Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

Prezentacje Sztuki Współczesnej

Prowadzenie: Zbigniew Ziółek – instruktor do spraw programowych – absolwent Kulturoznawstwa oraz studiów podyplomowych – specjalność Europeistyka UŁ. Specjalizuje się w sztuce współczesnej ze szczególnym naciskiem na film i muzykę współczesną poważną. W AOIA prowadzi cykle poświęcone sztuce współczesnej: Studium Muzyki Współczesnej oraz Prezentacje Sztuki Współczesnej.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: łódzkie ...

Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN

Festiwal KAN od dwunastu lat z powodzeniem gromadzi twórców i festiwalową publiczność w studyjnych wrocławskich kinach, by wspólnie przeżywać, wzruszać się i dyskutować. Prowokowanie rozmowy, konfrontacja początkujących twórców z bardziej doświadczonymi kolegami po fachu, przyświeca Festiwalowi od samego początku. Będąc jednym z najdłużej istniejących przeglądów filmowego nurtu off, pozostaje niesztampowy. Integrujemy środowisko filmowe, kładąc nacisk na pozytywne zjawiska związane ze spotkaniem branży i przedkładając je nad rywalizację i niezdrową konkurencję. Sprzyjająca atmosfera stanowi istotny wyróżnik festiwalu. KAN od lat stwarza komfortowe warunki do zapoznawania się ze zjawiskiem, jakim jest kino niezależne.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

EuroCine27

Pomysł EuroCine27, przeglądu filmowego, w ramach którego prezentowanych jest 27 filmów europejskich - po jednym z każdego kraju należącego do Unii Europejskiej - powstał w 2004 roku, w tym samym, w którym Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. W przeglądzie EuroCine27 Polskę reprezentować będzie doceniony przez widzów i krytykę, nagradzany w Polsce i za granicą, debiutancki film Jana Komasy "Sala samobójców". Inicjatorem przeglądu EuroCine27 jest Komisja Europejska.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

ŻakFest

Żakfest to cykl imprez kulturalnych organizowanych corocznie przez Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej. W październiku, dla studentów powracających na uczelnię i tych dopiero rozpoczynających studia, radio przygotowuje szereg imprez prezentujących zjawiska interesujące dla oka i ucha, wybiegających poza szeroko pojmowany mainstream. Pokaz filmów niemych z oprawą muzyczną zagraną na żywo to kolejna atrakcja tegorocznego Żakfestu - festiwalu organizowanego przez Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej. W czwartkowy wieczór w Kinie Charlie zobaczyć będzie można awangardowe krótkometrażowe filmy Franciszki i Stefana Themerson. Pokazane zostaną takie tytuły jak "Przygoda człowieka poczciwego" z 1937 r. czy "Oko i ucho" z 1945 r. Do filmów zagra na żywo zgierski zespół Skaffander, który oprócz oprawy muzycznej projekcji zaprezentuje również własne utwory podczas koncertu po seansie.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

5 Festiwal Muzyki Filmowej

"Trzy wielkie koncerty: światowa premiera symultanicznego wykonania kinowej superprodukcji Pachnidło: Historia mordercy, telewizyjna gala urodzinowa świętującego 80. urodziny Wojciecha Kilara z udziałem jubilata i zaproszonych gości: aktorów, reżyserów i wielkich osobowości świata kina, a w finale - Obcy – Symfonia Biomechaniczna. Kino Sztuki i Krwi Elliota Goldenthala – niezapomniane widowisko z udziałem słynnej hollywoodzkiej pary – nominowej do Oskara reżyserki filmowej i teatralnej Julie Taymor oraz światowej sławy kompozytora Eliota Goldenthala. 5. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie – wspólnego przedsięwzięcia Krakowskiego Biura Festiwalowego i radia RMF Classic - rozpocznie się 24 maja i potrwa trzy dni (do 26 maja). Wszystkie koncerty odbędą się o godz. 20.00, tradycyjnie już w hali ocynowni ArcelotMittal Poland. Bilety trafią do sprzedaży 2 kwietnia – będzie je można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w trzech punktach sieci informacji miejskiej w Krakowie: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Swiętych 2) oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11)."

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Festiwal Filmów Fantastycznych i Horrorów

eFHa Festiwal - to festiwal skierowany do polskich twórców filmowych, którzy realizują filmy z szeroko pojętej fantastyki i horroru. Kolejna edycja odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2012 roku w Bielawie (woj. dolnośląskie). Festiwal ma na celu "rozruszać" polską filmową scenę fantastyczną i dać możliwości prezentacji oraz promocji narodowej filmoteki SF, Fantasy i Horror. Nakręć własny film bądź etiudę na podstawie znanego polskiego opowiadania i wygraj 3000 PLN! Nie zwlekaj - filmy można wysyłać do 2 kwietnia 2012 roku. Zachęcamy również do realizacji projektów na podstawie własnych scenariuszy - do wygrania również atrakcyjne nagrody pieniężne.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Polówka 2012

50 filmów na pięciolecie Polówki – Letniego Festiwalu Filmowego! Od 25 czerwca do 2 września Fundacja Inicjatyw Kulturalnych „Plaster”, Urząd Miasta Łodzi i Kino Cytryna zapraszają wszystkich łodzian na Polówkę – czyli pokazy filmowe w parkach i innych ciekawych miejscach. W tym roku kinomani będą mieli okazję do zapoznania się z 50 filmami fabularnymi, które zostały pogrupowane w 5 cykli tematycznych. W ramach każdego z nich odbędzie się po 10 projekcji filmów fabularnych poprzedzonych konkursami oraz pokazami filmów krótkometrażowych. Filmy pokazywać będziemy w 5 miejscach: w znanych już lokalizacjach jak Textorial Park, Parku na Zdrowiu, Park Julianowski oraz w dwóch nowych miejscach: na osiedlu Olechów-Janów oraz w Strefie Off Piotrkowska. Szczególnie dumni jesteśmy z programu filmowego. Pokażemy między innymi – filmy o amerykańskim śnie, kino czeskie, zestaw filmów kultowych oraz zupełną nowość – cykl filmów przedstawiających miasta, który zagości na terenie industrialnej przestrzeni Off Piotrkowska Tegoroczna Polówka niesie ze sobą pewne zmiany. Jedną z nich jest festiwalowa formuła Polówki. Jury stanowić będą wszyscy widzowie, którzy będą mogli wziąć udział w plebiscycie i zagłosować na wybrane filmy. Dla uczestników konkursu przygotowaliśmy dziesiątki nagród, a najbardziej wartościową będzie ufundowany przez Kino Cytryna zestaw kina domowego o wartości 3000zł.

Cena od: 0 pln do: 0 pln
Obszar działalności: łódzkie ...

Filmowa Stolica Lata 2012

Siedem Na terenie całej Warszawy, przez całe lato odbędzie się blisko 80 projekcji. W niektórych miejscach będziemy cały czas, w niektórych zawitamy tylko na chwilę. W sumie 12 lokalizacji stanie się miejscem dla naszego filmowego święta. Pojawimy się w wielu nowych miejscach. Cykl Harryego Pottera zostanie pokazany w pięknym Amfiteatrze na Bemowie. Znajdziecie nas również w Parku Szczęśliwickim na Ochocie i w Królikarni na Mokotowie. Po latach powrócimy również do Parku Rydza Śmigłego. Jak co roku informujemy, że wieczorami może być zimno. Pamiętajcie żeby wziąć ze sobą sweter, a tam gdzie nie ma amfiteatru kocyk lub karimatę. Warto też pomyśleć o parasolu, nawet gdy wieczór zapowiada się ładnie. Przed głównymi projekcjami wyświetlimy krótkie metraże. Prosimy zatem o cierpliwość zanim rozpocznie się główna projekcja. Nie bójcie się, że pomyliliście miejsce lub film. Po prostu macie okazję zobaczyć coś jeszcze w oczekiwaniu na główny punkt programu. Życzymy udanej zabawy i do zobaczenia w warszawskich parkach!

Cena od: 0 pln do: 0 pln
Obszar działalności: mazowieckie ...

OFAFA Festiwal (14-16 marca 2013 roku.)

Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA w Krakowie jest imprezą filmową wpisaną w kalendarz festiwalowy polskiej kinematografii od 1993 roku. To jedyny festiwal w Polsce poświęcony tylko i wyłącznie polskiemu, autorskiemu filmowi animowanemu. Jest corocznym podsumowaniem dorobku polskiej produkcji w tej dziedzinie. część konkursowa W ramach Festiwalu odbywają się trzy równoległe konkursy oceniane przez Jury złożone z wybitnych przedstawicieli środowiska filmowego. W konkursie filmów zrealizowanych przez twórców profesjonalnych przyznane zostaną następujące nagrody: „Złota Kreska” - dla najlepszego filmu „Srebrna Kreska”- za szczególne walory artystyczne „Srebrna Kreska”- dla najlepszego filmu o tematyce dziecięcej „Brązowa Kreska” – za debiut W konkursie filmów zrealizowanych przez studentów wyższych szkół filmowych i plastycznych przyznane zostaną następujące nagrody: Grand Prix dla najlepszej etiudy studenckiej Nagroda Specjalna za szczególne walory artystyczne dla etiudy studenckiej W konkursie filmów zrealizowanych przez twórców nieprofesjonalnych przyznane zostaną następujące nagrody: Nagroda Główna dla najlepszego filmu amatorskiego

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego