Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Czego szukasz?

POLECANA OFERTA

Festiwal Animacji Teatralnej i Filmowej FATiF

Unikatowa formuła zakłada łączenie teatru lalkowego z filmem animowanym oraz innymi pokrewnymi dziedzinami jak sztuki wizualne, teatr tańca, muzyka na żywo. Jego celem jest stworzenie nowego sposobu rozumienia animacji – jako rodzaju narracji wspólnej dla filmu animowanego i teatru lalkowego, opartej na plastyce, formie, ruchu, znoszącej bariery językowe. Od 2005 roku pokazujemy teatralne filmy i filmowe spektakle. Ta idea czyni festiwal FATiF wyjątkowym w skali międzynarodowej, a tym bardziej polskiej, wypełnia lukę na imprezy zajmujące się sztuką współczesną na terenie Podhala, jest w stanie podkreślić wyjątkowy charakter uzdrowiska Rabka-Zdrój, łącznie z bogatym i wieloletnim dorobkiem teatru „Rabcio”. Oferta festiwalu jest skierowana do szerokiego grona odbiorców,począwszy od przedszkolaków, przez dzieci i młodzież szkolną, aż po ich rodziców. Program festiwalu jest skonstruowany dwuetapowo – cześć główną, prezentacyjną poprzedzają 3 cykle warsztatów animacji skierowanych do różnych grup dzieci, młodzieży i studentów, których efekty pokazywane są na zakończenie festiwalu.W głównym nurcie prezentujemy najlepsze dokonania ostatnich lat z zakresu filmu animowanego i teatru lalkowego, które realizują ideę FATiF, debiuty studentów, prezentacje konkursowe oraz wykłady naświetlające punkty styczne interesujących nas dziedzin. Na koniec dnia serwujemy rozluźniające koncerty z nurtu muzyki alternatywnej.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Onoffmedia

ONOFFMEDIA to inicjatywa, która powstała z potrzeby stworzenia przestrzeni dla wolnej i nieskrępowanej myśli zamkniętej w przekazie audio – wizualnym. Ruchome obrazki to niezwykłe medium, które daje ogromne możliwości uchwycenia tego, co ulotne, a czasami wręcz niezauważalne. Nasza praca to nasza pasja i to sprawia, że każdemu projektowi poświęcamy bardzo dużo kreatywnej energii. Mamy świadomość, że kamera widzi więcej niż ludzkie oko i wykorzystujemy potencjał, który ma. Potrafimy zorganizować produkcje dziennikarskie, filmowe, telewizyjne i zrealizować je kompleksowo od scenariusza do końcowego efektu. Stawiamy na kreatywność, zapał, innowacyjność, mobilność i dynamikę działania. Zapraszamy do współpracy twórczej.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMÓW PRZYRODNICZYCH

Od roku 1980 - obecnie co dwa lata - odbywa się w Łodzi Festiwal Filmów Przyrodniczych imienia Włodzimierza Puchalskiego, który od roku 2001 jest realizowany w formule międzynarodowej. Czternasta edycja Festiwalu będzie miała miejsce w dniach 21 - 24 września 2011 r. To największy festiwal filmów przyrodniczych w Polsce. Konkursowi filmowemu tradycyjnie przyświeca hasło: "Promocja przyrody i krajobrazu Europy". Wielonurtowy program Festiwalu zawsze obfituje w różnorodne, oryginalne wydarzenia. Obok konkursu głównego przewidziane są liczne projekcje pozakonkursowe

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Masterclass z Jolantą Dylewską

W dniu 12 czerwca 2012 roku o godzinie 15:30 w kinie Muranów w Warszawie odbędzie się specjalna projekcja filmu "W ciemności" w reż. Agnieszki Holland, połączona z wykładem Jolanty Dylewskiej, autorki zdjęć do filmu, na temat pracy nad obrazem filmowym i analizy filmowych środków wyrazu.Spotkanie poprowadzi Irena Gruca – Rozbicka.W trakcie wykładu omówione zostaną zagadnienia związane m.in. z kształtowaniem świata przedstawionego za pomocą światła, budowania znaczeń za pomocą obrazu, kreowania postaci filmowych i wykorzystywania języka filmu w budowaniu narracji. Celem spotkania jest przekazanie wiedzy, która umożliwi pedagogom prowadzenie zajęć związanych z analizą obrazu filmowego w szkole. Zgłoszenia do udziału w spotkaniu przyjmujemy do 11.06.2012 pod adresem mailowym kontakt@nowehoryzonty.pl. Nauczyciele uczestniczący w spotkaniu otrzymają zaświadczenia o udziale w projekcie i materiały dydaktyczne dotyczące filmu.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Festiwal Filmów Niezależnych KilOFF

8. festiwal filmów niezależnych kilOFF 24-27 maja 2012 r. Konkurs Filmów Amatorskich kilOFF to sekcja dedykowana dla amatorskich filmowców, którzy są młodzi duchem i ciałem, bowiem nie przekroczyli 30. roku życia, jak również nie są studentami, ani absolwentami szkół filmowych, a filmy, które zaprezentują nie trwają więcej niż 30 minut. Chcemy dać tym samym szansę młodym twórcom, polskiemu środowisku filmowego offu, na zderzenie się z kinem europejskim, profesjonalnym jury (do tej pory byli to m.in.: Jan Matuszyński, Marcin Mońka, Michał Czernecki, Adam Sikora, Dominik Matwiejczyk, Magdalena Piekorz, Lidia Duda, Paweł T. Felis, Jacek Hamela, Bodo Kox, Arkadiusz Jakubik, Tobias Greslehner) oraz publicznością, która zasiadając w kinowych fotelach jest również jednym z jurorów, gdyż oprócz nagródy głównej, wręczona zostanie nagroda publiczności.

Cena od: 0 pln do: bez ograniczenia pln
Obszar działalności: Cała Polska

Letnie Kino Plenerowe w Dąbrowie Górniczej

Pałac Kultury Zagłębia oraz Kino Studyjne KADR już po raz drugi ma przyjemność zaprosić mieszkańców naszego miasta na Letnie Kino Plenerowe. Widzowie spośród ponad 20 tytułów będą mieli do wyboru kilka gatunków filmowych (komedia, dramat, western itd.) zatem każdy z całą pewnością będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Wszystkie tytuły oraz terminy dostępne będą już wkrótce na stronie Pałacu Kultury Zagłębia - www.palac.art.pl oraz oficjalnym miejskim portalu www.idabrowa.pl. Jedyne co pozostaje to zaprosić gorąco jeszcze raz na tegoroczną już drugą edycję i wybierać swoje ulubione tytuły „pod chmurką". Oczywiście wstęp na seanse jest bezpłatny.

Cena od: 0 pln do: 0 pln
Obszar działalności: śląskie ...
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego