykonywali rytualne tańce przed walką podnosząc swoją tężyznę fizyczną i urabiając swoje ciało. "Salamandra" przekładając maoryskie rytuały na świat europejski i dołączając do nich ogień jako partnera, pierwsza w Polsce wypracowała metodę socjoterapii stosowaną wśród dzieci i młodzieży z ciężkich środowisk i małych aglomeracji. Obecnie - Teatr Tancerzy Ognia "SALAMANDRA". W chwili obecnej oprócz Szkoły Artystycznej Pracy z Ogniem i oferty pokazowej, "SALAMANDRA" prowadzi: Ośrodek Tancerzy Ognia "Krąg", warsztaty min. "Wojownik Ognia", FireDancers.pl - Polski Serwis Tancerzy Ognia, obozy szkoleniowe podczas ferii zimowych i wakacji.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Mantra. Teatr Tańca z ogniem.

Teatr Tańca z Ogniem MANTRA jest grupą młodych, ale już doświadczonych artystów z Makowa Mazowieckiego. Działa prężnie już od 4 lat występując na terenie całej Polski. Miejscem treningów grupy jest Sala Gimnastyczna przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie Skłodowskiej. Grupa liczy obecnie 10 osób i cały czas się rozwija. Jej członkowie to przede wszystkim uczniowie szkół średnich i wyższych, których zafascynowała sztuka tańca z ogniem. OSIĄGNIĘCIA W skład grupy wchodzi 10 doświadczonych i utytułowanych artystów. Mamy za sobą ponad 200 pokazów na terenie całej Polski. - I miejsce Kamili Malec i Sylwii Szwejk w II Miedzynarodowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej dla Dzieci i Młodzieży "Magia Cyrku" w Dobrzeniu Wielkim w 2010 roku. - I miejsce Sylwii Szwejk w kategorii Poi Battle podczas DJC (Dobrzenian Juggling Convetion) w Dobrzeniu Wielkim w 2009 roku. - II miejsce (wspólnie z Teatrami Ognia: Circus Maximus i Satirmu) w konkursie teatrów ognia podczas Festiwalu Ognia i Sztuk Kuglarskich w Iłży w 2008 roku. - III miejsce Anny Karolak w Międzynarodowym Konkursie Solowym Tańca z Ogniem w Przasnyszu w 2012 roku. - III miejsce duetu Sylwia Szwejk, Olga Żbikowska podczas I Miedzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej dla Dzieci i Młodzieży "Magik Show" w Dobrzeniu Wielkim w 2009 roku. i inne

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

FireShow

Nasza firma powstała w 1992 w Jeleniej Górze. Od tego czasu zajmujmy się tylko pirotechniką, pokazami ogni sztucznych i efektami specjalnymi. Aktualnie nasza firma mieści się w Lubaniu na Dolnym Śląsku, gdzie mamy stałe magazyny i biura. Nasze wyposażenie spełnia najwyższe światowe normy bezpieczeństwa i pozwala nam realizować wszystkie Państwa wizje. Ten sam system – włoski PARENTE FIREMASTER III MILLENIUM używany był podczas największych pokazów na świecie (m.in. podczas Olimpiady w Turynie). Dla Państwa oznacza to możliwość idealnej synchronizacji z muzyką i swobodę w projektowaniu pokazu. Jesteśmy w stanie zrealizować najmniejsze rodzinne pokazy oraz największe pokazy w Europie.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr Ognia Bohema

Co nas wyróżnia na tle innych grup zajmujących się tańcem z ogniem? Otóż postanowiliśmy iść swoją drogą, zostawiając utarte szlaki innym. Od samego początku chcieliśmy tworzyć dopracowane przedstawienia ogniowe, zostawiając taniec z ogniem do przypadkowych kawałków muzycznych innym. Każdy nasz występ to pewna historia, którą chcemy Wam opowiedzieć. Czasem jest to opowieść o szkockim klanie, bywa że zabieramy Was na dwór francuskiego króla, a czasem zapraszamy w podróż po mrocznym średniowieczu na poszukiwanie czarownic, diabłów i demonów. Zawsze jednak dbamy o to, aby nasz występ był łatwy w odbiorze i obfitował w efekty specjalne, których próżno szukać u konkurencji. Jeśli do akcji wkracza anioł, to jego ogniste skrzydła zwiastują zgubę dla demonów, a jego płonący miecz sieje zniszczenie wśród sług zła. Jeśli naprzeciw niego staje sam Lucyfer, to przed Waszymi oczami otwieramy prawdziwe wrota piekieł. Do każdego naszego występu przykładamy szczególną wagę, każdy widz jest dla nas ważny a ciągły rozwój i wprowadzanie w życie nowych, często szalonych pomysłów, to nasza pasja. Zapraszając Was do naszej wirtualnej siedziby mamy nadzieję, iż Wasz pobyt tutaj zaowocuje zaproszeniem naszej ekipy w Wasze progi, abyście mogli zobaczyć nas w akcji. Na chwałę płomieni!

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop

Szczudlarze, żonglerzy, mimowie, akrobaci, cyrkowcy - to tylko ułamek oferty Krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop. Nasz Teatr co roku odwiedza wiele miast w Polsce oraz za jej granicami - wystawiamy w nich spektakle uliczne dla dzieci i dorosłych, spektakle plenerowe oraz widowiska fire show. Realizujemy również parady uliczne, spektakle pantomimiczne, bale maskowe, widowiska okolicznościowe.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Sweet Team

Stworzyliśmy grupę Sweet Team, aby realizować swoje pasje i rozwijać się w dziedzinach związanych ze sztuką cyrkową oraz sztuką ulicy. Swoją przygodę w tej dziedzinie rozpoczęliśmy ponad 10 lat temu. Każdy z nas należał do różnych grup artystycznych, mimo to wszyscy nieustannie na własną rękę szukaliśmy swojej artystycznej drogi, dodając do swoich umiejętności coraz to nowe zainteresowania. Z czasem pasja i hobby stały się naszym sposobem na życie.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Mamadoo Fireshow

Grupa Mamadoo powstała w 2004 w Trójmieście. Połączone chęcią tworzenia w obrębie, zupełnie nowej w tamtych latach w Polsce, sztuki fireshow, Mamadoo od początku wyróżniały się nowatorskim podejściem do pokazów z ogniem. Jesteśmy pierwszym kabaretem fireshow oraz pierwszym żeńskim składem fireshow w Polsce. Od 8 lat doskonalimy nasze pokazy, pragnąc pokazać w nich kobiecą energię ognia, zaskakiwać, łączyć fireshow z innymi dziedzinami sztuki w energetyczną fuzję wizualnych doznań. Nasze fireshow to wybuchowa mieszanka synchronicznych choreografii z elementami tańca, humoru i zaskakujących płonących gadżetów.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Enzonda

Taniec z ogniem jest swego rodzaju poskramianiem niebezpiecznego żywiołu, tancerz/tancerka stara się zgrać z muzyką, a poi, wachlarze czy kij stają się "przedłużeniem" jego/jej rąk. Jest to alternatywna forma tańca, pozwalająca na rytmiczne układy taneczne, charakteryzujące się niespotykanymi w konwencjonalnym tańcu wrażeniami estetycznymi. Dodatkowo ogień wprowadza element ryzyka. Występujemy publicznie przede wszystkim aby pokazać ludziom na czym polega taniec z ogniem, jak jest efektowny i jednocześnie zapewnić wszystkim świetną rozrywkę. Zawsze staramy się trzymać dobry kontakt z publicznością i odczuwamy ogromną satysfakcję gdy widzimy, że nasz fireshow naprawdę się spodobał.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Teatr Ognia Haka Poi

Zielonogórski Teatr Ognia Haka Poi powstał w 2003 roku i aktualnie składa się z sześciu osób. Jesteśmy niezależną grupą młodych ludzi, która posiada wieloletnie doświadczenie w tańcu z ogniem. Występujemy zarówno podczas imprez firmowych, jak też na różnego rodzaju festynach, dożynkach, świąt miast itp. Występy Haka Poi odbywają się do muzyki elektronicznej i na życzenia klientów mogą być urozmaicane elementami pirotechnicznymi. W tej chwili teatr dysponuje dwoma układami realizowanymi według scenariusza (czas trwania pokazów to ok. 25 minut).

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego