Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

MIĘDZY FILMAMI projekt edukacyjny kina cytryna.

– projekt edukacyjny kina Cytryna „Między filmami” to zestaw ambitnych, ciekawych programów edukacji filmowej przeznaczonych dla szkół średnich. Dzięki nim młodzież zapozna się z wybranymi zjawiskami najnowszego kina światowego i polskiego, wybitnymi twórcami, którzy nie tylko zaistnieli w dziejach X muzy, ale nadali jej nowe znaczenia. Chcemy zaszczepić w widzach nawyk chodzenia do kina i przekazać im podstawową wiedzę dotyczącą odbioru dzieła filmowego. Na program „Między Filmami” składa się starannie dobrany przekrój najnowszej oraz klasycznej kinematografii. Dzięki temu absolwenci proponowanych przez nas kursów zostaną zaopatrzeni w wiedzę niezbędną do pełniejszego odbioru filmów. Każdy z 5 programów: Filmy z historią w tle, Filmy wielkich biografii, Kamera rzeczywistości, Animacja oraz Animacja od kuchni składa się z 8 spotkań. Pokazy mogą odbywać się raz lub dwa razy w miesiącu.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Prezentacje Sztuki Współczesnej

Prowadzenie: Zbigniew Ziółek – instruktor do spraw programowych – absolwent Kulturoznawstwa oraz studiów podyplomowych – specjalność Europeistyka UŁ. Specjalizuje się w sztuce współczesnej ze szczególnym naciskiem na film i muzykę współczesną poważną. W AOIA prowadzi cykle poświęcone sztuce współczesnej: Studium Muzyki Współczesnej oraz Prezentacje Sztuki Współczesnej.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: łódzkie ...

LEKCJE W KINIE

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACJI FILMOWEJ We wszystkich kinach uczestniczących w projekcie będą realizowane multimedialne zajęcia edukacyjne połączone są z projekcjami filmowymi. W czasie tych zajęć uczniowie poznają najważniejsze zagadnienia z zakresu języka filmu oraz dowiedzą się, jakie są możliwości wykorzystania poszczególnych środków wyrazowych, co one wyrażają i jaką spełniają funkcję w tekstach kultury audiowizualnej. Prezentacja przykładów filmowych pomaga uczniom zrozumieć omawiane treści. Marek Kaczkowski

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Akademia Polskiego Filmu w Łodzi

Dwuletni kurs historii polskiego filmu - dla studentów i wszystkich miłośników kina Akademia Polskiego Filmu to wyjątkowa inicjatywa edukacyjna Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej stawiająca sobie za cel upowszechniania wiedzy o historii rodzimego kina. APF to dwuletni kurs historii polskiego kina na poziomie akademickim. Filmy prezentowane są w porządku chronologicznym – od 1908 do 1999 roku. kurs prowadzony jest w kilku miastach Polski, od lutego 2010 również w Łodzi, w kinie Polonia.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego