Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Rekonstrukcje historyczne Maxim

Specjalizujemy się w organizacji wydarzeń historycznych różnego typu oraz archeologii eksperymentalnej. Realizujemy bitwy historyczne różnych epok, imprezy plenerowo - historyczne, turnieje rycerskie, wioski etniczne, pikniki historyczne i integracyjne dla miast gmin i firm, cykle edukacyjne oraz przedsięwzięcia średnie i kameralne. Zajmujemy się odtwarzaniem dawnych czasów rożnych epok. Rekonstruujemy dawne wydarzenia: bitwy historyczne, oblężenia, jarmarki. Umiejętności naszych przodków: walka bronią białą, drzewcową i palną. Rzemiosło dawne i jadło. Przedmioty codziennego użytku związane z życiem dawnych ludzi oraz kulturę i sztukę: dawne tańce, dzieła artystyczne, bogate stroje, sposoby tworzenia.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Pyrkon

Pyrkon jest to ogólnopolski konwent (zjazd miłośników fantastyki) odbywający się corocznie w Poznaniu. Naszym głównym celem jest propagowanie fantastyki zawartej w literaturze, komiksie, filmie oraz w grach: komputerowych, RPG, planszowych, karcianych i bitewnych. Realizujemy go na konwencie poprzez: * prowadzenie spotkań autorskich z pisarzami fantastyki oraz paneli dyskusyjnych z ich udziałem, * prelekcje tematyczne związane z wszelkimi dziedzinami fantastyki oraz prelekcje popularnonaukowe powiązane z fantastyką, * spotkania z wydawcami książek i gier, * sesje RPG oraz LARPy, * udostępnienie gier planszowych (tzw. Games Room), * turnieje gier planszowych, karcianych i bitewnych, * konkursy tematyczne z nagrodami. Ponadto naszym celem jest integracja fanów i twórców fantastyki (tzw. Fandomu).

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Akademicki Klub Miłośników Fantastyki OLIFANT

W listopadzie 2009 r. powstał Akademicki Klub Miłośników Fantastyki, skupiający ludzi zafascynowanych fenomenem światów nierzeczywistych, o których świadectwo dają jedynie słowo mówione lub pisane, albo bajeczne grafiki. Obecnie w Klubie wyróżnić można frakcje takie jak: sekcja gier planszowych, sekcja gier karcianych oraz sekcja gier bitewnych; ponadto wśród członków Klubu znaleźć można miłośników gier fabularnych, czy literatury fantasy i science-fiction, którzy w przyszłości być może również powołają do życia swoje odrębne sekcje. Spotkania: spotkania główne: czwartek – 18:00 – 21:00, Uniwersytecki Dom Rotacyjny, ul. Dybowskiego 7 (wejście od parkingu na tyłach);

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: warmińsko-mazurskie ...

Gildia.pl Fantastyczny portal kulturalny

Portal internetowy Gildia.pl powstał w 2000 roku pierwotnie jako komercyjny projekt zaś w 2001 roku został przekształcony w niezależny i autorski projekt skupiający fanów i profesjonalnych twórców związanych z szeroko rozumianą fantastyką. W 2005 roku dokonaliśmy kolejnego kroku w naszym rozwoju i rozszerzyliśmy formułę portalu stricte fantastycznego do codziennie aktualizowanego serwisu kulturalnego o niespotykanej do tej pory w naszym kraju ofercie jednej redakcji. Kulturę traktujemy bardzo szeroko. Nasze serwisy tematyczne, które skupiają codziennie dziesiątki tysięcy czytelników, prezentują informacje związane z literaturą, filmem, muzyką, grami komputerowymi, bitewnymi, karcianymi i planszowymi jak również komiksami, grami fabularnymi, tematyką popularnonaukową oraz tajemnicami otaczającego nas świata.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Grojkon

Grojkon to cykliczny, ogólnopolski festiwal fantastyki przyciągający środowiska hobbystyczne z całego kraju do pięknego, podgórskiego miasta Bielska-Białej. Ideą Festiwalu jest łączenie środowisk twórczych, prezentowanie ciekawych i nietuzinkowych zainteresowań. Festiwal Grojkon propaguje kreatywne spędzanie czasu wolnego poprzez rozwijanie pasji opierających się o kulturę i „gry bez prądu”. Znajdziesz tutaj całą masę atrakcji, wśród nich można wymienić: spotkania autorskie z pisarzami polskiej fantastyki, bloki prelekcyjne dotyczące literatury, filmu i gier, blok naukowy z popularnonaukowymi wykładami, konkursy z nagrodami, wszelakiego rodzaju gry (fabularne, planszowe, karciane, bitewne) i wiele, wiele więcej! Wszystkie elementy Festiwalu Grojkon tworzone są z myślą o dobrej zabawie uczestników w myśl sentencji „łączy nas pasja”. Wyrusz wraz z nami na pełną przygód wyprawę do Królestwa Grojkonu! Przybądź 7 września 2012 do Bielska-Białej i przekonaj się jak szerokie są Twoje zainteresowania!

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Krakon

Ogólnopolski zlot miłośników fantastyki „Krakon” po raz pierwszy zorganizowano w roku 1993. Od samego początku należał do najlepszych imprez tego typu w Polsce. Gromadził on setki uczestników, a kilkukrotnie ich liczba przekroczyła okrągły tysiąc. Po trzyletniej przerwie „Krakon” powrócił w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem swoją ofertę kierując nie tylko do wspomnianych miłośników fantastyki, ale również otworzył swoje wrota dla fascynatów szeroko rozumianej kultury i sztuki japońskiej, z mangą i anime na czele. Decyzja ta była podyktowana szybkim rozwojem rynku Mangi i Anime w Polsce. Na który i My organizatorzy zwróciliśmy uwagę. Impreza zgromadziła ponad 1400 uczestników i pomimo niedociągnięć ze strony organizacyjnej bawili się oni przez cale 4 dni trwania konwentu. W programie imprezy przewidziane zostały tak jak wcześniej różnorodne bloki tematyczne: Blok RPG, Fantastyczny, Blok szeroko pojętej kultury Japońskiej, Blok Autorski, Blok Larpowy, Blok Twórczości Terry’ego Pratchetta, Blok podróżniczy który jest perełką tegorocznej edycji oraz wiele, wiele więcej.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Polcon

Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki „Polcon” to nazwa zarezerwowana dla jednego spotkania fantastów w roku. Pierwsza tego typu ogólnodostępna impreza odbyła się w październiku 1985 roku w Błażejewku pod Poznaniem, a organizatorem był poznański klub „Orbita”. W tamtym czasie kluby wspólnie ułożyły regulamin Polconu, jako dorocznego święta klubów i miłośników fantastyki. Konwent ten zawsze był wyznacznikiem współpracy między klubami w całej Polsce, gdyż, mimo że główny ciężar organizacji spotkania spoczywa na jednym klubie, to przy programie i oprawie imprezy pomagają inne kluby. Program tego najważniejszego z polskich konwentów jest zawsze bardzo bogaty. Podczas czterech dni trwania imprezy odbywają się spotkania z autorami, wydawcami i krytykami fantastyki, pokazy filmowe, sesje w gry fabularne, dyskusje panelowe, konkursy i zabawy, promocje książek i gier fantastycznych, wystawy grafik i malarstwa SF oraz wiele innych atrakcji. Jednym z głównych punktów programu Polconu, obok spotkań z gośćmi honorowymi, jest oczywiście wręczenie Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Jeśli tylko to możliwe, organizatorzy konwentu zapraszają też znanych pisarzy zagranicznych. Oprawę Polconu stanowi informator konwentowy, zawierający program spotkania oraz liczne informacje o zaproszonych gościach, prezentowanych filmach czy nawet krótkie formy literackie.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego